Coronavirus Update

Stari de rău după 3 ani de la terminarea tratamentului cu interferon??

Intrebare postata de Utilizator11624379309 cu o luna in urma - 4 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Hepatita

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneți cine a mai pățit că mine..după 3ani de la terminarea tratamentului cu interferon ( am făcut 1 an injecții,greu l-am suportat și atunci),chinurile le am și acum.Analizele sunt destul de ok,dar am dureri de coloana,stări crunte de oboseala și în unele zile abia mă țin pe picioare .Este normal acest lucru?sunt totuși 3ani..fac de atunci cât și în prezent tratament cu virofob(tenofovir),care am înțeles că îl voi face toată viața.Maxim o săptămână este mai blândă,cealaltă crunta..am făcut tot felul de analize,dar totul este ok.Am auzit de la cunoștințe că stările astea le poți avea chiar și 5 ani,dar doctorii de care aparțin cu acest tratament,spun că nu...(poate de încurajare).
Va rog din suflet să-mi spuneti daca e normal?
Va mulțumesc

Raspunsuri (4)

Utilizator11611061311 (cu 4 saptamani in urma)

Eu am facut acum 20 de ani inteterferon si nu am avut nimic trebuie să vb cu medicul

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Utilizator11624379309 (cu 4 saptamani in urma)

Cred că ați fost printre putinii care sa nu aibă reacții la acest tratament.Mentionez că eu in tot acel an de injectii,eu făceam in paralel și tratament pt globulele albe fiindcă le termina până aproape de 1..
Mulțumesc pentru raspuns

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Utilizator11611061311 (cu 4 saptamani in urma)

Eu am facut acum 20 de ani da nu am avut nimic trebuie să vb cu medicul

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Utilizator11611061311 (cu 4 saptamani in urma)

Eu am facut acum 20 de ani da nu am avut nimic trebuie să vb cu medicul

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.