Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

sarcina extrauterina dureri de dupa operatie

Comunitate medicala

Sarcina extrauterina

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

buna ziua! am suferit o salpingectomie dreapta si va rog sa-mi spuneti daca sarcina extrauterina se poate repeta. multumesc! [continuare]

va multumesc mukt pentru raspunsuri si as mai avea o neliniste ; dupa operatia de hernie inghinala clasica am facut alergie de la leucoplast , mi-aau aparut multe brobonite in zona operatiri si mancarime pe tot corpupl , in urma unui tratament au disparut , dar acum la o luna de la operatie am ramas cu mancarimi pe tot corpul. va multumesc inca odata [continuare]

cum poate fi tratat edemul limfatic sau tromboflebita(dupa unii medici)la membrul superior dupa operatie extirpare san in cancer mamar grad 3 B,edem aparut dupa operatie si care n-a scazut nici dupa 8 luni,la o doamna in varsta de 86 ani. nu a facut chimioterapie sau radioterapie. [continuare]

Acum 4 ani tatal meu a suferit o indepartare partiala a prostatei. Timp de 4 ani a facut controale din 6 in 6 luni iar la ultimul control PSA-ul era de 0.45 Doctorul care l-a operat nu era prezent, dar rezidentul lui i-a spus ca aceasta valoare nu este normala pentru cineva a carui prostata a fost extirpata partial. Acum trebuie sa mai mearga sa il vada pe doctorul care l-a operat si se presupune ca acela ii va prescrie un tratament hormonal, dupa care va mai face, probabil, un RMN. Cum stam cu totii pe spini, voiam sa intreb, asa este situatia? Poate cancerul la prostata sa reapara si se poate el raspandi in organism la atata timp dupa operatie? Multumesc. [continuare]

Buna ziua, Am fost operat de hernie inghinala stanga acum 5 zile si de atunci am o durere foarte mare in testicule, in special cel stang care este mai mare decat celalalt de aproximativ 2 ori si parca ar avea un lichid in el. Este normal acest lucru? Ce ar trebui sa fac? Peste cat timp ar putea sa isi revina si sa dispara durerea? Mentionez ca operatia a fost clasica si mi s-a pus plasa. Multumesc anticipat! [continuare]

dupa operatia clasica de nefrectomie muschiul s-a deformat. am o umflatura destul de proeminenta, care ma deranjeaza. Internistii spun ca din cauza steatozei hepaticei s-a umflat, chirurgii spun ca ar fi o eventratie, dar cum intenistii nu se pronunta, ma chinui cu aceasta umflatura. Am incercat sa tin regim alimentar, sa mananc mai mult legume, fara carne, dar umflatura nu dispare. Ce as putea face pt ca acesta umflatura sa dispara? DIN CAUZA CA NU MA POT MISCA, IAU IN GREUTATE, AM AJUNS LA 82 DE KG. VA ROG, ASTEPT UN RASPUNS. [continuare]

Trebuie sa calatoresc cu avionul si am programata o operatie de lipom. Se poate calatori cu avionul la 7 zile dupa operatia de lipom in zona claviculei? [continuare]

Am un baiat de 1 an si 9 luni.Am primit instructiuni cu ceea ce am de facut dupa operatie acasa.1 singura data pe zi decalotat si dat cu apa acolo.Ideea e ca eu nu am mai reusit sa il decalotez ca doamna doctor.nu este deloc elastica pielea si pare ca sangereaza cand il fortez.Ce pot sa fac pana la control sa nu se inchida de tot?nu am nr de telefon al doamnei doctor!!! [continuare]

Soția mea a fost operată laparoscopic pt extirparea unei trompe si a unui chist. La ce perioada poate întreține contact dupa operatie ? [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina extrauterina?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna seara, Pe data de 31 ianuarie am avut ultimul cm. Pe 1 martie am facut un test si a iesit negativ. Pe 6 martie am repetat testul insa a iesit pozitiv. Astazi am fost la medic si nu se vede nimic la ecografia transvaginala. Doamna doctor a pus diagnostic de suspecta de sarcina extrauterina. Ce parere aveti? [continuare]

Buna ziua. Asi dori sa stiu ce se poate manca dupa operatie de stomac de ulcer perforat?Sotul meu a fost operat.Daca ar putea sa ma ajute cineva cu o lista a produselor care are voie sa manance. Multumesc. [continuare]

Salutare, In urma cu 5 zile am facut o operatie de deviatie de sept la spitalul Panduri, din Bucuresti. Doctorul zice ca a fost o operatie ok, fara complicatii si fara sangerari prea mari. Intre timp mi-a scos tampoanele din nas si m-a curatat, iar sapt viitoare urmeaza sa merg la control. Inca sunt infundat, dar am inteles ca-i firesc pana se regleaza situatia in privinta asta. Faza e ca intre timp dupa operatie am inceput sa sforai, ceea ce inainte nu se intampla, ci maxim pufaiam uneori pe alocuri. A mai patit cineva asta? Daca da, ceva sugestii de cum ati rezolvat? Mentionez ca sunt barbat, 24 de ani, 1.84 m si 75 kg. [continuare]

Buna ziua, am fost nevoit sa imi fac o operație de circumcizie din cauza fimozei au trecit 6 zile de atunci am avut o hemoragie după operatie aproximativ la 8 ore dupa si am fost nevoit sa ma bandajez din nou, dar acum am o alta problema aproximativ la 4 5 cm fata de locul unde a avut loc circumcizia a aparut o umflatura (am observat acum 2 zile dar am presupus ca e normal) care ma doare ocazional si nu stiu ce este daca este hematom este normal dupa operația de circumcizie sa apara? Si cum il pot trata? [continuare]

Buna ziua. Am făcut beta hcg pe data de 18.06.2022- 1475.95, pe data de 20.06.2022-1487.19. Ieri am înțeles de la doctori că beta hcg are valoarea de 1300 și ceva. Îmi puteți spune ce este: sarcina extrauterina sau sarcina oprita din evoluție. Va mulțumesc pentru răspunsuri. [continuare]

Buna ziua. Am fost operata de o luna de apendicita.Am fost anesteziata total iar cand m-am trezit nu aveam nici un tub de drenaj in mine. Operatia acum s-a vindecat foarte bine, nici nu se mai cunoaste dar am dureri langa de aproximativ o luna. Am fost la medicul care m-a operat, mi-a dat tratament si nu are nici un rezultat. Am facut 2 ecografe abdominale si au iesit bine. Nici el nu stie ce am. Am fost si la ginecolog de 2 ori si acolo rezultatele sunt bune. Maine urmeaza sa ma duc iar la spital sa fac un tomograf. Sper ca acela sa elucideze misterul. Mai este cineva in situatia mea? Mi-e frica sa nu am ceva inaintru deoarece nu mi-a pus tubul acela de drenaj iar acela stiu ca are rolul de a elimina rezidurile operatiei. [continuare]

buna fetelor!sunt noua pe acest forum si as vrea sa va pun si eu o intrebare celor care au avut o sarina extrauterina rezolvata cu metotrexat: la cat timp ati avut primul ciclu? la mine au trecut deja mai mult de 35 de zile....si nimic... va multumesc [continuare]

Facilitati de tratament

Clinici si cabinete medicale
Doctor Allia Dmour
Ginecologie, Chirurgie plastica microchirurgie reconstructiva, Endocrinologie, 0747619919
Iasi, Bulevardul Carol I Nr. 48, Iași
Medici
Medic primar, doctor în științe medicale ALLIA DMOUR - Doctor Allia Dmour
Obstetrica-Ginecologie 0747619919
Iasi, Bulevardul Carol I Nr. 48, Iași
Servicii si oferte medicale
REJUVENARE VAGINALĂ, LABIOPLASTIE ȘI VAGINOPLASTIE - Doctor Allia Dmour
OFERTE ESTETICĂ GINECOLOGICĂ, REJUVENARE VAGINALĂ, LABIOPLASTIE ȘI VAGINOPLASTIE Vezi detalii

Buna seara, am fost operata in octombrie de colecist, dar am dat in complicatii… si acum dupa 2 laparoscopii nereusite am ajuns la operatie clasica din pacate. Ideea este ca mi_as dorii un copil, mai pot avea unul? Am citit undeva ca poti dezvolta hernii in urma unei sarcini sau greutati mai mari? Cum ar trebuii sa procedez? Mentionez ca mai am si dureri in dreapta si cateva intepaturi asa mai rar la operatie sunt normale??! Am nevoie de un raspuns concret sa ma mai linistesc. Multumesc! [continuare]

buna ziua. Am o intrebare. am avut ultimul ciclu menstrual in noiembrie 2009. In decembrie nu mi-a mai venit, am facut 2 teste si am aflat ca sunt insarcinata. Dar am dureri in zona pelviana inclusiv lombara, nu le am tot timpul dar le am. Problema e ca la doctor merg deabea pe 11.01. dar nu mai rezist. Peste tot pe unde am citit ar indica o sarcina estrauterina, oare asa o fi...? [continuare]

Buna ziua, am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva? este aici vreo doamna care a facut un bebe dupa o operatie de hernie de disc? Eu in martie anul trecut am fost operat la L4-L5 si mi s-a spus ca trebuie sa astept macar un an pana fac bebe, insa nu stiu ce trebuie sa fac acum ca sa fiu sigura ca este ok sa fa un bebe, multumesc [continuare]

Buna ziua. acum 2 luni am fost operata laparasopic de ovare polichistice...medicul mi-a zis ca ar trebui sa imi vina menstruatia dupa 5-6 saptamani de la operatie insa nu mi-a venit ciclul ci de 3 saptamani am o scurgere nu foarte abudenta de culoare rosie uneori mai inchisa . Poate fi o inflamatie la nivelul ovarelor? sau ce ar putea fi? sunt foarte ingrijorata iar programare am abia peste o saptamana si jumatate. Va rog mult sa ma sfatuiti pt ca sunt foarte speriata. Va multumesc anticipat! [continuare]

Buna ziua! Am avut o fractura lisfranc cu deplasare. Am fost operat, am avut 6 suruburi si 2 agrafe. Am stat o luna jumatate cu piciorul in ghips. Pe la inceputul lui septembrie m-am operat din nou pentru indepartarea suruburilor si agrafelor. Recuperarea a durat 3 saptamani in care am putut sa merg. Au trecut aproape 2 luni de la operatie si inca am piciorul umflat. Ce as putea face ca sa revina la “proportiile” initiale? Tin sa mentionez ca am avut tratament cu clexane de 0,8 pe toata perioada cat l-am avut in ghips, cat si dupa ce a doua operatie pana am scos atele. [continuare]

buna ziua! acum aprox. o luna am fost operat de apendicita..toate bune si frumoase pana cand am inceput sa mananc normal din nou problema mea: scaun inchis la culoare (negru) si aparitia mucusului...este ceva normal dupa o operatie ca aceasta care repet s-a efectuat cam acum o luna de zile? [continuare]

Acum 6 luni m-am operat la genunchi(ruptura de ligament incrucisat anterior). Dupa 6 luni de la operatie pot sa indrept piciorul si sa il flexez complet, insa de fiecare data cand indrept piciorul se aud 3 trosnituri foarte puternice. Mentionez ca nu am putut sa fac recuperarea la un kinetoterapeut din cauza situatie cu carantina. [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina extrauterină ?

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna , ultima mestruatie am avut o pe data de 7.07, am facut cateva teste de sarcina fiind pozitive , mi s a recomandat recoltarea de beta HCG , prima valoare fiind 354, la 48 de ore fiind 530 si mi s a recomandat inca o recoltare la alte 48 , ea iesind 738 , luni am control , nu cred ca este tocmai ok situatie . [continuare]

buna ziua baitelul meu in varta de 7 ani a fost operat de hernie inghinala de doua saptamani la inchiderea plagii sa folosit ate topitoare si as vrea sa stiu dupa cat timp poate sa revina la activitatile zilnice ( ex: mersul u bicicleta , fotbal ,inot, ) va miultumesc. [continuare]

Bună ziua am făcut de o săptămână teste dd ovulatie însă au ieșit negative ieri am făcut iara un test de ovulatie și mi aiesit cu doua liniuțe adică pozitiv fuao caymt timp de la ogulatie trebuie sa facă un test de sarcina ca am făcut azi un test de sarcina și estw negativ dar am greata, arsuri ,ma simt și balonata specific ca eu nu mai am niki colecistita ca sunt operata .as dori un răspuns va mulțumesc [continuare]

Buna ziua, am ooerat.o pe fetita mea de. 6 ani de polipi. Se prezinta bine, durerile in gat de la intubat scad treptat. Secretiile nazale sunt prezente moderat. Cu f f putine firisoare sange dealtfel normale. Mananca,e activa... in scimb, are secretii in gat, gatul prezinta 2,3 pete albe dar nu e rosu, nu e inflamat.secretii sunt undeva in spate, nu se vad. Nu o doare in piept. Nu face febra. Pur si simplu o aud incarcata in gat iar cand tuseste se rupe... e normal? [continuare]

Pagina 4 din 34 (1000 rezultate)