Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

clinici particulare oftalmologice

ma numesc andrey am 22 ani si am sida as dori si eu un tratmnt sa ma vindec de sida nu conteza de care tratamnt naturist medicamntos nu conteza nu conteza cati bani costa doar sa ma vindec inclusiv la ori ce clinca privata din afara sau din tara merg ori unde doar sa ma vindec de sida repet nu conteza cati bani costa sunt diospus sa incerc ori ce multumesc astept raspunsulile dv pt cei mai bine informati ajutatima si pe mine daca stiti ori ce indiciu multumesc anticipt ofer si bani celui care imi da un indici pentru un astfel de tratamnt [continuare]

Comunitate medicala

Cine ne poate ajuta???

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Anxietate

buna ziua, sunt mama unui tanar de 20 de ani. Cand fiul meu era la sfarsitul clasei a 12-a a inceput sa-i fie teama sa mai mearga cu autobuzul simtand ca se sufoca .A incercat sa se duca la liceu pe jos dar avea de mers f mult si pe parcurs teama s-a instalat si-n spatii largi.Am mers cu el la o multime de psihiatrii...a luat medicamente peste medicamente,a colaborat cu medicul si cu noi,parintii.Situatia lui nu s-a ameliorat macar ,din nefericire s-a agravat...daca inainte de aceste atacuri era un baiat perfect normal care facea sport,care petrecea o mare parte din timp in aer liber acum nu-l mai recunoastem.Iese doar pana la scara blocului,sta in casa majoritatea timpului si sufera ca nu a putut termina liceul...ca prietenii sunt de mult la facultate. Mentionez ca este un tanar inteligent,sociabil,comunicativ,curat,nu are halucinatii,nu aude voci,nu are ganduri suicidare.Marea noastra drama este ca nu poate iesi afara deoarece ii este teama ca se sufoca.Nu poate merge cu... [continuare]

Comunitate medicala

Nu mai scap de acnee

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Boli de piele

Buna!Am 19 anisi sufar de acnee de 3ani.Am folosit o groaza de creme,de solutii si sapunuri dar degeaba.Acum in ultimul an acneea s a accentuat mai tare.Am fost la medicul dermatolog si mi a prescris metro ruboril,eryfluid si un sapun cu sulf.Nu m-au ajutat cu nimic.M am dus a doua oara,atunci mi a prrescris antibioce,mai exact Azotrex(azitromicina).Azotrex ul imi facea bine cam o saptamana,(in sensu ca dispareau cosurile dar ramaneau petele),dar dupa aceea cosurile reapareau,deci nici aceasta varianta nu m a ajutat,Am fost a 3 a oara la medic si mi a prescris din nou aceleasi tratament de prima oara(metro ruboril,eryfluid) in combinatie cu niste creme,bioderma.Acest tratament cu bioderma l am inceput cam acum o saptamana dar nu vad nici o evolutie.V as ruga sa imi dati un sfat,cum sa procedez ,ce sa mai iau pentru ca nu mai gasesc nici un remediu.Va multumesc! [continuare]

Comunitate medicala

Rh negativ

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna. Mai este vreo graviduta pe aici cu rh negativ? Sunt la a doua sarcina si mi-au aparut anticorpii...S-a mai confruntat cineva cu situatia asta? [continuare]

Comunitate medicala

Test papanicolau

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Afectiuni uterine

unde pot face contra cost un test papanicolau si cat costa? [continuare]

am 30 de ani si la varsta de 25 de ani am fost diagnosticata cu sindromul usher,adica retinopatie pigmentara si hipoacuzie bilaterala.nu am aflat de niciun tratament si imi doresc sa raman gravida,dar,nu stiu daca pot sa duc sarcina la sfarsit.am auzit ca pot sa orbesc,sau ca exista riscul ca si copilul sa se nasca cu aceeasi boala.daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.va multumesc [continuare]

Comunitate medicala

Bufeuri exagerate

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Menopauza

Am 50 de ani impliniti,de doi ani am intrat in premenopauza si cea mai mare problema sunt bufeurile care se manifesta prin caldura mare, transpiratie abundenta pe tot corpul si excesiva pe spate si fata, roseata pe fata si piept.La inceput aveam cam 2-3 pe ora .Era un calvar , incepusem sa-i inteleg pe sinucigasi.Glumesc, bineinteles. Am facut niste tratamente pentru prelungirea ciclului timp in care nu am avut bufeuri dar la un moment am renuntat si din luna februarie nu mi-a mai venit ciclul ceea ce ma face sa cred ca am intrat la menopauza.Bufeurile ...la fel dar mai rare cam unul la doua ore.Am luat o perioada comuna cu tratamentul si Climactoplant, deci nu mi-am dat seama daca a fost eficient pentru bufeuri , acum iau de o luna Mabelle de la Walmark. Nici un remediu .Am baut ceaiuri....nici un remediu.Ce sa mai fac..?Sunt caraghioasa cu evantaiul in mana si prosopul dupa gat.Sotul meu este foarte atent dar cred ca devin nesuferita. [continuare]

Comunitate medicala

Coronarografia

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Boli de inima

Unde ma indrumati sa efectuez o coronarografie. [continuare]

Comunitate medicala

Mancarime anala.

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Boli de piele

Am mincarimi foarte puternice in zona anala in special noaptea.La scarpinare zona se irita foarte tare si se umezeste . Am fost la dermatolog, am facut toate analizele si totul a iesit bine. Mi s-a spus ca poate fii o iritatie dar nu trece cu nimic si mancarimea parca s-a amplificat si ma supara si ziua. Sper sa imi puteti da in sfat pentru a putea sa scap de aceasta problema foarte suparatoare. VA MULTUMESC ANTICIPAT!! [continuare]

Comunitate medicala

Deviatie de sept

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sinuzita

vreau si eu parerea unui specialist. Am deviatie de sept dar pot respira bine nu am probleme din astea sa ma infund noaptea. In schimb imi curge secretie care coboara in bronhi si dimineata tusesc ca sa elimin. Vreau sa stiu daca este necesara operatia de deviatie de sept.... si daca sunt alte remedii inafara operatiei. Eu ma citit art ce aici si zice ca daca fac sinuzita si alte chestii este necesara operatia. Astept raspuns. Multumesc [continuare]

Comunitate medicala

Keratoconus

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Alzheimer

Spuneti-mi va rog un specialist in keratoconus, copilul meu de 16 ani a fost diagnosticat cu keratoconus de gr !3, trebuie urgent sa il vada un specialist, va rog........ [continuare]

Sper ca am nimerit bine pe acest forum deoarece ma intereseaza un raspuns din partea unei persoane care cunoaste cat mai multe despre acest subiect. De aproape patru ani port ochelari fiind mioapa, insa problema mea abia aici incepe. De ceva vreme mi se intampla ca pentru cateva minute sa vad un fel de musculite, nici nu stiu cum sa le spun. Din ce am citit simptomele acestea apar atunci cand esti in pericol sa ti se dezlipeasca retina! nu am ajuns la un medic din teama. As vrea sa stiu ce tratament exista in acest caz, trebuie sa ma operez? in plus as vrea sa stiu un medic care se pricepe, n-as vrea sa ajung la unul care imi spune sa nu-mi fac probleme si lucrurile sa nu stea exact asa. E vorba de un lucru prea serios ca sa ma joc! Va rog din inima daca ma puteti ajuta cu un sfat, daca puteti sa-mi spuneti la ce sa ma astept! Va multumesc anticipat! [continuare]

Buna, Am nevoie de un sfat... Ma aflu in situatia urmatoare: Am uitat sa iau ieri (vineri) la 22:30 pilula contraceptiva Microgynon - a 5-a din folie - iar azi (sambata) dupa-masa (spre seara) am avut contact sexual cu ejaculare in mine... Am luat o pilula la ora 21 (pe cea pe care trebuia s-o iau ieri), apoi pe cea de azi, la ora 22:30, ca in general. Intrebarea mea este: trebuie sa iau pilula contraceptiva de urgenta ca nu cumva sa raman insarcinata? Mentionez ca folosesc Microgynon de cel putin 2 ani in continuu. Multumesc mult pt. raspuns anticipat! Va rog sa-mi raspundeti... Numai bine. [continuare]

buna tuturor,cu ceva timp in urma am postat un msj pe acest forum speriata de consecintele acestui virus HPV(cu care ma luptam de ap 1 an)...ei bine,acum pot respira usurata,dupa indelungi tratamente(fara vaccin)AM SCAPAT DE VIRUS!!Fac un apel la toate fetele si femeile care au probleme asemanatoare,sa se duca din timp la medic pt ca nu au nimic de pierdut ba din contra se pot vindeca fara altfel de complicatii!doar prin tratament:)..sa nu va fie teama pt ca acest virus se poate invinge pana sa se ajunga in faza de cancer!!Va doresc multa sanatate. [continuare]

Comunitate medicala

Avastin

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Afectiuni oculare

A facut cineva injectii cu avastin in ochi? pentru degenerescenta maculara.... sfatul medicului a fost -injectii cu avastin pentru stopare...dar nu stiu cat de sigur este.Pentru cineva care un ochi nu/l mai foloseste, iar unul este cu problema de mai sus este o decizie grea de luat.Ce ma sfatuiti? [continuare]

Buna seara! In urma unui control gineco mi s-au depistat 3 noduli fibromatosi in 2011. In noiembrie 2012 am fost la alt medic si am observat ca au crescut, cel mai mare fiind de 5.5 cm, urmatorul de 3.7cm si cel mai mic de 1 cm. Primul medic mi-a spus sa fac embolizare, ceilalti doi medici mi-au spus sa continui sa incerc sa raman insarcinata. de aproape un an tot incercam, dar nu am avut noroc. Cel mai mare nodul este in apropierea intrarii in trompa si s-ar putea sa stranguleze trompa - asta mi-a spus ultimul medic care m-a vazut, M-am gandit sa incerc embolizarea, deoarece ne dorim foarte mult un copil. M-am tot interesat pe internet si chiar cunosc pe cineva care in urma embolizarii a putut sa ramana insarcinata si sa aiba un copil perfect sanatos. Acum urmeaza intrebarea mea: ce trebuie sa fac, respectiv analize si un control, ce medic ar putea sa-mi spuna exact daca trebuie sa fac aceasta interventie. Trebuie sa fac anumite analize si dupaia sa ajung la dr. Rares? Sunt... [continuare]

Facilitati de tratament

Clinici si cabinete medicale
Clinica Neovista
Oftalmologie, Chirurgie plastica microchirurgie reconstructiva 0374499499
Constanta, Strada Mircea Cel Bătrân 99c
Medici
Medic Specialist Oftalmolog, Chirurg Dr. Doru Dăogaru - Clinica Neovista
Oftalmologie 0374499499
Constanta, Strada Mircea Cel Bătrân 99c
Medic Primar Oftalmolog, Chirurg, FEBO-SP Dr. Raluca Nițescu - Clinica Neovista
Oftalmologie 0374499499
Constanta, Strada Mircea Cel Bătrân 99c
Comunitate medicala

Vertij

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Afectiuni ale urechii

Buna ziua.am fost diagnosticata cu sindrom vestibular periferic.din cate am inteles am probleme cu urechea interna.Eu de cand ma trezesc si pana ma pun in pat nu pot sa imi tin echilibrul.tot timpul am nevoie de insotitor.iau tratament cu betaser de 4 luni si nimic.nu ma doare nimic,nu vomit ,nu ametesc.este diagnosticul bun pe care l-am primit, adica VERTIJ ?Mentionez ca am toate analizele bune:inima,tensiune,sange ,tomograf etc. Am fost la 4 neurologi si 3 de la orl.La orl nu am nimic ,aud foarte bine.Va rog sa ma ajutati.Nu pot sa merg pe strada deloc singura.simt ca imi fuge pamantul de sub piciore,parca plutesc.va multumesc.astept raspuns [continuare]

Comunitate medicala

Piele atopica

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Alergii

Mi s a spus de la medicul alergolog cum ca as avea piele atopica......sunt plina de bubite care ma manaca pe tot corpul,si parca pe zi ce trece e tot mai rau.....stiti cumva vre un tratament sau daca aceasta afectiune se trateaza? [continuare]

Comunitate medicala

Am epilepsie ?????

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Epilepsie

buna ziua, ma numesc alexandru, am 34 de ani si in urma cu 7 luni am suferit o criza de pierdere a cunostintei... am fost dus la urgenta si internat 2 zile la neurologie si externat cu diagnosticul de EPILEPSIE... M-i s-a prescris CARBAMAZEPINA si atat... dupa 2 luni am fost la d-l dr Radu Rogozea de la Bucuresti iar ac mi-a spus sa intrerup tratamentul... De atunci nu am mai luat nici o pastila si ma simt ok... Partea proasta e k am ramas fara permis de la internare... Mentionez ca acea criza ( unica din viata mea ) a survenit la 2 zile dupa ce a trebuit sa-mi identific tatal la morga , acesta fiind gasit inecat in Dunare... Tot in acea zi am consumat 4 cafele si un litru de energizant.... MA POATE AJUTA CINEVA , VA ROOOOG..... [continuare]

Comunitate medicala

Spasmofilie?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Investigatii

Am fost diagnosticata cu spasmofilie in luna Aprilie. Analize bune, mai putin calciul care era la limita inferioara. Am facut cura cu Clacivid 600, cate10 zile pe luna dar degeaba. Deja este luna Iunie si eu inca mai am spasme mai ales la picioare. Mi-a schimbat tratamentul cu calciu sandoz 1000 + vitamina C timp de 20 de zile, pe care il iau deja de 8 zile. Spasmele s-au mai rarit insa de ieri m-au apucat din nou si am avut si furnicaturi in palme. Nu am ameteli sau palpitatii. Ma gandeam sa merg si la Endocrinolog. Eu mai sufar si de anxietate generalizata si fac psihoterapie de o luna si au avut loc schimbari majore in bine. Este normal ca dupa atata timp sa mai am spasme? Multumesc anticipat. [continuare]

Buna seara! Am o mare rugaminte la Dvs sa-mi raspundeti pt ca,chiar,nu am pe cine intreba despre acest subiect delicat. Poate este de o mie de ori aberant ce o sa intreb eu aici...dar totusi vreau un raspuns specializat. Am un prieten,nu am avut pana acum contact sexual dintr-un anumit motiv si anume : sotia lui a murit de cancer uterin+mamar si imi este f teama ca nu cumva acest prieten al meu sa transmita chiar el prin sperma...ceva ce declanseaza cancerul.Nu stiu daca exista asa ceva o posibila"transmitere"prin sex chiar daca el nu are asa ceva...poate doar il poarta si-l poate transmite.Vrem din tot sufletul sa intemeiem o familie...dar mie imi este teama din acel motiv mentionat. Va rog f mult sa-mi spuneti daca se poate sa fie el purtator...ca altfel nu stiu cum sotia lui a facut cancer,nefiind transmis genetic? Va rog sa ma iertati pt necunoasterea mea si posibila aberatie pe care am spus-o...dar stiti cum este ..."paza...trece primejdia rea"...Mii de multumiri! [continuare]

In urma unei cistoscopii si aunei biopsii la vezica s-a descoperit o tumoare care a fost rezecata printr-o operatie la spital.Au trecut 75 de zile de atunci si eu continui sa urinez f.f.des din 10 in 10 minute cu dureri si usturimi mari.In acest timp fac si radioterapie pentru cancer de prostata , faza incipienta, si pentru vezica.Nici un doctor, nici oncologul, nici radioterapeutul, nici urologul nu ma iau in seama cand le spun ce mi se intampla.Urologul care m-a operat spune ca este efectul radioterapiei, dar eu sunt doar la a 8-a sedinta(azi 30 iunie), ori eu am aceste urinari de pe 13 martie incoace de cand am fost operat.Ce sa fac, unde sa merg, daca am mers la alt urolog s-a ratoit la mine ca de ce nu merg la cel care m-a operat.Sunt disperat cand urinez plang de durere.Pana acum se mai ameliora cu supozitoare cu diclofenac, acum nici acestea nu mai au efect.multumesc. [continuare]

Clinica oftalmologica infosan

Din Clinici/Firme medicale

De ce alegem Clinica Oftalmologica Infosan - "Oameni pentru lumina ochilor" Aici s-a format o echipa de tineri medici romani care au invatat cu dragoste si pasiune si care isi pun zilnic toata energia in lupta pentru rezolvarea fiecarui caz, oricat de complicat. Aparatura noua, de ultima generatie, achizitionata recent pentru consultatii, investigatii si operatii le sta la indemana in aceasta lupta. Pregatirea la varf a medicilor, participarea cu lucrari proprii la cele mai prestigioase congrese internationale oftalmologice si insusirea permanenta a ultimelor noutati stiintifice din domeniu, reprezinta garantia calitatii actului medical, fapt confirmat de gradul inalt al reusitelor medicale si chirurgicale chiar si in cazurile foarte dificile. De altfel, in clinica noastra, fiecare caz rar sau cu adevarat complicat depistat este consultat de catre doi si uneori chiar trei medici care isi pun apoi in comun stiinta si priceperea pentru gasirea celei mai potrivite conduite... [continuare]

Clinica oftalmologica oftalux

Din Clinici/Firme medicale

In clinica oftalmologica Oftalux se efectueaza corectia miopiei, astigmatismului si hipermetropiei cu ajutorul laserul cu excimeri eliminand astfel necesitatea purtarii ochelarilor sau a lentilelor de contact. Dr. Radu Iulian Burcin este medic specialist oftalmolog, doctor in stiinte medicale si asistent universitar la Universitatea de Medicina si Farmacie Carol Davila Bucuresti. Dr. Burcin are peste 8 ani de experienta in domeniul chirurgiei refractive cu laserul cu excimeri. Tehnica LASEK (laser epitelial keratomileusis) se adresează miopiilor cu valori dioptrice mai mici de –10D, hipermetropii mai mici de +4D, astigmatisme miopice sau mixte mai mici de 5D si astigmatisme hipermetropice mai mici de +3.5D. Daca aveti miopie peste -10D, hipermetropie peste +4D sau astigmatisme mari, eliminarea ochelarilor se va face cu ajutorul implantului refractiv Verisyse AMO. Dupa consultatia oftalmologica se efectueaza o topografie corneana computerizata care evalueaza suprafata... [continuare]

Clinica oftalmologica dr. costescu ioana

Din Clinici/Firme medicale

Clinica medicala ultramoderna dotata cu aparatura ZEISS va ofera servicii specializate de inalta calitate la preturi accesibile. In Clinica Oftalmologica Dr. Ioana Costescu puteti beneficia de urmatoarele servicii: * autokeratorefractometrie (pentu a determina nevoia de ochelari) * prescriere de lentile de contact * biomicroscopia polului anterior * aplanotonometria * gonioscopia * examenul campului vizulal computerizat * examen fund de ochi * biometrie Precum si urmatoarele servicii chirurgicale: * extractie corpi straini corneeni si conjunctivali * sondaj/spalaturi cai lacrimale * operatii de cataracta prin phacoemulsificare * operatii pentru glaucom * operatii pentru strabism * operatii estetice si reconstructive palpebrale * aplicatii laser De asemenea in clinica exista optica medicala care asigura executia prompta si exacta a ochelarilor. [continuare]

Clinica oftalmologica oculus

Din Clinici/Firme medicale

Am infiintat clinica Oculus din dorinta de a practica medicina la nivelul standardelor occidentale. Am ales sa ramanem in tara, atunci cand in strainatate puteam reusi cariere de succes in chirurgia oftalmologica. Am pornit de la zero si am reusit sa cream in Romania o clinica de chirugie oftalmologica la nivel european, cum este astazi Oculus. Respectul pentru pacient si pentru etica actului medical sta la baza muncii noastre. Premisele prestigiului nostru: Experienta chirurgicala de exceptie, Oculus fiind prima clinica privata oftalmologica din Romania, totalizand in15 ani de existenta peste 60 000 de interventii chirurgicale Aparatura medicala si tehnologii de ultima ora, care ne permit o foarte buna acuratete a diagnosticului si o mare precizie a interventiilor chirurgicale, in acelasi timp crescand si confortul pacientului Calitatea serviciului medical, care ne defineste fiecare actiune. Ne mandrim ca Oculus este cea mai mare clinică de chirurgie... [continuare]

Servicii medicale : Cabinet de oftalmologie - evaluarea refractiei oculare - corectie optica cu ochelari sau lentile de contact - examenul motilitatii oculare - initierea tratamentului strabismului - examen clinic oftalmologic complet - examenul polului anterior si al fundului de ochi cu diagnosticarea afectiunilor oculare si instituirea tratamentului adecvat - tratamente locale - injectii oculare, masaje palpebrale, pansamente etc. - rezolvarea urgentelor oculare medicale si chirurgicale. Ambulatoriul de specialitate este format din 3 Cabinete de Consultatii. Serviciile generale ale unitatii de ambulatoriu functioneaza in cadrul Sectiei Explorari Functionale, laser si terapie ambulatorie.   [continuare]

Pagina 3 din 34 (1000 rezultate)