Infectie in gat

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de Carmel cu 14 ani in urma

Din canad in cand starea mea se agraveaza brusc pt 3-5 zile.Dureri abdominale si colorarea salivei galbena.Cateodata vad si urme de sange in saliva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Maria C (acum 14 ani)

Mergi la un control si fa-ti cultura de exudat faringian. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carmel (acum 14 ani)

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirela 23 ani galati (acum 14 ani)

deseori raman far voce si am dureri mari in gat.simt ca nu am aer.mi s-a pus diagosticul de stafilococ auriu.am incercat tot felul de tratamente cu antibiotice dar in zadar.vreau sa stiu o sa scap de acest microb vreodata?ce alte tratamente mai sunt?a.....si deseori imi apar cosuri ,mai mult ca un furung asa pe fata,imi trec imi reapar.tot de la aceasta infectie o fi?care stie mai multe detalii,va rog sa ma instiinta-ti si pe mn.vreu sa scap de acest microb.vreau sa ma fac bine.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 14 ani)

va rog rasp si mie la o intrebare.de la o durere de masea mam umflat in gat cum ar fi amigdalita.am luat ampicilina de 3 zile dar nimic uneori zona esste tare imi va trece?trebuie sa mai continui cu anmpicilina?sunt foarte speriata si ma gandesc la tot felul de tmpenii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 12 ani)

mirela, cu toate ca au trecut 2 ani de la comentariul tau, am si eu aceeasi problema din ce in ce mai des. daca inainte nu raceam decat odata la 2-3 ani poate, acum nu numai ca racesc foarte des ( semn ca imunitatea e la pamant) dar fac foarte des, infectii in gat. de fiecare data imi spun ca am luat de la cei din jur pt ca mereu este cineva bolnav ( cu raceli, cu asemenea infectii in gat) si imi spun ca e un virus pe care l-am luat, DIN NOU. am observat in urma cu cateva zile, ca pe langa infectia si tusea sacaitoare mi-au aparut si cosuri / bube pt ca vorba ta, nu par a fi cosuri, dar pe gat( foarte multe ) :(.oare sa fie de la asta ? multumesc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: