Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

sarcina extrauterina dureri de dupa operatie

Am scolioza si mi s-a recomandat ca inaie de operatie sa incerc si varianta cu corsetul. Sincer sper sa imi treaca, dar slabe sanse. Curiozitatea mea este ce mobilitate voi avea dupa operetie? ce voi avea voie sa fac si ce nu? Tijele vor ramane pt totdeauna pe coloana? [continuare]

Buna seara,in urma cu 3 sapamani am cazut de pe bicicleta iar cand m-am ridicat nu am mai putut misca piciorul drept.Durerea este sus aproape de bazin de fapt muschiul ma doare rau am foloisit Fastum gel si pastile voltaren dar degeaba durerea nu dispare.Adevarul este ca nu am stat in pat decat 2 zile dupa care am mers la munca unde 8 ore le stau in picioare....ce ma sfatuiti sa fac pt. ca nu sunt nici acasa ma aflu intr-o tara straina....va multumesc mult pt raspuns [continuare]

Buna seara am cazut in 24 august de pe o scara de la o inatime de 3 metri si mi sa spus la urgenta ruptura calcaneu pri infundare.mau trimis acasa fara sa imi puna ghips fara nimic doar cu calmante spunadumi ca este mai bine sa nu ma operezi ca se vindeca mai bine si mai repede.Dupa 5 zile mi sa umflat si invinetit mam speriat si am mers la alt spital mau internat 4 zile dupa care mi sa recomandat operatia cu trei brose .Am refuzat operatia si am ajuns pe 4 septembrie 2017in spania am mers la spital miau recomandat operatie 99% am acceptat operatia mau operat pe 14 septembrie ma simt foarte bine singura problema este un pic inflamat.Miau pus o placa cu 4 suruburi doresc sanatate la toata lumea [continuare]

Buna seara. Acum 4 zile am facut operatie pentru deviatie de sept, scoaterea polipilor si curatarea sinusurilor. Mi s-au scos mesele si acum am niste atele in nas pe care trebuie sa le tin timp de 10 zile, dupa care trebuie sa ma duc sa mi le scoata. Problema este urmatoarea, este normal ca nasul sa mi se invineteasca in partea de sus si sa fie extrem de infundat (sa nu pot respira deloc pe el)? [continuare]

Buna , am 18 ani . M am operat acum 1 luna si ceva (aroape 2) de ginecomastie . Cu 2 saptamani inainte de operatie m am lasat de fumat si dupa luna si ceva dupa m am reapucat. Ii ok? [continuare]

Pot manca carne de porc , coca , napolitane dupa 4 zile de operatie? [continuare]

Buna ziua . Am si eu o intrebare... Mama mea a cazut de pe scari si cand am ajuns cu ea la spital doctorii au zis ca si-a rupt piciorul in zona gleznei...in 2 locuri si cu deplasare de calcaneu. A fost internata si deoarece avea piciorul umflat i l-au pus in ghips si a stat asa 2 saptamani ...dupa acest timp a fost operata ....i s-a pus pe o parte o tija metalica , pe cealalta un surub si inca ceva in forma de foarfeca acum au trecut 3 luni jumate de la operatia la glezna ranile s-au vindecat dar piciorul inca este la fel de umflat .... inca nu a mers pentru .ca a trebuit sa mai stea cu el in ghips ca sa se fixeze..... mentionez .ca a fost operata in Belgia pentru .ca locuim acolo...... este normal sa dureze asa mult recuperarea si umflatura de la picior???( piciorul are culoare normala nu prezinta infectie sau altceva doar .ca este umflat).... va rog dati-mi un sfat ce poate sa faca .ca sa i se destumfle si sa poate sa fie cat de cat un picior .ca inainte.... ??? Multumesc... [continuare]

Buna ziua, Sunt programata la operatia de deviatie de sept pentru ca, este singurul lucru pe care nu l-am facut in lupta da a scapa da raceli. Nu mai pot lua nici medicamente pentru ca am luat prea multe si nu isi mai fac efectul. Dupa 10zile de la operatie urmeaza sa plec cateva zile din tara. Exista vreun risc? Multumesc! [continuare]

Am avut menstruație cu o luna înainte și am descoperit ca sunt însărcinată testul de sarcina a iesit pozitiv dar nu știu de ce am o durere in părea stânga a abdomenului dar nu doare rău este o durere mică care dispare și apare [continuare]

Au trecut 2 saptamani de cand am fost operat de apendicita! Diagnostic general : apendicita acuta cu peritonita generalizata, operatia a decurs bine, dupa o saptamana mi-au scos firele si nu am avut alte complicatii! Tin sa mentionez ca operatia s.a cicatrizat, cojițele s.au desprins, insa la atingere operatia este tare! Este normal? Presuoun ca aveam simptome daca ceva era in neregula.. [continuare]

Salutare, In urma cu aproape 2 luni am facut o operatie de sept la spitalul Panduri. Situatia e ca inca-s infundat, nu simt mai nicio diferenta fata de cum eram inainte. Voiam sa intreb: cei care ati facut operatia asta, dupa cat timp ati inceput sa respirati? E firesc sa nu pot respira dupa 2 luni ca mai dureaza procesul de recuperare sau exista o problema? Multumesc. [continuare]

Aseară am avut contact sexual cu iubitul meu după a 2 a partida au apărut durerile . După ce m am trezit nu m a mai durut dar acum au apărut iar durerile , se simte ca o presiune in vagin . Repet asta se întâmpla de cam 7 8 luni [continuare]

Mentionez faptul ca am avut o operatie de hernie de disc acum 10 ani, operatie care a decurs normal, deasemenea am respectat indicatiile post operatorii . Doresc sa stiu daca o eventuala sarcina ar putea contribui la o recidiva a herniei de disc? [continuare]

Buna,am si eu o intrebare,am 35 de ani si sunt la prima sarcina.in urma cu 10 ani am fost operata la ambele picioare de varice,intrebarea mea este daca e bine sa nasc normal sau ar fi indicat cezariana?avand in vedere si varsta? [continuare]

Buna ziua! Am 18 ani 1.85 si 88kg...practic kickbox de performanta,si in urma cu 2 luni m-am operat la menisc.Mi-a fost facuta o artroscopie de catre d-nul dr.Anastasiu,la spitalul Bagdasar. In urma cu 2sapt am reluat activitatile fizice,usor usor,atat la sala cat si la antrenament.Intrebarea mea este daca e normal sa imi trosneasca genunchiul?Adica de cate ori il indoi,la cel.putin 3 indoituri genunchiul trosnste/pocneste.nu simt nicio durere,doar aud trosnitura. De ce se manifesta asa? E e ceva de facut? Trebuie sa iau vitamine sau ceva? Multumesc [continuare]

Buna ziua.Pe data de 7 decembrie,am suferit o fractura1/3distala tibie stânga fara deplasare. Am stat imobilizata pana pe data de 7 februarie când mi-a fost îndepărtat gipsul(in urma radiografiei, osul fiind consolidat). Întrebarea mea este daca este normala durerea de genunchi in momentul cand calc in picior si ce trebuie sa fac pentru a scăpa de aceasta.Multumesc [continuare]

Facilitati de tratament

Clinici si cabinete medicale
Doctor Allia Dmour
Ginecologie, Chirurgie plastica microchirurgie reconstructiva, Endocrinologie, 0747619919
Iasi, Bulevardul Carol I Nr. 48, Iași
Medici
Medic primar, doctor în științe medicale ALLIA DMOUR - Doctor Allia Dmour
Obstetrica-Ginecologie 0747619919
Iasi, Bulevardul Carol I Nr. 48, Iași
Servicii si oferte medicale
REJUVENARE VAGINALĂ, LABIOPLASTIE ȘI VAGINOPLASTIE - Doctor Allia Dmour
OFERTE ESTETICĂ GINECOLOGICĂ, REJUVENARE VAGINALĂ, LABIOPLASTIE ȘI VAGINOPLASTIE Vezi detalii
Comunitate medicala

Obs sarcina extrauterina?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna ziua , ultimul ciclu menstrual a fost pe 9 ianuarie, astazi am fost la ecografie pt depistare sarcina având în vedere întârzierea ciclului m ,iar rezultatul care ma îngrijorează si pt care medicul a pus la obs sarcina extra uterina este : ovar drept 53.4/26.4 ,stroma omogena doua imagini transonice de 9.2/6.7 mm respectiv 10.4/9.6 mm cu semnal Doppler in periferie ! Dozare beta 348 efectuat in 7.02 ! Dnul doctor a spus ca momentan nu se vede nimic localizat în uter și ca imaginile de la ovar par mai mult ca ar fi s extra u ! Următorul control e marți dar sunt nelinistita , nu pot sta asa pana atunci ! Exista sansa sa nu fie totuși asa ? Multumesc anticipat [continuare]

Buna ziua sunt operat de hernie de disc L4. L5 de 2 ori pe 10.02.2022. Si pe 14.02.2022 tin sa mentionez faptul ce am mai fost operat acum 25 de ani la acelasi nivel lombar L4. L5 lntrebarea mea este de ce sau cat timp ma mai doare nervi fesieri am 4 saptamani de cand mam operat si durerile lnca nu ma lasa ,, Va multumesc [continuare]

Bună ziua! De o săptămână mă confrunt cu o infecție urinară, vineri seara am fost la urgență, mi s-a făcut urocultura și analize de sânge și mi s-a prescris antibiotic ciprinol, nurofen și no spa, am început să iau tratamentul sâmbătă dimineața. De ieri seara, a început o durere în zona rinichiului stâng, destul de ușoară, astăzi s-a imtensificat, durerea radiază spre abdomen, este fix sub coastă și în lateralul abdomenului. Menționez ca iau în continuarea antibioticul. Oare să fi ajuns infecția la rinichi? La început aveam acele simptome de usturime, urinare frecventă, de când iau antibioticul au dispărut dar în schimb a început acesta durere. Ce să fac? Mai am cam 2 zile de luat antibiotic. Și dacă a ajuns infecția la rinichi, de ce să mă doară așa, ca și acest antibiotic din care am citit este și pentru infecțiile de la rinichi. [continuare]

Buna seara! Pana la varsta de 23 ani , am fost operata de 7 ori de abces perianal. Ultima operatie a fost acum 9 luni, domnul doctor m-a taiat foarte aproape de anus Operatia a fost lasata sa se vindece singura, nefiind necesar sa ma coase, s-a vindecat doar ca a ramas un orificiu mic care nu s-a lipit. Problema mea este ca s-a vindecat ciudat, nu-mi pot controla gazele, iesind prin orificiul care nu s-a lipit chiar la sfincter. Iar Cand am scaun moale , ma “scap” . Este ingrozitoare ideea ca o sa trebuiasca sa traiesc asa… Ce as putea face? Exista oare o vindecare? [continuare]

M am operat acum 5 zile nu mai am dureri, însă gustul amar și oribil din gura ma termina, nu știu ce supliment sau medicament sa iau dar nu mi trece nici cu ceaiuri [continuare]

salut am avut fractura inchisa la metacarpian 2 mana dreapta, am fost operat si mi-a bagat si o tija la sp. jud. ploiesti.....doctorul a zis ca decurs totul ok...dupa ~ 4 saptamani mi-a scos tija...doctorul multumit....dar la 5 zile dupa am observat ca mi s-au umflat radacinile unghiilor la degetele 2,3,4,5. mi-am amintit ca nu am mai fost nevoit sa imi tai unghiile la mana dr de vreo 3 sapt, si am impresia ca umflaturile sunt de fapt unghiile dezvoltate invers credeti ca se poate sau nu sunt decat umflaturi? cu toate ca ma dor degetele..si se observa forma unghiilor, colturile [continuare]

am operat baetelul de 7 ani de hernie inghinala si vreau sa stiu dupa cat timp are voie sa mearga la strand sau la mare [continuare]

Am fost operata de chist ovarian acum 6 luni. A fost nevoie de interventie chirurgicala de urgenta asa k m-am ales cu o '''' cicatrice '''''' de vreo 7-8 cm . As vrea sa urmez un program de aerobic la o sala dar nu stiu sigur daca este recomandat acest lucru.Pot sa urmez acest program fara sa-mi pun in pericol operatia ? [continuare]

Comunitate medicala

Dupa operatie

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Diverse

Buna ziua! Sotul meu a suferit anul trecut in aprilie un stop cardio respirator, resuscitat, apoi a stat intubat 23 de zile, dupa care i s-a pus un stent pe artera principala, inima e super OK , colesterol de invidiat ( tine regim strict). Problema e alta: in mai medicul a decis sa-i faca o traheostoma fiindca nu putea respira,dupa care s-a vazut la invesigatii amanuntite (nu stiu denumirea acestora), ca traheea avea diametru de 0.4 mm !!!Operat de urgenta de stenoza traheala, acum e OK , dar dupa aproape un an ne-am trezit ca-i iese o ata din locul unde l-a operat (mai precis in zona gatului). Pot s-o tai cu o forfecuta (dezinfectata, desigur)?Va scriu eu fiindca sotul meu este traumatizat la gandul ca va trebui sa mearga iar intr-un spital.Va rog, ajutati-ma cu un raspuns!Mii de multumiri! [continuare]

Buna ziua, ma numesc Colceru Simona, am 26 ani si anul trecut m-am operat de apendicita era prin luna iunie.Cam la un an a inceput sa ma doara la fel ca inainte de operatie in partea dreapta cu tot cu picior, dar asta cand merge-am pe jos (ex:la plimbare in parc), am fost la un control si mi-a spus ca de la mijloc. Eu nu cred ca e de la mijloc deoarece acesta nu ma doare deloc.Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra la adresa de mail [email protected]. Va multumesc din suflet!!! [continuare]

Buna ziua !Sora mea are 60 de ani si este un pic plinuta!De 1 saptamana si jumatate a facut operatie de hiterectomie si i s-a scos tot(ovare, uter,col).Acum este acasa ,dar este f. speriata ,ma suna si imi spune ca din cand in cand o doare operatia la exterior si ii supureaza!Este normal,tinand cont varsta si faptul ca este mai plinuta?Multumesc! [continuare]

Buna ziua, Sotul meu a avut operatie pe cord deschis acum 7 saptamini. In 6 1/2 saptamini a peirdut in greutate 8kg. El era foarte slab si inainte de operatie. Acum are 76.8kg si inaltimea este de 1.83m. Este normal asa ceva? Suntem foarte ingrijorati. Multumesc. [continuare]

Pagina 7 din 34 (1000 rezultate)