Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

Intrebari Hernia inghinala

Intrebari & raspunsuri 228 Medici 10

Umflătură sub piele între buric și baza penisului. posibil lipom?

Bună ziua! Am o umflătură sub piele, rigidă, între buric și baza penisului. O am de câteva luni, nu doare și nu s-a schimbat mult. Se vede ușor la suprafață, dar e sub piele. Aș... Membru anonim  · acum 11 luni 1 raspunsuri 0

Am fost operat la inghinal partea dreapta operatie clasica pot să port centură dublă pentru hernie ?

Nu știu să răspund la aceste întrebări fiindcă am și eu F Farcuta Nicolae  · acum un an 2 raspunsuri 0

Am hernie inghinală ?

Am 22 de ani și la locul de munca obișnuiam să ridic greutăți, până într-o zi când, forțându-ma am resimțit o durere profundă in abdomen, de jur împrejurul abdomenului inferior,... I Ionel  · acum un an 1 raspunsuri 0

Despre brau sau burtiera

Buna ziua! dupa operatie de hernie inghinala si ombilicala este necasar sa purtam brai su burtiera, daca, da cat timp? Va multumesc! K kostake  · acum un an 1 raspunsuri 0

Hernie inghinala redicivată ?

Bună as dorii un sfat dacă cineva a trecut prin aceste cauze de 8 luni de zile sunt operat de hernie inghinala fara plasa intervenția s-a facut clasic nu mai stiu ce sa mai fac am dureri usor... B Benny Robert  · acum un an 3 raspunsuri 0

Bună seara pot să șofez după operația de hernie inghinală,în cât timp?

Hernie inghinală Membru anonim  · acum un an 1 raspunsuri 0

Reactii adverse/Complicatii Hernie inghinala?

Buna seara, vin cu o intrebare legată de operatia de hernie inghinala. Recent tatal meu a fost operat prin metoda clasica, fara plasa. Dupa operație nu a mai putut urina si i s-a pus un cateter,... Membru anonim  · acum 2 ani 2 raspunsuri 1

De ce s-a marit testicul după operația de hernie?

După operație de Ernei inghinala stânga am rămas cu testicul marit au trecut 3 luni și tot așa este e normal? M Mihai  · acum 2 ani 4 raspunsuri 0

Durere testicul, hernie?

Bună ziua! Prietenul meu se îngrijorează de câteva zile. În urmă cu o săptămână, în timpul unor lucrări de construcție, a trebuit să ridice o greutate foarte mare. Imediat după, a... M Mara  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Orhita si epididimite, varicocel testicular gradul 1 ?

Bună seara domnilor doctorii urologi am fost tratat de orhita si epididimită de domnul doctor urolog și mia zis că am varicocel testicular gradul 1 la testiculul stâng care nu este cazul să-l... Membru anonim  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Respingere fire hernie inghinala ?

Bună ziua. Din Martie de când m-am operat de hernie inghinala am avut probleme până în prezent. Organismul respinge firele. Până acum mi-a scos 7 mai mici sau mai mari. Cate fire sunt în... R Radu Nicolae  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Hernia înghinală?

Bună ziua! Pentru operatia de hernia inghinală ce optiune ar fi mai bună plasa bioabsorbabila sau plasa fixă..? G Gabriel  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Este ceva grav?

Bună ziua!Am fost operat de hernie inghinală bilaterală acum 3 luni (operație clasică) și la operația de pe partea stângă m-ai sus cu vreo 3 cm de operatie sa format ceva că o mărgea și... M Marius Voicu  · acum 2 ani 1 raspunsuri 0

Ernie ombilicala incarcerata?

Bună ziua am și eu o întrebare,acum 3 saptamani m-am operat de iernie ombilicala incarcerata și am dureri mari în zona unde mia pus plasa,și de 2 zile sunt foarte unflat in burta este normal... I Ionut  · acum 3 ani 1 raspunsuri 0

Hernie inghinala ?

Bună. Am hernie inghinală de câțiva ani dar mi-a fost frică să mă operez. Ma deranjează și uneori mă doare. Problema este ca am un testicul umflat iar umflătura s-a extins între picior... M Mihai  · acum 3 ani 0 raspunsuri 0

Hernie ?

Buna este normal că mă doare zona inghinala după 6 luni de la operatie in special când fac un efort mai mare simt înțepături? M Mădălin  · acum 3 ani 1 raspunsuri 0

Sarcina?

Bună-ziua am și eu o întrebare va rog frumos dacă îmi puteți răspunde! În urma cu aproape 7 luni am fost operata de eventratie(cu asa) operație clasica, noi ne mai dorim un copil,... C CatanescuC  · acum 3 ani 1 raspunsuri 0

Nu mi se închide operatia de hernie inghinala ce sa fac?

Bună ziua,sunt operat de hernie inghinala acum 3 ani,pentru ca nu mi sa inchis deloc acea operație am fost la medic care acum o luna mia dat diagnosticul de granulom de fir după care mam... D Diana  · acum 3 ani 2 raspunsuri 0

Parere specialist .?

La recomandarea med. fam. am facut un C T ,unde au fost vazute toate organele interne ficat,pancreas,colecist,rin.dr ,st,splina vezica urinara ,prostata.Defect parietal regiune inghinala de partea... M MembruDesktop1564559145  · acum 3 ani 0 raspunsuri 0

E normală starea de vomă și dureri în testicul după operația de hernie inghinală? ?

Soțul meu este internat. A avut o operație de hernie inghinală pe 13 februarie. Pe 16 februarie i-au suprimat drenul. Din acea zi acuză dureri puternice în testiculul stâng și stare de... E Elena  · acum 3 ani 1 raspunsuri 0
1 2 3 12

Grupuri de discutii similare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.

Ai si tu o intrebare?

Comunitatea Sfatul Medicului e pregatita sa raspunda, gratuit.

Urmareste Sfatul Medicului

Aboneaza-te la Newsletter