Paralizia Bell (paralizia faciala periferica)

Neuropatii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Functia vizuala poate fi afectata in aceasta afectiune?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

comentarii utilizatori (acum 16 ani)

sotia mea a facut meningita bk spuneti-mi va rog daca afectiunea ochiului de pleoapa cazuta are sanse de recuperare si ce trebuie sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am o pareza faciala vechee de 15 ani ;si de ceava timp i-mi pulsaza in partea dreapta muschiul fetei.Ce a-si putea face sa indrept aceasta stare care este foarte neplacuta,sivizibila

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 33 de ani si din cauza curentului mam trezit in 30.10.2008 dimineata cu o pareza faciala dreapta am mers la medic azi sunt la a10 zi de tratament cu prednison milgamma panangin colbiocin tratal si a7 sedinta de acupunctura.ochiul este tot deschis gura tot stamba si nu stiu daca dupa 3 saptamani trece in totalitate de 100%. eu sunt disperata astept un raspuns de la cineva care a fost in cauza. va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela107 (acum 15 ani)

si eu am o pareza faciala dreapta intru in a 3 saptamana de tratament milgama medrol si tiogama am inceput sa disper si eu zambetul mi=a revenit dar la sprancene si gura nu misca nimic.Azi prima sedinta de fizio si lasere si curenti de aer calzi si sper .......dar nu stiu ce .La noi la vaslui se uita la tine ca la ....nimeni nu zice nimic mi sa dat sa fac niste alternative de tratament care se fac numai la bucuresti intereseazate de tratamente de stimulate a fetei cu ionizari si parafina nu sta asa case zice ca moare nervuk.eu am 30 de ani si asta mi se spune ca sunt tanara.te mai anunt eu oricum vineri plec la iasi la sp de recuperare te pup si sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am o pareza faciala dreapta de 2 luni jumate abia acum a inceput ochiul sa inchida dar sprinceana nu ridica deloc si gura este tot stramba sunt disperata am tratament am facut 22 de sedinte de acupunctura si placute de cupru dar tot degeaba nu stiu cand imi va trece 100% sau imi va trece vreodata? daca a mai fost cineva in situatia mea cu o perioada atat de lunga de recuperare trimitemi te rog raspuns pe adresa de mess mimi_carare iti multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

IN 30IANUARIE SE FAC 3 LUNI DE CAND AM FACUT PAREZA FACIALA ZIS FRIGORE ABIA ACUM A INCEPUT SA MISTE COLTUL GURII DAR FOARTE MINOR MAI SIMNT INCA DOAR CONTRACTIINTRE GURA SI URECHE NU STIU CAT MAI DUREAZA DAR NU MAI AM RABDARE CAND AUD CA AR FI TREBUIT SA TREACA IN DOUA LUNI AM INCA TRATAMENT DAR....I-TI MULTUMESC EMANUELA DIN SUFLET PTR RASPUNS CHIAR AS VREA SA VB CU TINE MAI MULTE SI SPUNEMI TE ROG CAT TIMP A DURAT PANA LA RECUPERARE CHIAR NICI OCHIUL NU IL INCHID INCA COMPLECT OARE CAT MAI DUREAZA NU MAI AM RABDARE INCA SUFAR ASTEPT RASPUNS PE MIMI_CARARE MS

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ce mica e lumea...!Deci daca ai timp,programeaza-te la Cab.Dr.Korodi din Arad,dansul m-a ingrijit,cabinetul este vizavi de Spitalul ORL.Acum am 29 de ani,tu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

MS Emanuela ptr informatie cred ca am sa incerc si acolo dar sa ma vada un alt dr maine la timisoara eu am 33 de ani sunt casatorita si am o fetita de 9 ani lucrez la solectron locul unde cred ca am tras curentul.am7o de zile de medical si nu stiu daca mai imi dau si ce voi face ca nu mam recuperat nici 50%.daca vrei sa vb mai mult si-ti permite timpul id-ul meu este mimi_carare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Luminita164110662 (acum 14 ani)

si fiul meu care are 19 ani acum o luna sa trezit la fel ,tot partea dreapta si tot de la curent,urmam cu tratament ,se cuonaste o ameliorare dar el fiind mai tanar nu prea constientizeaza gravitatea,i-amfacut si o tomografie ,care a iesit bine,el refuza orice recuperare,nu medicamentos ci ma refer la acupuntura si impachetari u parafina,il retin si ii fac eu masaj de 2-3 ori pe zi,dumnezeu sa faca o minune sa va insanatositi toti ei care trec prin asta,se spune ca dispare dupa cum apare dar cu recitiva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

EMILIA18136154 (acum 14 ani)

Si eu am facut Bells Palsy/paralizia partii stingi a fetei.
Spune-ti-mi va rog ce rezultate ati obtinut si unde (doctor/spital).
Multumesc mult (Daniela: [email protected])

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sergiu (acum 13 ani)

Am avut si eu pareza faciala acuma cateva luni eram in spital cu prednison si inca cateva medicamente eu mestecam zilnic guma pt ca este un fel de masaj
Apoi dupa ce am iesit din spital am mers la niste sedinte de masaj la fata si apoi eu miam revenit total

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriel (acum 13 ani)

Sa -i dea Dumnezeu sanatate domnului dr Korodi !!!
In 3 saptamani am fost recuperat 100% ( pareza faciala periferica ) !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: