Dureri dupa operatia de apendicita

Apendicita
Intrebare postata de chity cu 10 ani in urma

Buna ziua. Am fost operata de o luna de apendicita.Am fost anesteziata total iar cand m-am trezit nu aveam nici un tub de drenaj in mine. Operatia acum s-a vindecat foarte bine, nici nu se mai cunoaste dar am dureri langa de aproximativ o luna. Am fost la medicul care m-a operat, mi-a dat tratament si nu are nici un rezultat. Am facut 2 ecografe abdominale si au iesit bine. Nici el nu stie ce am. Am fost si la ginecolog de 2 ori si acolo rezultatele sunt bune. Maine urmeaza sa ma duc iar la spital sa fac un tomograf. Sper ca acela sa elucideze misterul. Mai este cineva in situatia mea? Mi-e frica sa nu am ceva inaintru deoarece nu mi-a pus tubul acela de drenaj iar acela stiu ca are rolul de a elimina rezidurile operatiei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

ala bala (acum 10 ani)

Eu n-am avut tub de drenaj, iar la 1 luna dupa operatie dansam la propria-mi nunta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 10 ani)

buna.... o luna este putin ...... eu am 5 luni de la operatie si tot ma doare taietura care pe afara este vindecata perfect si pe langa dureri mai si sufureaza din cand in cand, acelasi lucru sh la mn am fost anesteziata total si nu am avut drenaj...... de cand m-am operat am tot stat internata la spitalul nostru din ploiesti (ieri am iesit din spital) am fost pana si la bucuresti unde mi sa spus ca pe afara operatia e vindecata bine insa este posibil sa am ceva in interior si sa merg la dr care a facut operatia sa ma desfaca din nou acolo sa vada ce este:((, insa domnul doctor nici macar nu vrea sa se uite la mn, o tine una si buna ca nu am nimic la operatie si ma tot trimete la medicii pediatrii care deja sau saturat de mn si mi-au pus toate diagnosticele posibile si mi-au dat tratamente peste tratamente insa in zadar....eu am din ce in ce mai multe simptome si nu imi trece deloc..... vreau si eu raspuns de la un medic chirurg bun cu ce ar trebui sa fac pe mail-ul meu [email protected] .............a si app am doar 15 ani si sufar destul de mult din cauza unei "simple" operatii de apendicita......nu doresc la nimeni sa treaca prin ce trec eu, a si am facut ecografii de 7 ori si mi se spune ca totul e perfect doar ca am un chist ovarian pe partea stanga din luna aprilie( am fost operata in martie) care tot creste si nimeni nu vrea sa imi dea nici un tratament sau sa ma trimeata la operat.... AJUTATI-MA VA ROG FRUMOS

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Amalia (acum 9 ani)

Eu am fost operata anul trecut in februarie si inca am dureri. A trecut un an jumate de atunci si uneori am dureri de nu pot sa mai stau in picioare. Fiecare doctor la care am fost mi-au zis ca totul este in regula si ca nu am nimic. Dar nu pot sa cred ca nu am nimic pentru ca cu fiecare zi ce trece am dureri din ce in ce mai mari si a inceput sa ma usture operatia. Ce ar putea sa fie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oanna (acum 8 ani)

Buna...si eu am fost operata de apendicita acum 5 luni...inca am dureri..operatia ma ustura groaznic,cand am fost la medic mi-a zis ca nu am nimic am facut si 3 ecografii si toate au iesit bune dar la fel de rau imi este...daca ai aflat ce ai avut imi poti spune si mie??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexia Dragan (acum 9 ani)

Eu am 10 ani,si nu mi-am facut niciodata o operatie!Dca mi-asi face mar durea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ada (acum 8 ani)

Intai invata sa scrii si dupa o sa vezi daca te doare sau nu ,depinde de fiecare organism.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana (acum 8 ani)

p***a mortii matii ada pulii mele pe femeia respectiva o doare ceva si tu ii tii predica sa scrie mai bine..p***amas pe voi de romance m***te..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Serban George (acum 8 ani)

Am si eu o problema asemanatoare ...am operat fetita de numai 8 ani pe 20 aprilie...dupa cteva zile de la externare au inceput durerile abdominale....Acum suntem la Bucuresti... la Grigore Alexandrescu si tot nu vede nimic....ce e de facut????????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ada (acum 8 ani)

Buna Chity ,am aceeasi problema ,ce ai rezolvat pana la urma ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan (acum 8 ani)

E din cauza colonului s-ar putea sa fie iritat .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rozina (acum 8 ani)

Buna ziua... Am si eu o intrebare... Este normal ca dupa ce am fost operata la o luna sa imi iasa un fir??? Iar azi dimi dupa 4 luni sa ma trezesc ca nu pot merge pt ca am facut o infectie atat pe interior cat si pe exterior ??? Si desigur am fost la spitalul unde mam operat si nu mi.au dat voie sa intru pt ca au paza si mi.au spus ca am nevoie de bilet de voie.. Am decis ca e mai bine sa merg la alt doctor, care ma taiat din nou si mi.a scos 2 fire, dar totus si el mi.a zis ca e cv normal si ca e posibil sa mai am .... e cv normal???? Sa am dureri insuportabile la spate si la picioru drept???? Dar e cv normal sa fi taiatde cate ori au ei chef... ca au mai lasat un fir ratacit acolo???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

A (acum 8 ani)

Sunt operat de 3 luni de apendicita si sapt trecuta am fost iar mi a mai scos un fir care lega muschiul mi sa spus, ma doare piciorul drept vreo 2 luni m au durut si maine rana in continuare supureaza..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANDREI (acum 7 ani)

Exact aceeași situație ca a ta. Am fost operat de apendicită, am avut tub de drenaj, puroiul a fost evacuat fără probleme, operația pe din afară arată impecabil, dar am dureri puțin mai jos de tăietură. Deja sunt aproape două luni de la operație dar încă mă resimt. Apropo operația mea nu a fost doar de apendicită ci am avut mai multe probleme dar celelalte operații nu îmi cauzează probleme.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina (acum 7 ani)

Doare cand scoate drenul?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11529011316 (acum 5 ani)

Buna si eu sunt operata de ampeticita de 4 luni si ma doare nustiu nici eu daca e normal sau nu ??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11568981961 (acum 4 ani)

Si EU am fost operatia de penitonita si ma opera si ma ustura ma inteapa m lichid acolo pe doctor care ma operant nul intereseazs nui Pasa nu MA baga in seama ba ie de Garda ba nu ie de Garda ba nare Timp ba nul gasesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11579550883 (acum 4 ani)

Eu sunt operata înca de anul trecut în luna Mai și încă și acum am dureri mă doare operația și îmi da înțepături

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11580410424 (acum 4 ani)

Bună tuturor vreau sa povestesc si eu experienta mea legata de ampendicita.an 13 august 2019 am fost operata de urgenta la spitalul jud Arad de ampendicita cu peritonita .dupa luni de zile ce am fost la toti medici din oras ca nu mai rezistam cu puroiul si infectia ce o aveam am hotarat sa plec din tara sa ami fac control ca viata mea chear era pusa an pericol si ce credeti am avut fisura din intestin si la arad am facut tot felul de analize si ecogarafi si tot ca nu miau gasit problema ..antrun final acum 10 zile mau operat aici an italia si nu o operatie ci a fost nevoie de 2 pentru ca a trebuit sa ami taie din intestin din cauza puroiului asa ca dragi mei sfatul meu este sa aveti mare mare grija eu mi-am vazut moarte cu ochi, medici nostri sunt indiferenti si ne trateaza mai rau ca pe animale de la o simpla ampendicita se poate ajunge la complicatii grave si toate aceste lucruri mi sau antamplat din cauza unei doctorite care nu merita deloc sa presteze medicina mare atentie de la o simpla ampendicita si doctori iresponsabili se poate muri ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11613338535 (acum 3 ani)

Salut am fost si eu operat acum o luna de zile nu am avut foarte multe dureri dar de cateva zile a inceput sa se unfle operatia stie cineva dc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mara (acum un an)

Spuneti mi si mie dacă va mai doare/ am facut operație de apendicita acută pe 29 august 2022 la paroscop si acum am de 2 săptămâni dureri acolo de mor..am fost sa mi scoată firele ..si mi a facut ecografie, a zis ca totul e ok , am ners si la Sanador sa mai fac alta ecografie sa fiu sigura , a zis ca sunt balonata ca totul e ok ..dar eu tot am dureri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: