Fasciculatii musculare

Neuropatii
Intrebare postata de membru226738 cu 10 ani in urma

Sotul meu in urma cu 5 luni a observat ca are mici fasciculatii la gamba, care mai tarziu au inceput si la muschii bratelor si ai picioarelor. A facut EMG la dr. Besleaga si rezultatul a iesit ok doar cateva mici fasciculatii de origine benigna. A continuat cu tot felul de analize care si acestea au iesit in regula cu mici exceptii........colesterol 320 si acid uric 7,3. A mai fost si la endocrinolog unde i -sa gasit la varsta de 46 de ani testosterenul scazut 186.......a facut injectie cu nebido acum 2 luni si acum asteapta sa se faca 3 luni sa repete testosteronul..........acum 2 saptamani a mai facut niste analize de alergologie si imunologie care au iesit si ele bine cu exceptia trichinella spiralis 13,7. Starea lui psihica nu este buna deoarece pe langa acele fasciculatii i-a scazut masa musculara si simte o durere in picioare. Ce ne sfatuiti sa mai facem in continuare pentru ca de 5 luni de zile nu ii dam de capat. Mentionez ca a facut si CK,LDH, VSH , CRP si altele si au iesit in regula.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Alin Costache (acum 10 ani)

Si tatal meu acum 2 ani prezenta exact aceleasi simptome, si cu timpul am vazut ca medicii iti dau tarziu un diagnostic pentru ca le e teama sa il dea , dar mai mult rau fac. Tiin sa va spun ca ar fi bine sa va interesati la un doctor neurolog (cautati unul foarte bun) Dr Besleaga este foarte bun in ceea ce face dar ii e frica sa puna diagnosticul el primul. Ac***a aceleasi simptome ca tatal meu interesati-va la doctorul neurolog sa nu fie SLA (sreloza laterala amiotrica), poate ca e o veste prosta, dar in cazul acestei boli este foarte important sa fie diagnosticata cat mai devreme si de aceea incerc sa va ajut cu toata bunavointa mea! Va doresc multa sanatate ! daca vreti sa ma contactati pe mail: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 9 ani)

Sunt simptome clare de Lyme-Disease, borelioza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Sufar si eu de aceeasi simptomatologie. Imi puteti spune cum au mai evoluat lucrurile?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1477381188 (acum 7 ani)

Buna ziua,

Imi puteti spune care este starea sotului dumneavoastra?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11590933261 (acum 3 ani)

Buna ziua!Am aceleasi simptome.Dv aveti pana la ora asta un diagnostic? Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: