Unghii albite

Boli de piele
Intrebare postata de cori76 cu 13 ani in urma

Fetita mea are 1 an si sapte luni si de cand s-a nascut are unghiile de la degetele mari de la picioare patate alb-galbui si sunt mai casante;am crezut ca o sa se regenereze in timp dar aceasta coloratie a unghiilor persista;nu pare sa existe si starea de prurit;poate fi o ciuperca?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Iuli (acum 13 ani)

Este posibil, mergeti la un dermatolog cu fetita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

medic (acum 13 ani)

Da, este o ciuperca, omnicoza piciorului. se trateaza doar cu pastile si pe o durata de 3 luni. vorbiti totusi cu un dermatolog. Dupa consult sunt tare curioasa sa vad daca raspunsul este acelasi(eu sunt sigura, dar.. nu se stie niciodata pana nu vad afectiunea). Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cori76 (acum 13 ani)

Buna ziua!

intre timp am ajuns la un medic dermatolog si mi-a recomandat exoderil solutie si pimafucin crema si pare ca si-a revenit;oricum tb. sa mergem la control

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucian (acum 8 ani)

Si eu am ciuperca la picioare si am fost la doctor si am primit tratament (cam 100 lei/luna timp de 8 luni cu exoderil si altele asemenea dar nu a functionat) acuma de curand am aflat un tratament foarte ieftin si usor si il urmez si vad ca jumatate din unghia mare de la picior sa refacut (intreaga unghie era afectata si galbena incat am putut sa o tai jos toata dar bineinteles ca a crescut lafel). Tratamentul va costa 50 lei, informati la 0768811045.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: