Hepatita b raspuns medic

Hepatita
Intrebare postata de surdila cu 12 ani in urma

Buna seara,m-am culcat cu iubitu meu neprotejat...dupa 2 luni am aflat de la o fosta asistenta ca ar avea hepatita cronica cu virus b.dupa cat timp imi va iesi mie in sange daca am luat sau nu?el nu este in tara si imi zice ca nu are nimic...imi e frica,trebuie sa ne casatorin in febroarie,imi e frica sa nu ma fi inselat si sa fi luat atunci si de aceea sa-mi ascunda!
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Dr. Achitei MDr. Achitei este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Daca au trecut mai mult de 2 luni de la contact e suficient sa va faceti doar AgHBs. Sansa de a dobandi virusul prin contact sexual neprotejat exista, dar nu e foarte mare. Daca rezultatul e negativ, vaccinati-va!

Dr. Dorin ACHITEI
medic specialist gastroenterologie
Arcadia Hospital Iasi
Tel. programari: 0232 920
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Hepatita.

MIHAELA (acum 12 ani)

fratele meu are de 15 ani hepatita cu virusul b,iar cumnata mea timp de 15 ani nu a luat virusul asa ca depide si de corpul tau

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

user (acum 12 ani)

Foarte urat din partea lui ca nu ti-a spus de la inceput ca are hepatita si ca a trebuit sa afli de la altcineva. :(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 12 ani)

buna! nu te ingrijora foarte tare deocamdata. asteapta rezultatul analizelor, eu si prietenul meu suntem impreuna de 4 ani, facem sex neprotejat, el are hepatita b , iar eu nu am luat.oricum urat din partea lui ca nu ti-a spus!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

surdila (acum 12 ani)

pai si te-ai vacinet sau ceva...sti ca poti sa iei si daca el are o rana in gura si tu la fel...sunt sanse mici,dar exista....iubitu meu zice ca nu are hepatita....nu stiu ce sa ma zic...stiu doar ce nu are voie sa consume alcool si sa fumeze..se cam leaga cu ce nu au voie ce-i bolnavi de hepatita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

surdila (acum 12 ani)

pai si te-ai vacinet sau ceva...sti ca poti sa iei si daca el are o rana in gura si tu la fel...sunt sanse mici,dar exista....iubitu meu zice ca nu are hepatita....nu stiu ce sa ma zic...stiu doar ce nu are voie sa consume alcool si sa fumeze..se cam leaga cu ce nu au voie ce-i bolnavi de hepatita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

VALERIA (acum 12 ani)

BUNA ZIUA

SI EU M-AM CONFRUNTAT CU ASA NECAZ SI DUPA 3 LUNI DE TRATAMENT SI TERAPII AM SCAPAT DE VIRUS,TEL 0744870194 DACA DORESTI SA STAI DE VORBA CU DOAMNA DOCTOR.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ghdf (acum 12 ani)

dfgd

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

magda spania (acum 12 ani)

buna, fetelor...
ma adresez tuturora care scrie aici, despre aceasta boala, hepatita, poate fi A,B,sau C.

Ai o metoda foarte buna, rapida si eficace in curarea hepatitei, este un pic de moda veche si necunoscuta en acest secol...
dar totusi exista persoane care o practica, puteti gasi informatii referitoae in internet.

Solutia esteTAIATUL SUB LIMBA.

en am lucrat ca naturopata in romania si am avut un par de paciente care sau curat cu aceasta terapie.

Aparte aceasta terapie este eficienta pentru mai multe afectiuni, eliminand toxinele din organizm siimbunatati circulatia saguinea, in aces mod, imbunatatind sanatatea.

pentru mai multe infomatii: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: