Posibil cancer sau anxietate ? raspuns medic

Anxietate
Intrebare postata de Bogdan Vasile cu 5 ani in urma

Buna ziua, am și eu o întrebare... de ceva timp de o luna de zile... am grețuri mai tot timpul... scaunul meu este galben deschis câteodată la început e gros pe final e mai slab... câteodată este galben deschis câteodată galben închis... am multe gaze ragai foarte mult trag foarte multe vânturi... la fel când ragai simt o durere in stomac și in spate dar mai accentuat este in stomac sa zic așa... sunt in Anglia mi-am făcut analize la sange scaun doctorul mi-a spus ca sunt bune ma apăsat pe burta ma controlat la burta cu mâna apăsând și a zis ca nici vorba de cancer... ma programat sa fac o endoscopie sau ceva de genul dar culmea ma programat pe 15 Septembrie spunând ca nu e urgent... eu am scris pe internet din simptomele mele iar din grețurile si tot ce simt reiese ca ar fi cancer... am greață mai tot timpul.. am căutat pe internet tot felul de remedii și nu îmi trece... este adevărat Ca am o panica foarte mare.. dar de ce îmi simt stomacul gol și câteodată ma doare puțin ? Ce credeți ca ar putea fi? Fac tratament cu omeprazole și ranitidina dar nu trece... noaptea nici nu pot sa mai dorm ca nu știu ce am la stomac... abia abia dorm.. ziua ma simt obosit mai tot timpul stomacul ma arde... am mai pierdut și 2 kg ... poate cineva sa ma ajute cu un răspuns. Pe 12 ma duc in România sa-mi fac analize alti bani... nu am avut niciodată probleme de sănătate... din contra am făcut sport de performanța când eram mic înot... am 27 de ani 164 și 55-56 kg.. Pulsul dimineața la fel îl am foarte scăzut câteodată 47-48 52 53 asta când stau in pat. In timpul zilei când ma mișc am 75 80. Tensiunea mică 11 /6/7 sau 10/5/6. Niște răspunsuri pana ajung in țara mi-ar fi de folos. Va mulțumesc. Am făcut un EKG acum 4 zile și a ieșit bine. In țara acum 3-4 ani am făcut o grămada de analize la inima test efort/ EKG-URI o grămada...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 5 ani)

Buna ziua! Nu e musai de cancer! Pot fi mai multe cauze: virmi intestinali (chiar daca nu apar la analize!!), vreo bacterie sau disbioza intestinala in urma consumului unor medicamente. Va recomand sa faceti dozare de vitamina D3 (ii gasiti rolul si importanta pe internet), HLG, PCR, amilaze, glicemie la care adaugam, bineinteles, endoscopie si colonoscopie - nu stiu de unde sunteti, dar va recomand pentru acestea doua Spitalul Sanador din Bucuresti, si pe dnul Prof. Gabriel Constantinescu. Si repede! Intre timp, treceti pe regim alimentar. Daca aveti deficit de vitamina D, luati Detrical si calciu gluconic. Daca doriti sa mai discutam, ma puteti contacta si la adresa de mail stef.budacu@ adresa_web_filtrata
Toate cele bune!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Anxietate.

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 5 ani)

Si verificati si ficatul!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 5 ani)

Verificati si functiile ficatului!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan Vasile (acum 5 ani)

Buna ziua, va mulțumesc ptr răspuns și sfaturi. Chestia este ca am făcut analize sange pentru funcțiile ficatului din care bune... anemic/ diabetic și altele și reies ca sunt bune așa mi-au spus doctori de aici din Anglia. Și analize la scaun pentru bacteria helico pylori și încă ceva și la fel reies că-s bune... doctorul de aici mi-a dat tratament cu omeprazole 20 mg și ranitidina 150 mg... ma consulta la burta ma apasă și îmi spune ca e ok și ca nu este vorba de cancer... problema este ca eu câteodată ma simt slăbit... astăzi la munca câteva persoane mi-au spus ca sunt palid altele ca sunt ok... la fel nasul îmi curge foarte mult.. câteodată apoase câteodată de culoare Galbena dimineața verzui... doctori de aici ma asculta la plamani la inima și îmi spun ca totul e bine... chestia este ca eu am arsuri in capul pieptului plus ca dacă beau ceva sau manac imediat ragai la fel și câteodată cu gazele. Scaunul meu este galben moale plus ca văd mereu alimente nedigerate sa zic așa... pe 12 luna care vine am sa vin in țara sa-mi fsc niște analize Pana atunci n-am cum ca am nevoie de bani ca sa-mi fac analize si sa/mi plătesc toate cele... ce ar putea sa fie dacă ma doare in interiorul stomacului sa zic așa plus după ce manac senzație ca vreau sa ma duc la toaleta imediat plus de asta disconfort câteodată și bolboroseli mai mereu și mâini reci câteodată picioare reci câteodată și stare de greață nu toată ziua dar jumătate din ea sau mai mult o am și arsura in capul pieptului!.. va mulțumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11568268447 (acum 4 ani)

Buna Bogdan. Ai gasit cauza problemei tale?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: