senzatia de corp
Am varsta de 16 ani . Am inceput sa ma masturbes acum 3-4 ani . La inceput am auzit o discutie despre masturbare . Am decis sa incerc si eu . Mi-a placut senzatia si am continuat . Nu faceam cu regularitate . Puteam o saptamana sa nu ma masturbez deloc alta saptamana sa o fac de 20 ori.... Nu stiam ca masturbarea are efecte negative . De un jumatate de an insa am constat anumite probleme -probleme cu memoria .De exemplu nu imi aduc aminte ce am facut saptamana trecuta la matematica....Eu care imi aduceam foarte bine aminte ce faceam acum o luna , Cateodata uit lucruri de la o zi la alta . Imi aduc aminte atunci cand cineva imi povesteste -lipsa de vitamine -vad puncte cenusii cand e intuneric cand ma uit la culorile negru si alb Mai sunt niste simtome care nu stiu sigur daca au legatura dar..... -dureri de coloana -probleme cu articulatiile [continuare]
salut prieteni,ma numesc ion ,am 21 de ani ,sunt din Republica Moldova si am citit cu atentie toate ciomentariile,sincer ghindeam ca numai eu sufer de asa ceva,deja numai stiu ce sa fac,nu ma ajuta niciun medicament,imi vine sa pling in gura mare,asa numai poti trai,ghindesc ca daca ma mai tine asa voi ajunge degraba la psihiatrie legat de mini si picioare,se spune ca e o boala psihologica aceasta distonie draceasca si doar tu singur cu ajutorul mintei te poti vindeca,dar cum sa ma mai ghindesc eu numai stiu ca nu merge nimic,deja ma aflu in acesta stare 3 luni,nu mai rezist,lupt in fiece zi singur cu mine,am facut toate analizele la organe,singe si tot normal,am ajuns la neurolog care mia pus aceasta diagnoza si am primit un curs de lecuire de o luna jumate cu injectii de magneziu si altele,vreo saptamina ,mam simtit putin mai bine apoi iarasi ma luat complect ,de parca nu mai sunt eu,cer sfaturi sau ceva sustinere de la altii care se afla sau care au esit deja cumva din infernul... [continuare]
Buna ziua!Am si eo o problema.am cateodata senzatia de nod in gat ,ca si cum cineva m-ar strangula.Simt pe gat ceva ca o flegma,pe care nu o pot elimina,iar gura imi este cleioasa.Aceasta stare dureaza cam 2 zile dupa care dispare,ca apoi sa revina dupa aprox. o saptamana.Din ce cauza poate fi? [continuare]
Buna ziua Am 30 de ani, fumator un pic grasutz si am o problema. Oricat calciu as lua la analize imi iese sub limita. De aici toate senzatiile unei spasmofilii, tetanii, atacuri de panica..etc. Am facut toate analizele, repet, toate si singura problema este calciu ionic. Am facut si PTH-ul care este normal. TSh-ul este putin la limita inferioara ( val normale - 0,27 -4,70 ...eu am 0,885) Magneziu este putin peste limita..am luat Ca, Mg si d3 in prostie..si Ca ionic a ramas mic si Mg a crescut. Ce mai pot face, ce analize? Cum ar trebui sa iua Ca sa sa se pastreze in sange..Help me ca nu mai stiu incotro sa ma duc, ce analize sa mai fac. [continuare]
Am fumat aseara ceva... nu stiu mai exact ce era , pentru ca am fost intr''un club.. si mi''a dat cineva. Abia incepusem sa imi revin din betie.. si am tras doua fumuri, m''a luat imediat, dar nu a fost o senzatie placuta. Nu puteam sa stau in picioare, mi se inchideau ochii, nu puteam sa vorbesc , si nu puteam sa tin capul drept. Am fost la baie si am fortat vomitarea.. stateam intruna cu fata sub un jet de apa.. si nu mi''am revenit.. am ajuns acasa si am dormit..Azi pot spune ca sunt ok.. doar ca inca am o usoara ameteala, si ma simt foarte obosit.. Acest lucru poate fi din cauza drogului? sau din cauza faptului ca am amestecat drogu cu bautura? [continuare]
Am 24 de ani si ma confrunt cu o problema de cateva luni,ragai foarte des,mai beau cate odata acidulat,exista si momente in care am senzatia de ragaiala si ma fortez,si cand mananc mancare ragai,nu stiu ce se intampla nu am fost la medic pana acum. Din suflet va rog sa-mi da-ti un raspuns ce trebuie sa fac sau ce medic trebuie sa consult.Multumesc. [continuare]
As vrea sfatul D-voastra si recomandarea D-voastra pentru un tratament de vitamine care sa imi ajute pielea corpului sa fie mai hidratata . Eu folosesc lotiune de corp , creme care contin ulei de masline si vitamine dar parca tot nu este o piele hidratata in totalitate si cateodata am senzatie k este cam uscata . Am folosit vitamina C in combinatie cu vitamina P , dar pentru o alta problema , si aceste vitamine au fost tratamentul dat de dermatolog pentru problema care am avut-o acuma 6-7 lui . Nu stiu daca aceste vitamine m-au ajutat si in legatura cu hidratarea dar atunci cand foloseam aceste vitamine nu aveam pielea asa uscata . Astept sfatul D-voastra in legatura cu hidratarea corpului si ce medicamente / vitamine ar trebui sa iau sa am dinou o piele hidratata . Tin sa mentionez ca lichide folosesc mai mult de 2 litri pe zi plus consum fructe si legume . Multumesc Anticipat [continuare]
Am fost diagnostic cu scabie acum 2 zile , bubite am foarte putin si m-i s-a spus sa folosesc benzoat de benzil 25%..dar am o intrebare in legatura cu administrarea acestuia.. Pe prospect scrie ca se spala corpul cu apa si sapun si se usuca cu un prosop moale , dupa care se aplica crema pe toate suprafata corpului..simultan 3 zile la rand in fiecare seara , si dupa aplicarea cremei sa fie folosita lenjerie curata deparazitata etc..Si pe un anumit forum am gasit: Citez: " Mai trebuie sa mentionez faptul ca tratamentul cu Benzoat (numai pentru adulti) se face CEL PUTIN 3 seri la rand, FARA a se face baie in acest timp si FARA a schimba lenjeria de pat si de corp decat DUPA terminarea tratamentului!" Deci pana la urma 1. fac dus in fiecare seara dupa care aplic crema si schimb lenjeria 2. Nu fac dush 3 zile , nu schimb lenjeria 3 zile si aplic crema in fiecare noapte ? Un rasp. cat mai rapid ar fi binevit :) Multumesc. [continuare]
buna tuturor....am 22 de ani si sufar de aceasta boala de mai bine de 5 ani..am fost la psihoterapeuti,m-am tratat cu o gramada de medicamente...si ink ma tratez..am ajuns in stadiul in care sa fiu interanta in spital...nu s-a schimbat nimik...aam avut o copilarie frumoasa.linistita nu mi s-a intampat nimic ce ar putea sa declanseze aceasta boala..si totusi viata mea a devenit o lupta continuua...si plang mereu...pentru ca nu mai am sperante...nimeni nu ma crede...nimeni nu ma intelge..e dureros..eu sunt o persoana deschisa,solara,sociabila care isi doreste sa faca atatea in viata..dar din pacate aceste stari sunt mai puternice decat mine.....imi vine ft greu sa ies din casa...imi este frica ca aceste atacuri de panica imi revin ..si e exact asa....transpir enorm,simt cum ma trec caldri in tot corpul,inima imi bate ft tare,ma simt slabita fara putere,ametesc si picioarele mi se inmoaie,simt ca fata imi ia foc si gura mi se usuca.....in momentele acelea simt ca toti ochi sunt... [continuare]
buna seara, am si eu o problema in ceea ce privestea ajungerea la orgasm. pana akum nu am avut mai mult de 2 orgasme, si am incercat cu prietenul meu de curand o noaptea intreaga sex normal, oral si tot nu am reusit sa ajung la orgasm, aveam doar senzatia de a urina exact atunci cand eram foarte excitata.. care ar putea fi solutia pt a avea orgasm in sfarsit? ma gandesc ca poate atunci cand imi vine sa urinez poate as ajunge daca nu m,as duce la toaleta.. ce sfaturi imi dati? multumesc! [continuare]
Domnule doctor va rugam sa ne ajutati cu un sfat pentru tatal meu care are 65 ani si se confrunta cu urmatoarea problema de fapt cu mai multe In ultimi 2-3 ani temperature la care se simte bine in casa este de la 23 grade( care a crescut treptat pe parcursul anilor ) in sus si este imbracat cu 2-3 pulovere . Daca se dezbraca si sta la aceasta temperature ii este foarte frig si se raceste imediat la plamini. Daca iese afara si intra in casa isi da seama ca este cald in casa dar in citrva minute iarasi ara senzatia de frig . In timpul noptii transpira abundant . In jur de 12 -1 noaptea trebuie neaparat sa se schimbe cu haine uscate Dupa ce transpira si nu se schimba imediat racasta la plamini Transpiratia apare foarte usor in timpul zilei chiar si cind sta in pat sa nu mai vorbim de atunci cind face putin efort ceea ce ii confera un mare discinfort . Nu poate lucra nimic . Va mentionez ca a fost la spitalul de boli infectioase din TG Mures in luna... [continuare]
Recent am fost racit (inca sunt intr-o faza finala cred) si am avut si reflux esofagian. De doua zile am o problema cu mucoasa nazala care simt ca a ajuns undeva intre caile nazale si gat si este un deranj incredibil. In acelasi timp am dureri in gat, in special cand inghit. Dar ma deranjeaza cel mai mult aceasta senzatie de mucus care simt ca imi blocheaza caile respiratorii (intre nas si gat). Simt nevoia sa inghit tot timpul, si simt ca inghid mucus dar oricat as face asta nu dispare senzatia. Ce poate fi si cum se poate rezolva ? Multumesc frumos si scuza-ti-mi incompetenta de a da explicatii mai bune. [continuare]
buna ziua ,am 23 de ani , si am o problema de vreo 2 luni. am tot felul de ameteli de scurta durata ,simt presiuni in tample si in frunte ,plus ca intru cateodata intr o stare de panica fara sa am nimic am senzatia ca o sa patesc cv si parca imi pierd controlul, ieri ma laut o durere de cap foarte foarte puternica si vreo 10 secunde am simtit ca ma sufoc si desi mi am facut toate analizele am intr una ganduri ,ca am o boala , caut obsesiv pe net simptome si am o stare de stres continuu , imi tin telefonul pe vibratii si nu mai raspund la nimeni , imi este frica ca daca o sa ies pe undeva o sa patesc cv am cateodata ameteli asa de mari ca nu pot sa stau in picioare si nu prea as vrea sa creada lumea ca sunt nebun ce credeti ca asi putea sa am ? [continuare]
Posibila infectare cu bts! sfaturi!!!
Buna ziua, am ajuns si eu aici cu o rugaminte pana ajung la medicul urolog saptamana care vine. Problema mea este ca am avut un contact sexual cu o femeie "usoara" care a fost cu prezervativ dar am avut marele ghinion sa se sparga:((, eu nu am ejaculat si cand am simtit am retras rapid penisul, dar din pacate cred ca sa produs contactul intre varf si interiorul vaginului. Dupa contact am simtit un miros neplacut care venea din vagin:(. Acest lucru sa intamplat acum 1 saptamana si dupa 4 zile aprox am inceput sa simt mici mancarimi, arsuri uneori la urinare alteori fara sa urinez, la penis am daca pot zice umpic de roseata dar problema este ca se simte un miros neplacut chiar asemanator cu cel de la acea femeie, la acestea se mai adauga si mici usturimi anale aparute ieri dupa un dus. Sunt convins ca am luat ceva infectie si speriat de-a binelea cu gandul la nu stiu ce boli. Imi voi face peste 1 luna un test pentru Hepatita B, C Sifilis si HIV, iar la urolog sper sa indentific... [continuare]
Buna ziua.de ceva vreme (cam un an) ma confrunt cu niste simptome care imi afecteaza calitatea vietii.totul a inceput acum un an cand ma afla la serviciu in tura de noapte iar pe la ora 2 am simtit o ameteala violenta si m-am speriat f.tare.am reusit sa ma urc in masina am condus pana la urgente si acolo mi sa spus ca avea tensiunea 17 mi sa pus o perfuzie si am ramas pana dimineata.a doua zi ma vazut un chirurg si mia spus ca am apendicitat asa ca urmatoarea zi m-am operat.dupa operatie insa aceleasi simptome ameteli,stari de dezechilibru,puls marit,senzatei de foame,slabiciune,probleme cu vederea (insensul ca simteam ca si cum as avea a lumona puternica in achi).am ajuns sa merg la un neurolog (de mai multe ori) acesta facandu-mi toate analizele de sange posibile,ekg.eeg tiroida dar toate au iesit bune(in afara de tgp care era 54 in loc de 48).dupa operatie am ajuns de mai multe ori la urgenta dar totul se rezolva oarecum cu o perfuzie,dar cred ca de fapt se rezolva ca eu ma... [continuare]
Tahicardie, pierderi de echilibru, tremuraturi ale mainilor, amorteli
buna ziua. pentru inceput, vreau sa va spun ca apreciez ideea forumului si va multumesc pt timpul acordat. eu nu mai stiu unde sa caut un raspuns, de aproape un an sunt terminat, atat fizic cat si psihic. toata chestia asta a inceput la sfarsitul verii trecute cand, intr-o plimbare prin oras am inceput sa-mi simt muschii mai slabiti si sa-mi tremure mainile. cum mi se mai intamplase, nu prea am dat atentie. dar am inceput sa ma simt tot mai rau si am luat autobuzul pana acasa. crezand initial ca am hipoglicemie am incercat sa mananc niste biscuiti. am incercat doar, nu prea am reusit. pe langa ca imi tremurau mainile, nu puteam nici sa mestec sau sa inghit, decat foarte greu.imi erau amortite unele parti ale fetei. partea urata a fost cand sa ma dau jos din autobuz. atunci chiar am crezut ca voi cadea. picioarele imi tremurau, nu aveam stabilitate, mainile parca nu le mai simteam deloc. mi-am revenit acasa, stand linistit. mai avusesem stari de oboseala, tremuraturi ale... [continuare]
De ceva timp imi tot apar pe corp mici pete rosii cu mancarimi in genul muscaturi de tantar dar fara vro umflatura.Pot aparea pe gat pe piept pe mana in special in zonele un am par daca dau cu spirt dispar in cateva minute.M-am gandit ca poate fi de la transpiratie [continuare]
Cum pot ajuta o persoana aflata intr o depresie severa?
buna.....as dori sa aflu o modalitate de a ajuta o prietena ce sufera de depresie....la inceput credeam ca doar cauta atentie si din aceasta cauza tot timpul este trista fara vlaga si plange...insa cu timpul am descoperit ca problema e mai grava...de mica are tulburari de caracter ...a avut o tentativa de sinuicid la varsta de 12 ani.A facut tot felul de tratamente,medici,bioenergie, a apelat si la preoti insa..toate au avut un rezultat limitat pentru o perioada de timp...Mai recent,anul trecut a inceput din nou cu starile ,se afunda singura in propria stare si cel mai ciudat pentru mine este ca deodata ii reapar starile ....astazi e vesela si rade si in aceeasi zi se inchide in ea nu mai comunica si se departeaza cu totul.A fost la un medic specialist,psihiatru..care a diagnosticat o cu depresie severa. Acesta i a dat anumite pastile pentru a vedea reactia organismului insa ea nu le a luat.Psihiatrul in cauza a incercat sa faca o sedinta de hipnoza pentru a gasi cauzele formarii... [continuare]
IN FIECARE DIMINEATA AM O SENZATIE DE GREATA ,SALIVA GALBENA SA MAI CONFRUNTAT CINEVA CU ASA CEVA?ANALIZELE SUNT ABSOLUT TOATE BUNE(SUNT SUSPECT DE UN ATAC DE PANICA ) MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT?MULTUMESC [continuare]
O problema mai ...ciudata, orice sfat e binevenit
De mai bine de jumatate de an ma confrunt cu o situatie care mi-a dat peste cap viata. Problema este regiunea perianala. Nu am hemoroizi, nici fisuri anale,exam coproparazitologic a iesit negativ , problema e ca simt ca ma arde...anusul,si emana un miros intepator, mai tot timpul dar mai ales in situatii stresante! Am mers la gastroenterolog am facut tratament cu debridat, motiliu,nexium si biotics+regim alimentar si nicio schimbare! Medicul a spus ca imi imaginez toate simptomele si m-a trimis acasa. Si ar fi fost bine daca mi se parea mie dar mirosul il simt si cei din jur. Nu am sindrom colon iritabil, nu sufar de constipatie/diaree. totul functioneaza perfect, mai putin senzatia de usturime (+transpiratie excesiva in zona respectiva) si mirosul care ma dispera pt ca este involuntar ( nu flatulenta ci un miros intepator). Orice sfat e binevenit !....la ce doctor sa mai apelez, deoarece situatie este extraordinar de jenanta ! va multumesc PS:Nu sunt sigura ca am ales bine... [continuare]
Cine ma poate indruma, unde sa ma duc si unde sa ma caut?
buna ziua tuturor! Am si eu niste simptome carora nu le gasesc explicatie, eu cel puitn. pt. ca medicul de familie si psihologul spun ca sunt doar in mintea mea, ca sunt stresata : ametesc , palpitatii , amortesc cand stau pe loc si ametesc cand ma misc , am dificultati la inghitire, gatul intepenit, ma dor muschii gautului si umerii, tremur toata cand nu ma dor. sunt intr-o tensiune continua ori tremur ori sunt incordata si nu ma pot linisti. motiv pt care probabil sunt si irascibila si plang ca nu stiu cauza si nu ma mai simt in stare de nici un efort. cand ma ridic din pat ma ia ameteala si o stare de voma, priverea mi se incetosaza , mi se inmoiae mainile si picioarele si ma ia cu lesin, imi vine un val de caldura care urca unde se imbina oasele bazinului cu coloana si pana la gat si ma simt slabita, parca as fi alergat km intregi. am pierderi de memorie si nu ma pot concentra , seara mai mult lesin decat adorm, la amiaza daca nu dorm nu sunt in stare de nimic toata ziua. a... [continuare]
De ceva timp am inceput sa am ceva preobleme cu inima.Mai exect seara cand merg la culcare nu pot dormi decat cu cel putin doua perne sanatoase sub cap,mai precis dorm aproape la 45 de grade cu corpul..Daca incerc sa dorm pe o parte,mai ales pe stanga,simt cum m-i se zbate inima si incepe sa ma doara si ma sufoc.De aceea a devenit un calvar somnul,trezidu-ma de cel putin 6 ori pe noapte pt a-mi rearanja pozitia.In rest,in timpul zilei,am episoade scurte cand simt bataile inimii puternice,un nod in gat,si o usoara senzatie de ameteala.Pulsul si tensiunea m-i le-am verificat de cateva ori,in timpul acestor episoade, pe la aparatele automate de la farmacii,si este intre 60 si 90 iar tensiunea intre15/11 si 13/9. Mentionez ca am 105 kg,185 cm ,si sunt destul de activ fizic.Nu am fost niciodata la cardiolog si a-s dori sa aflu cam ce anume a-r putea provoca aceste probleme,inante de a dacide daca consult un medic de specialitate. Singurele probleme medicale pe care l-e am sunt de... [continuare]
spuneti-mi si mie va rog frumos cum se manifesta menstruatia peste sarcina si ce simptome ai,daca se produc anumite schimbari ale corpului???va multumesc din suflet [continuare]
Sunt foarte speriat... constipatie, clisma si hemoroizi...
Buna ziua, Am 28 de ani si am urmatoarea problema. In urma cu o luna m-am constipat datorita unor ultime 2-3 luni in care nu m-am odihnit, in multe zile nu am mancat mai deloc, am consumat uscaturi si mancare picanta si nu-n ultimul rand, fiind foarte ocupat/solicitat si avand de-a face de asemenea si cu niste situatii foarte solicitante si extrem de stresante, cand eram la toaleta stateam foarte putin, in sensul ca nu asteptam "sa termin", ma ridicam cu mult inainte. Asadar m-am constipat, mi-am bagat 3 supozitoare cu glicerina unul dupa altul si am rezolvat problema. Imediat dupa insa, fiind prins de alte lucruri, fara sa-mi dau seama m-am dus si iar am consumat ceva picat si mancare uscata. Bineinteles ca m-am constipat iar si am stat asa vreo 5 zile incercand iar cu supozitoarele cu glicerina si de data asta si cu dulcolax sa-mi revin. Nu am reusit asa ca am ajuns la spital si am facut clisma. Jumatate din apa recipientului a intrat destul de greu, urmand ca restul... [continuare]
Azi copilul meu de 2 ani si 2 luni a spart un termometru cu mercur in camera lui.Am strins "bilutele" cu grija si am spalat pe jos cu clor si detergent dupa care am deschis fereastra timp de 2 ore.Copilul nu a atins "bilutele de mercur,dar singurl fapt ce ma nelinisteste este ca duce mereu mina la gura datorita durerilor de masele,si nu care cumva sa fi atins ......Zic asta pentru ca am senzatia ca nu am putut stringe tot mercurul.Ce trebuia sa fac?La ce sa ma astept?Va multumesc anticipat. [continuare]
de vreo luna, simt furnicaturi in tot corpul.fara alte simptome,nici amorteli nici dureri..doar furnicaturi. ce poate sa fie?De fapt acum o luna a inceput cu furnicaturi doar in piciorul stang, si mi se facea pielea ca de gaina(doar in piciorul stang)apoi dupa cateva zile timp de 3 sapt.am simtit ca un curent electric in tot corpul, iar acum,doar aceste furnicaturi. Va multumesc. [continuare]
A iesti ca am anemie in analize
Buna ziua dupa multe luni in care simteam ca mi se zbat muschi ... muchi de peste tot din corp pana si ochi.....oboses ma simt slabita si parca mi se inchid ochi dar nu pot dormi mai mult de vreo 3...4 ore ... desi ma simt super obosita...si de cate ori fac cate ceva mi se zbat muschi de la picioare de la maini indiferent daca stau jos sau fac sport ... am insistat ca ma simt rau ...si pana la urma au zis sa mi se faca niste analize si miau zis ca am anemie ... am asa ...HEMOGLOBINA -11,8...HEMATOCRITO 34,7.....UREA -16.......CREATININA -0,65.. mia zis ah ai anemie o saºti dau 2 cuti de sulfato ferroso ...din cate mia zis e fier....fiecare cutie are 30 de pastilute ... si daca dupa asta ma simt rau o sa mi se repete analizele ... nu stiu de ce a zis asa ...poate fi ceva rau? odata ce spun ca daca ma simt tot asa sa repete analizele banuiesc ca ceva ceva a iesit rau nu?....eu am zis ca ma simt mereu ca si cum as fi beata simt ca nu am forta uneori imi tremura mainile ......eu... [continuare]
Insomnie , cosmaruri , neliniste , spaima....
Buna tuturor..... am 15 ani si acum 2 ani a murit bunica mea...dupa 3 luni a murit si bunicul ca nu a putut sta fara ea..erau tineri...si eram foarte apropiati...pierderea lor ma distrus .....acum mau tradat toti prietenii si am ramas singura si abandonata...nu mai am incredere in mine , am complexe legate de corp deoarece sunt prea slaba , fratele meu ma respinge si ma simt siongura...noaptea nu pot dormi , deabia adorm pe la 3-4 dimineta , ...cand atipesc putin simt ca pic de la inaltime foarte mare si ca ma izbesc de ceva dur , tresarind , trezinduma speriata si deabia ma linistesc , am cosmaruri mereu ...cu morminte , cimitire , cadavre...mereu in visele mele , ploua....nu pot adormi deloc daca e intuneric in camera ca am senzatia ca e cineva in spatele meu.. am incercat sa ma sinucid......dar am ramas in viata.....parintii mei nu ma duc la un psiholog sau ceva de genu'' .....ce pot face in cazul acesta , k sa scap de depresie ? [continuare]
Buna ziua,am si eu o problema care a aparut de ceva timp,cam de vreo 4-5 luni la nas.Cand imi suflu nasul sau cand trag in mine parca se declanseaza ceva care imi da senzatia de un miros de ceapa combinat cu usturoi.Si orice as consuma am impresia ca are gust sau miroase a usturoi/ceapa...Si dispare foarte greu,dupa cateva ore bune.Patesc chestia asta aproape zilnic,si nu-mi dau seama de la ce este,dar ma deranjeaza foarte rau...Nu am nici un simptom de boala,nici febra,nici dureri de cap sau de nas,nici secretii...Este doar acea senzatie...Si se manifesta doar la nara stanga..De la ea porneste totul.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai curand.Chiar nu stiu ce am si din ce cauza a aparut.Si cel mai important,cum pot scapa de asta.Am scris pe mai multe site-uri dar nimeni nu mi-a raspuns.Va rog mult.Va multumesc! [continuare]
buna ziua, de cca 2 ani ma lupt cu durerile de cap . Acestea apar dimineata sau din senin peste zi. Sunt dureri puternice imi simt ceafa sub tensiune si am impresia ca am tensiunea marita ceea ce nu este de fiecare data tensiunea este buna in schimb pulsul tot timpul este de 24-25 in 15 secunde. Cand ma ridic de pe scaun imi pulseaza ceafa o simt calda , nu vad bine si ametesc. Mi-am facut analizele. Au iesit bune fara infectii in corp dar cu anemie din cauza fierului si vit. B12 . Am luat fier si acid folic 1 luna si B12 injectabil 2 saptamani. Mentionez ca si in timpul tratamentului durerile erau aceleasi. Nu mai suprt durerea asta de cap imi vine sa ma dau cu capul de pereti. De la ce am dureri de cap? Unde ma indrumati sa merg ? De unde sa incep? va multumesc! [continuare]


Urmareste Sfatul Medicului
Aboneaza-te la Newsletter