F fffff urgent!

Cancer
Intrebare postata de RenataSw cu 11 ani in urma

Buna ziua!
O ruda de-a mea, de 39 ani are cancer la san. Sanul este umflat, rosu si nu doare. Medicii de la Falticenii, jud Suceava i-au recomandat "Clujul", eu stiu ca medici f f f buni sunt si la Fundeni. Din motive economice ea n-a apelat mai devreme la doctor. Este fara serviciu de 10 ani, 2 copii de crescut, lucreaza ce gaseste, daca gaseste. Iar in Bucuresti are rude pt a o ajuta pe durata spitalizarii.
Mentionez, n-are nici un venit, doar 200 lei pensie pt copii de la fostul sot. Deci f saraca.
Intrebare" Exista vre-un chirurg oncolog la Spitalul Fundeni, cu suflet, care s-o opereze si s-o trateze gratis???
Sunt constienta ca e o situatie disperata, fara o speranta..., dar macar pt fetita de 12-13 ani si cea majora de 20, studenta, sa speram ca va mai trai un pic, credeti-ma ca e una din tragediile Romaniei...
Multa sanatate si multumiri anticipate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (33)

Dr. Cranta Ali MDr. Cranta Ali este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Saracia nu este o scuza. Dar acum situatia este delicata asa ca ar fi bine sa se prezinte la medic pentru tratament. Se poate adresa atat sectiilor de chirurgie generala de la Institutul Clinic Fundeni cat si la Institutul Oncologic Bucuresti. Aceste institutii medicale se gasesc in aceeasi incinta(oarecum). Cu cat mai repede cu atat mai bine. Boala avanseaza si este mai bine sa se trateze.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cancer.

RenataSw (acum 11 ani)

Va multumesc mult pt raspuns. Ceea ce voi scrie mai jos, nu este cu intentie rea, cer chiar si scuze, dar este realitatea din Romania.
Este chiar saraca, eu i-am dat bani, atat cat mi-am putut permite, pt a-si cumpara bilet de tren Falticeni-Bucuresti, este bine cunoscut ca daca nu dai "atentii" nu se uita nimeni la tine, eu am facut historectomie si cunosc bine "strada". Din pacate asta este adevarul in sanatate. Daca si salariile ar fi aliniate la nivel european, alta ar fi situatia, asa fiecare se descurca cum poate, dupa 39 ani de munca ca farmacista si ture de noapte ai o pensie de 150 euro aprox., nici macar cat un ajutor social care se da in alte tari.
Oarecum, ea stie ca va muri, s-a resemnat, singura ei reactie e sa plangasi sa spere ca va putea macar sa moara fara dureri. Locuieste la tara, este o persoana care a studiat, nu este o ignoranta, de aceea spun inca o data ca din cauza saraciei mor oameni care se rusineaza sa-si strige durerea si saracia.
Inca o data scuze, dar sunt f necajita, nu este singura persoana pe care o cunosc in aceasta situatie.
Multa sanatate si Doamne ajuta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RenataSw (acum 11 ani)

Din pacate este adevarat, e saraca, saraca, eu i-am trimis bani sa plece la Bucuresti. Asta e realitatea in Romania. Si daca nu dai "atentii" nu se uita nimeni la tine, in cel mai bun caz, iti spune ca n-au paturi libere si te plimba de la un spital la altul. Si pe unde a lucrat, din 2000, a fost platita la negru si putin...
Eu am facut historectomie si am trait o experinta destul de trista...
Va multumesc mult pt raspuns si multa sanatate!
Cu toata consideratia,
Renata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RenataSw (acum 11 ani)

Din pacate este adevarat, e saraca, saraca, eu i-am trimis bani sa plece la Bucuresti. Asta e realitatea in Romania. Si daca nu dai "atentii" nu se uita nimeni la tine, in cel mai bun caz, iti spune ca n-au paturi libere si te plimba de la un spital la altul. Si pe unde a lucrat, din 2000, a fost platita la negru si putin...
Eu am facut historectomie si am trait o experinta destul de trista...
Va multumesc mult pt raspuns si multa sanatate!
Cu toata consideratia,
Renata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lia (acum 11 ani)

Am facut o ecografie mamara din cauza ca ma durea un singur sin.
Si vreau sa spun ca in seara dinaintea ecografiei am fost devastata de frica.
Si ecografia a iesit ok. Am spus asta ca sa crezi ca poate nu va fi asa cum ginditi voi acum.
Atunci cind D-zeu vrea sa ne ajute o face prin intermediu oamenilor pe care ii intilnim.
Eu nu impartasesc parerea ta RenataSw, ca nu va fi ajutata neconditionat. Procedura e aceeasi. Si pentru ca locuieste la tara are un avantaj pentru ca traieste intr-un mediu natural, nepoluat.
Este nevoie si de credinta; iar cine crede se simte ocrotit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nu toate umflaturile la sun sunt cancer (acum 11 ani)

Nu toate umflaturile la sun sunt cancer si trebuiie operate si date citostacice care nu fac decat sa distruga corpul. Apar si multe lucuri la san care nu au nimic cu cancerul si se pot vindeca usor.
Scrie-mi un email pe yahoo la ***, o pot ajuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lia (acum 11 ani)

Am uitat sa spun ceva important. Dieta poate preveni si stopa formarea si dezvoltarea celulelor canceroase si treptat organismul le elimina.
Este vorba de varza, morcov, sfecla rosie, ceapa rosie, marul, strugurii rosii,etc...
In general toate legumele si fructele inchise la culoare.
Aceste se consuma nepreparate termic.
Varza nu lasa sa se formeze vascularizatia de care orice tumora are nevoie pentru a creste. Deci varza cruda- salata- de cit mai multe ori pe zi.
Si mai cautati pe net prin google de ex."adevarul despre cancer " sau "dr. Calin Marginean" si altele.
Orientati-va energia spre a gasi si solutii simple dar surprinzator de eficiente.
Sa va ajute D-zeu!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lamiia (acum 11 ani)

citeste "lamiia si cancerul"

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Isabela (acum 11 ani)

Buna ziua,
Cum va pot ajuta eu este sa va trimit dumneavoastra niste documentatii privind alimentatia pentru persoanele cu cancer si apoi daca este dumneavoastra sa o transmiteti mai departe. Am inteles ca exista persoane care prin asemenea dieta s-au refacut fara a apela la tratamente medicamentoase sau chimioterapie. (Nu stiu cat de avanasate au fost cazurile)
Va pot adresa mea de email ca sa ma contactati: [email protected] (daca este pot incerca sa i le trimit doamnei prin posta daca imi dati o adresa)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mima (acum 11 ani)

LIMONADA + BICARBONAT = CHIMIOTERAPIE E bine de stiut!
BEŢI ZILNIC LIMONADĂ CU APĂ ŞI E FOARTE BINE DACĂ SE ADAUGĂ O LINGURIŢĂ DE BICARBONAT.

Lămâia (Citrus limonum Risso, Citrus limon (L) Burm, Citrus medica) este un produs miraculos pentru a ucide celulele canceroase. Este de 10.000 mai eficient decât chimioterapia. De ce nu am aflat de asta? Fiindcă există organizaţii interesate să găsească o versiune sintetică, care să le permită să obţină câştiguri fabuloase. Aşa că, de acum înainte poţi să ajuţi un prieten care are nevoie, spunându-i că este benefic să bea lămâie cu bicarbonat ca să prevină boala. Gustul este agreabil şi bineînţeles nu produce efectele oribile ale chimioterapiei. Şi dacă ai posibilitatea, plantează un lămâi (copac) în curtea sau în grădina ta. Toate părţile sunt utile.

Prima dată când vrei să bei un suc, cere-l din lămâie naturală, fără conservanţi. Câte persoane mor în timp ce acest secret a fost păstrat ca să nu pună în pericol profiturile multimilionare ale marilor corporaţii? Aşa cum se ştie lămâiul arbore este mic. Nu ocupă mult loc, este cunoscut cu numele de limonero, lămâi, lima . Fructul este un citric. Pulpa se poate mânca ca atare sau se foloseşte în mod normal la băuturi, şerbet, dulciuri. Interesul pentru această plantă se datorează puternicelor sale efecte anti-cancerigene. Deşi i se atribuie mult mai multe proprietăţi, cea mai interesantă este aceea de a avea efect asupra chisturilor şi tumorilor. Această plantă este un remediu împotriva cancerului verificată în toate felurile de cancer. Bicarbonatul schimbă PH-ul corpului, şi se afirmă că este de mare folos în toate felurile de cancer.
(Notă: cancerul este produs de o ciupercă numită Candida....şi se recomandă tratamentul cu bicarbonat împotriva bolii!)

Este considerat că un agent anti-microbian cu spectru larg împotriva infecţiilor bacteriene şi ciupercilor care trăiesc în mediu acid, dar adăugând bicarbonatul în limonadă se schimbă PH-ul organismului; este eficient împotriva paraziţilor interni, viermilor, reglează tensiunea arterială mare şi este antidepresiv, combate tensiunea şi tulburările nervoase.

Sursa acestei informaţii este fascinantă. Provine de la cei mai mari fabricanţi de medicamente din lume, care afirmă că după mai mult de 20 probe de laborator, realizate începând din 1970 frotiurile au arătat că distruge celulele maligne în 12 tipuri de cancer, inclusiv cel de colon, de sân, de prostată, de plămân, de pancreas. Componentele acestui arbore au demonstrat că acţionează de 10.000 mai bine încetinind creşterea celulelor canceroase ca şi produsul Adriamycin, un drog chimioterapeutic, folosit în mod uzual.

Şi ce este încă şi mai uimitor: acest tip de terapie cu extras de lămâie şi bicarbonat, distruge doar celulele maligne de cancer, neafectând celulele sănătoase.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RenataSw (acum 11 ani)

Multumesc, de ani de zile consum suc de lamaie si deseori bicarbonat. Tara in care muncesc sunt citrice din abundenta, nu costa f mult.
Multa sanatate,
cu toata consideratia,
Renata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

horea (acum 11 ani)

ce bine ar fi daca ar fi adevarat.......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RenataSw (acum 11 ani)

Multumesc mult pentru mesaje.
Este in tratament, speram sa fie bine.
Multa sanatate tuturor si s-auzim de mai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionel ciobanescu (acum 11 ani)

doresc sa intreb cat dureaza o astfel de cura cu lamie si bicarbonat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurentiu (acum 11 ani)

Tatal meu are cancer de colon si face chimioterapie dar ia si doua suplimente alimentare pe langa chimioterapie. Doctotul se astepta sa ii scada hemoglobina dar in loc sa-i scada i-a crescut de la 11 la 12. A fost uimit...I-am spus ca ia si suplimente alimentare...
Astea sunt Graviola Vita Plus si Arabinoxilan NK-3 Immune si le iau din Cluj la recomandarea unui coleg de salon din spital. Tata le ia deja de 4 luni si este din ce in ce mai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RenataSw (acum 11 ani)

Multumesc, de retinut. Multa sanatate la toti si sper sa se fi remis "boala" , Doamne ajuta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laurentiu (acum 10 ani)

Graviola Vita Plus de 600mg si Arabinoxylan le iau de la magazinul NATURANOASTRA.RO din Cluj Napoca Tel 0724106687
Va recomand sa va interesati de medicamentele astea, pentru tata face minuni.
Sanatate tuturor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nadia (acum 11 ani)

Sper ca ruda ta sa fi avut parte de medici OAMENI.
De curand am fost nevoita sa merg la Institutul Cardiovascular C.C Iliescu (in aceiasi curte cu Spitalul Fundeni),pentru tatal meu si iti pot spune ca am intalnit o doctora minunata.Niciun ban n-a cerut, niciun ban n-a vrut sa primeasca. Doamna Kulcsar Iulia Daniela.
La Institul Oncologic sunt doctori foarte buni,matusa mea a fost internata acum cativa ani si acum e bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

RenataSw (acum 11 ani)

Multumesc pentru mesaj si multa sanatate!
Acum este in tratament, a prins ultimul tren, cum se zice, inca nu s/a vindecat, dar urmeaza tratamentul unui medic particular, la Fundeni n/am indraznit sa mergem pentru ca eu am o experienta destul de urata cu unchiul si cumnatul meu. Dumnezeu sa/i aibe in paza si sa le fie tarana usoara.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Filipoiu Roana (acum 10 ani)

Ne puteti ajuta cu datele de contact ae doamnei Kulcsar? Are un cabinet particular?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2