Helicobacter

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de luki cu 13 ani in urma

Cat dureaza tratamentul pt helycobacter pilori,dupa tratament se repeta analiza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

ina (acum 13 ani)

Tratamentul cu antibiotic trebuie sa dureze in jur de 14 zile.
da dupa tretament se recomanda repetarea analizei pentru a confirma eradicarea infectiei din organism si a certifica succesul terapeutic.
Sunt cazuri cand tratamentul nu da rezultate si e nevoie de o noua medicatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luki (acum 13 ani)

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Testul anticorpilor serici poate iesi pozitiv si cativa ani dupa infectare ; de aceea se recomanda efectuarea testului respirator cu uree sau biopsia gastrica pentru a se stabili eficienta tratamentului. In cazul in care simptomatologia persista, se recomanda efectuarea endoscopiei digestive superioare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luki (acum 13 ani)

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

erlazar (acum 13 ani)

daca doriti tratament naturist pentru Helicobacter, va recomand miere de Manuka, matusa mea a luat si are rezultate excelente, dupa ce luase o perioada f f lunga medicamente (cu efecte secundare si in general f greu de suportat); am luat de pe internet, bioremed.ro este un magazin online, nu e chiar ieftina, dar merita fiecare banut; noi am cautat multa vreme un tratament mai usor de suportat si am citit f mult si va pot spune din ce am citit ca sunt oameni care dupa 4 luni de tratament cu miere s-au vindecat
sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Eu am folosit mierea de manuka dar nu ma ajutat cu nimic, am aceleasi simtome de respiratie urat mirositoare, reflux, dureri, si o iau deja de jumatate de an. Poate nu este eficienta pentu corpul meu, sau pentru bacteria asta, care e poate in numar prea mare la mine. Nu stiu ce sa ma mai fac, antibioticele nu le suport, iar cu ceaiuri si tincturi si mierea asta nu am obtinut nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADI (acum 10 ani)

Buna ziua,
La analize mi-a iesit testul pozitiv, aveam dureri groaznice de stomac dupa fiecare masa.
Am vazut pe internet ca exista un tratament natural si eficient pt Helicobacter P si am inceput sa-l iau si eu.
Dupa primele doua zile ma simteam mult mai bine si am facut 2 luni de tratament in total.
Sunt 3 medicamente naturale: Broccoli Sprouts, Mastic Gum si Colostrum, facute de Source Naturals
L-am luat de la Cluj, se gaseste si pe site www.naturanoastra.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 9 ani)

Buna ziua, Eu am suferit foarte mult din cauza Helicobacter Pylori si am facut ani de zile tratament cu antibiotice fara nici un rezultat.Am facut tratamentul cu 3 produse de la firma Swanson Health Products Colostrum , Broccoli si Mastic gum si de atunci nu mai am nici o problema, analizele sunt ok.Le-am luat de pe site-ul www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

horia37 (acum 13 ani)

eu am luat tratament naturist dupa ce am incercat cu antibiotice in doua reprize fara rezultat, dar cu tratament naturist timp de 3 luni m-am facut bine si acum nu mai am nici o simptoma, nu puteam manca, slabisem 14 kg, dureri de stomac, greata, nici cafea nu mai puteam bea. Am luat medicamentele naturiste de la cluj, dar se gasesc si pe internet www.clujnapoca.olx.ro/tratament-natural-eficient-pentru-infectia-helicobacter-pylori-iid-90417223 eu nu am simtit nici o imbunatatire de la antibioticul luat si de aceea am recurs la medicina naturista, doar din natura venim si noi, cred ca in natura gasim leac la toate bolile.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lenutza (acum 13 ani)

eu am incercat cu ulei de oregano si nu a avut nici un efect. vreau si eu sa incerc tratamentul cu sulforafan si mastic gum si colostrum de la source naturals, dar nu sunt din cluj, cum pot sa-l obtin, am vazut ca multa lume s-a vindecat de tot cu tratamentul asta naturist si din cate am citit nu este nimic mai bun. sper sa ma fac si eu bine ca deja m-am saturat de cand ma chinuie. astept raspuns. multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin 8705 (acum 11 ani)

iau antibiotic pt helicobacter pylory si ma simt ft rau de la ele am o greata care nu mai imi trece respir greu si am slabit ft tare ce pot face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: