Ajutor!!! raspuns medic

Anxietate
Intrebare postata de alexandra199636 cu 10 ani in urma

Buna ziua!De cateva zile am inceput sa plang continuu,nu pot sa mai dorm ,ma supar foarte repede iar de nervi mereu imi curge sange pe nas,refuz sa vorbesc cu oricine,vreau doar sa stau in camera mea si sa plang...asta din cauza prietenului meu si a relatiei noastre,pentru ca a decis ca e mai bine sa ne despartim decat sa mai stam impreuna pentru ca spune ca nu il mai iubesc,ca ma comport urat cu el,poate e un moment mai dificil pentru mine si fara sa vreau au fost mai neglijenta,dar ce sa fac?ma consum foarte tare,simt ca nu mai pot,am momente de suicid pentru ca tot mereu a trebuit sa sufar,fara sa fiu fericita ,iar cand eram trebuia sa existe ceva care sa distruga fericirea mea din orice punct de vedere al vietii,nu doar cel al iubirii.Imi puteti da niste sfaturi,va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

deiutzaa! (acum 10 ani)

Draga mea,crede.ma ca ma regasesc in ceea ce ai zis. La fel e si prietenul meu,nu ma crede niciodata nimic desi ii sunt foarte fidela si il iubesc foarte mult! Nu este data sa vorbim si sa nu ne certam. Si eu de multe ori sunt foarte trista si nu vreau sa vorbesc cu nimeni. Asta e! Asa sunt toti baieti nu se multumesc niciodata si nu isi dau seama ce au langa iei pana ce nu pierd! Te rog mult sa te linistesti si sa nu te mai gandesti la el. Daca te.a lasat inseamna ca nu a fost vrednic de iubirea ta! Priveste viata din alte unghiuri! Tot timpu o sa fie ceva care o sa te faca sa zambesti! Daca o sa te simtuli in continuare la fel de rau as zice sa consultu un psiholog sau un medic! Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra199636 (acum 10 ani)

Multumesc mult pentru raspunsul tau!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Diana Dinca MPsih. Diana Dinca este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna Alexandra,
Inteleg ca treci printr-o perioada dificila, dar pentru a formula un raspuns adecvat am nevoie de mai multe detalii, si anume: ce anume a dus la decizia lui de a va desparti? care este motivul pentru care tu ai devenit neglijenta si te comportai urat vizavi de el? ce s-a intamplat in viata ta in ultimele luni care sa-ti creeze dificultati?
As avea nevoie de exemple in care ai fost fericita si ceva a stricat asta.

Psih. Diana Dinca
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Anxietate.

Evanghelic (acum 10 ani)

Daca ti-ai pierdut speranta si simti ca nu mai ai niciun rost, daca o boala sau o suparare te apasa si nu stii ce sa mai faci, nu dispera, prieten drag! Exista o speranta! E Domnul Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. Cauta-L pe El... http://c***a

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

George Razvan (acum 9 ani)

Salutari, oameni buni!

Si eu am trecut si inca ma confrunt cu unele stari de acest gen. Sufar aproape zilnic. Chestia e ca atunci cand nu ma gandesc deloc la asta sunt bine. Si incet, incet am invatat sa ma cunosc, sa stiu ce stari imi da depresia si sa fiu mai calm in privinta lor.

Am citit doua carti care m-au ajutat:
-"Depresia in 60 de intrebari", pe care o gasiti aici: http://www.bit.ly/1r3p8Af
-"50 de semne ale tulburarilor psihice", pe care o gasiti aici: http://www.bit.ly/1r3pS8E .

Prima carte este sub forma de dialog pacient-doctor iar cel de-al doilea autor tine sa redea tot felul de stari intalnite de-a lungul carierei dumnealui.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: