Stafilococul Auriu

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de cosmin01 cu 11 ani in urma

Am fost diagnosticat cu acest stafilococ auriu in git in urma unui exudat.Am 38 de ani si acum 3 saptamani am facut febra 38 grade 2 zile la rind,seara si am capatat o tuse aproape permanenta aproape seaca.Mentionez ca am amigdalitele permanent marite si aproape permanent una din ele este cu bobite albe de ??? urit mirositoare.Reteta prescrisa este UNASYN 375 mg 1 pastila la 12 ore timp de 10 zile.
Intrebarea este daca am sanse sa rezolv pozitiv aceasta problema si daca este cazul sa consult si un doctor homeopat ?
Mai multi medici mi-au spus sa scot amigdalitele ,credeti ca este cazul ?

Va multumesc !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

claudiam (acum 11 ani)

Buna si mie mi s-a gasit acum 7 luni stafilococul auriu in gat, aveam o jena continua dar nu am luat nici un tratament am cumparat cateva borcane de miere naturala(sa fie dintr-o sursa cunoscuta) si tinctura de propolis si in fiecare dimineata am luat o lingura de miere cu 40picaturi de tinctura timp de 3 luni dupa care am facut pauza o luna si iar 3 luni.Dupa prima saptamana nu m-a mai durut in gat si dupa aceea nu a mai iesit la nici un exudat.Am mai citit ca mierea manuka ar fi buna.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cosmin01 (acum 11 ani)

Multumesc pentru raspuns.La miere m-am gindit si eu mai ales ca am stupi dar nu mananc miere.Tinctura am sa o cumpar.am citit si eu despre mierea manuka dar nu stiu de unde sa o cumpar.
Multumesc pentru sfaturi si tinem legatura.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gogdog (acum 11 ani)

cosmin01, ti-am lasat un mesaj pe pag personala, astept un raspuns, multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giani (acum 10 ani)

Aceasta schema poate fi utilizata si unui copil de 12 ani?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan (acum 8 ani)

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: