In cat timp dispare vocea din schizofrenie ?

Schizofrenie Tulburari psihice Anxietate Anxietate si stres Sindrom anxietate generalizata
Intrebare postata de Fredddy cu 5 ani in urma

Din 2012 am avut niste senzatii pe corp si care cred ca le.am avut de la anxietate am urmat fel si fel de tratamente pentru anxietate de vreo 3 saptamani am inceput sa aud o voce in capul meu am fost internat 1 saptamana si 3 zile si m.am externat dar vocea nu a disparut am continuat tratamentu acasa de cand am fost internat cu convulex invega quetapina, luni ma voi interna iarasi pana imi dispare vocea e foarte stresanta, in proportie de 80% aud lucruri rele si tot timpu imi da fel si fel de stari de suparare sa rad etc nu tin minte chiar tot, chestia ca in aste 3 saptamani am baut cappucino in fiecare zi si vreo 3zile am baut cola, as vrea sa stiu si eu mai multe despre boala asta dupa cat timp dispare vocea din capul meu pot duce o.viata normala, in prima saptamana am fost leguma din cauza ca mai tot timpul imi vorbea ceva in cap am fost foarte obosit dabea ma tineam pe picioare nici nu prea mancam, va multumesc foarte mult dk m.ati putea ajuta mai ales cu intrebarea mea dupa cat timp maxim ar dispare vocea din capul meu, si cum o sa se manifeste boala pe parcursul vietii ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului (acum 5 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Schizofrenia-si-alte-tulburari-psihice/schizofrenia_110

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dn (acum un an)

Buna, cum se afla situația ta acuma in 2023? Ai putut scapă ce voci ? Mama mea trece prin ceva asemanator si nu știu ce sa mai fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum un an)

Bună ziua. Prietena mea era asa la început. Auzea voci în cap,. Nu a acceptat diagnosticul de la medic (schizofrenie) și într-un an a ajuns de nerecunoscut. A înnebunit și familia a abandonat-o. Acum umbla aiurea pe străzi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: