Boala celiaca (enteropatia glutenica)

Colici si alte tulburari digestive la copii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma

Am fost diagnosticata cu boala celiaca, dupa regiml fara gluten ma simt mult mai bine, ce parere aveti despre aparitia edemelor palpebrale inferioare- se datoreaza tot acestei intolerante la gluten?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as vrea sa stiu cum se manifesta si din ce cauza apare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

cu pot afla sigur ca am boala celiaca?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am un baietel in varsta de 3 ani si 5 luni operat de o luna de zile de boala hischprung A mers 3 saptamani foarte bine cu scaunul dupa care brusc nu a mai iesit afara Are o saptamana , medicii chirurgi spun ca chirurgical nu este nici o problema analizele i-au iesit cu ;ipsa de fier Intrebarea mea este daca poate fi suspectat de boala celiaca ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

si eu sufar de aceasta boala de aproape 6 ani(am 32 de ani) si am 2 fetite care deocamdata nu da semne ca m-ar mosteni cu aceasta boala sa spunem asa, dar mie imi este foarte teama. fetita cea mare are 9 ani si cea mica are 3 ani. credeti ca ar putea face aceasta intoleranta de acum incolo? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ma numesc maria si sufar de enterocolita glutenica.medicii la care am mers miau spus sa iau tot felul de medicamente care nu au avut nici un efect.va rog sa imi spuneti un diagnostic care sa isi faca cu adevarat efectul.multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ma numesc toma mihaela am 17 ani.la vsta de 8 ani am descoperit k am celiachie,glutenul de atunci este exclus din viata mea si pt totdeauna.as dori sa aflu dak si copii mei vor avea si ei boala celiaca.as mai dori sa aflu dak este adevaratun lucru:dak eu sunt diacnostica cu aceasta boala si raman nsarcinata este posibil sa nasc un copil cu malformati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: