Acnee vulgara la 28 ani?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de mihaela1389 cu 13 ani in urma

Buna ziua,sunt o mamica de 28 ani diagnosticata cu acnee vulgara.mi s-a recomandat sa folosesc un gel de curatare care de ceva vreme nu mai da rezultate.in afara de asta,in zona inghinala,am ca un furuncul care la cateva saptamani supureaza rau,si care are legaturi cu inca vreo 3 de acest gen.sa fie oare vreun,microb in sange?ce fel de medic sa consult:chirurg sau dermatolog?va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Ionescu (acum 13 ani)

Daca blocati acneea cu creme apar furunculi si nu trebuie sa va mirati.
Toate cremele acestea suprima eliminarea de toxine prin cosuri care sunt un fel de vulcani pt. toxinele din corp. Cauza acneei este in sangele toxifiat si degeaba tratati pielea. Incercati mai degraba un tratament naturist sau homeoopat, diete sanatoase si ceaiuri detoxifiante.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Mergeti la dermatolog si faceti analize de secretie, s-ar putea sa aveti un stafilococ.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eva36781 (acum 10 ani)

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kasho (acum 13 ani)

Da, mergeti degraba la dermatolog, exista tratament , tatal meu s-a confruntat cu asa ceva este vorba de stafilococ. , tratamentul este injectabil . Tatal meu a facut tratamentul dupa ce a ajuns si la operatie cu furunculii, care ii apareau in mai multe parti ale corpului. Este vorb de o imunizare impotriva impotriva mai multor tipuri de stafilococi, tratamentul dureaza 1 luna si e injectabil. Daca medicul nu va recomanda tratamentul sa-l intrebati dvs de el. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen (acum 13 ani)

pentru orice tip de acnee,consultati un dermatolog,care ca va recomanda tratametul potrivit.Eu am avut asemenea problema si dupa analize,antibiograma si tot consultul amanuntit am gasit tratamentul potrivit ,evident cu antibiotoc.sa nu va spusn ca inainte de a merge la dermatolog,am incercat tot felul de tratamente cosmetice in cabinete asa zise de renume(si la Pro Estetica-Bucuresti)am fost si este zero,doar vorbe si reclame...aceste cabinete,doar iau banii si nu putini,dar nici un rezultat.de cind am mers la dermato,mi s-a curatat fata complet si toti pretenii ma intreaba ce am facut.Fetelor nu aruncati cu banii..tratativa corect

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 13 ani)

De cand am ramas insarcinata [acum 4ani] au inceput sa mi iasa cosuri negre pe fata care la randul lor coc si sunt foarte urate. Eu nu am avut probleme de acest gen niciodata dar acum nu mai reusesc sa scap de ele. Asta fiind 1 problema a2a e ca dupa ce se trec raman niste ghionturi sub piele iar in cel mai rau caz de le sparg raman cu niste gauri foarte neplacute la vedere. Ma poate ajuta si pe mine sa scap de aceasta problema? E foarte urat sa iesi din casa si sa fii privita cu dispret mai de toti oamenii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina1984 (acum 10 ani)

Buna sera,
va raspund dumneavoastra in speranta ca mai sunt multe persoane care inca cauta medicul perfect care sa le solutioneze problema mare cu acneea.
eu am sufeerit grav din cauza ei, dar m-am vindecat si ii multumesc Lui Dumnezeu si parca nu deajuns sau cat ar trebui.
nu am sa va zic povestea mea pentru ca e aceeasi ca a tuturor care se confrunta cu aceasta boala, medici si iar medici, in iasi, in bucuresti dermatologi, ginecologi, endocrinologi si creme si toate gamele de produse farmaceutice si recomandate bineinteles si nimic.
Am rezolvat problema cu acupuctura, in Iasi. nu va zic nici un medic, ca sa nu credeti ca vreau sa fac reclama cuiva, desi medicul care m- a ajutat merita toata stima mea. m- am dus la el si mi- a zambit si mi- a zis, da, eu pot sa te ajut.
putin stiu si cred ca acupuctura poate ajuta si pe acnee. e o minune
medicul la care am fost eu, mi- a facut cu un aparat specufic o diagnosticare, sa vada de ce sunt suferinda. mi- a si recomdat o serie de analize
apoi am facut doua serii de cate 12 sedinte de acupuctura
in plus mai fac eu acasa masti cu argila, care la fel, face minuni pentru ca imi lumineaza tenul si ma ajuta in tratarea cicatricilor. plus ca daca am puncte negre argila te ajuta sa iasa la suprafata si nu sa se inflameze si sa ajunga apoi un mare puroi pe fata ta.
fetelor sau baietilor care suferiti de aceasta boala cumplita, ca pana la urma e o boala, jur ca am emotii cand va scriu si as vrea sa va ajute si sa citit macar de acupuctura si sa dati peste medicul cel mai bun
eu l-am gasit in iasi in podu ros.
doresc la toata lumea vindecare grabnica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sandu maria (acum 10 ani)

cristina te rog spune-mi si mie numele si nr de telefon al dr din iasi . sunt din iasi si as vrea sa il contactez , multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 10 ani)

buna..si eu am aceasi problema de vreo 3,4 ani...nu mai stiu ce sa fac..am folosit o gramada de creme si tratamente dar degeaba...acuum am fc niste analize (mi-a fost luata proba de pe fata) si mi-a iesit un stafilococ coagulazo-negativ..am suportat 16 injectii intramusculare de gentamicina si 10 zile de pastile(ciprolen)...sunt in ultima zi si nu se vede nimic:(,,,sunt ff dezamagita..acum ma gandesc sa imi repet analizele si sa vedem...insa mi-am pierdut orice speranta ca o sa imi treaca candva...in legatura cu tratam tau....ce este de fapt acupuctura???doar la Iasi se gaseste??...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Georgiana Sterea (acum 10 ani)

Am avut si eu o problema asemanatoare cu acnee, dar am reusit sa scap.

Eu am fost la un medic dermatolog si mi-a dat un tratament cu creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Tot medicul mi-a zis sa folosesc demachiant si lotiune tonica special conceputa pentru acnee, pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation/

Cu ajutorul acestui tratament am reusit sa scap de acnee si tenul meu a devenit foarte curat vizibil.

Te sfatuiesc sa folosesti pentru corp, fata si in zona inghinala, un sapun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai(tea tree) de la Thursday Plantation pentru a distruge infectiile si pentru a limita excesul de sebum.

La mine cremele au functionat extraordinar si le recomand cu incredere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sandu maria (acum 10 ani)

cristina 1984 imi poate spune numele dr din iasi ? si eventual sa imi dea un nr de telefon ? precizez ca sunt din iasi si mi-ar fi de mare ajutor . multumesc .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulia David (acum 10 ani)

Multumesc Georgiana Sterea, pentru comentariu tau legat de produsele anti-ance de la Thursday Plantation.
Le-am folosit si eu sunt foarte foarte bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: