Ten cu probleme

Boli de piele
Intrebare postata de Ion5883823 cu 16 ani in urma

Buna ziua.
am 31 de ani si de cand ma stiu, am ceva pe fata. imi tot apar pete rosii, cosuri, niciodata nu am tenul curat.
am fost la dermatologie si m-a diagnosticat cu ten seboreic.
mi s-a dat reteta:
retin A, brevoxil gel, dar nu mi-a trecut.
nu imi gasesc o crema care sa imi faca bine.
daca aveti sugestii in legatura cu problema mea va rog sa mi le impartasiti si mie
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

(acum 16 ani)

Buna ziua.
Pentru astfel de problema, va recomand sa folositi gama de produse pentru fata de la Body Shop, cu ceai verde. Gama contine o crema pentru exfoliere, o crema de fata si un ceai cu care se curata fata. Folosite cum trebuie, chiar au un efect pozitiv asupra tenului. Crema pentru exfoliere curata foarte bine porii, mai ales daca este frecata pe piele cu o perie speciala ( pe care o gasesti in comert). Sper ca sfatul meu sa-ti fie de ajutor.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ion5883823 (acum 16 ani)

multumesc pentru sugestie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen538 (acum 16 ani)

O crema de fata v-as putea recomanda,se numeste Glycon, pe baza de acig glycolic si este facuta de profesorul doctor dermatolog Toma Mugea din Cluj-Napoca. Isi merita fiecare leu. Intai o sa apara mai multe cosuri dar cu timpul tenul se curata si se diminueaza considerabil secretia de sebum, se foloseste ca tratament. Este o crema antirid in principiu, existand in doua variante: Glycon Antirid si Glycon Antirid Forte. Se incepe cu cea simpla uramand ca dupa 3 luni sa se continue cu Forte. O crema va tine exact 3 luni. In cutie sunt instructiuni de folosire.

Local, pentru acnee, cautati in farmacie Unguent cu Ichtiol. Este miraculos!
Pentru mai multe informatii accesati site-ul www.glycon.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lavinia2895829 (acum 16 ani)

www.magazinrefan.ro au niste creme pentru asa ceva acolo

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

al123456 (acum 10 ani)

Exista un tratament pentru afecţiuni dermatologice şi cutanate cum ar fi:
acnee
dermatită atopică (eczeme)
psoriazis
Herpes Simplex şi Zoster
infecţii bacteriene superficiale
leziuni ale mucoasei

Aceste tipuri de afecţiuni cutanate sunt destul de frecvente, iar majoritatea persoanelor suferă de cel puţin una la un moment dat al vieţii. Deşi cele mai multe afecţiuni cutanate nu pun viaţa în pericol, pot fi foarte deranjante şi pot avea impact negativ asupra calităţii vieţii.

Dumneavostra puteti vindeca aceste afectiuni prin terapii naturale,nedureroase, fara efecte secundare, eficiente pentru toate varstele.Pentru detalii sunati la 0764407476.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sem30 (acum 9 ani)

al123456 ...ai putea sa dai te rod detalii in legatura cu tratamentul pentru acnee si eczeme atopiceÇ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana Joian (acum 10 ani)

O parte din probleme pe care le ai este pentru ca folosesti produsele chimice pe tenul tau.
Eu cand am avut probleme cu acnee si punctele negre am folosit un tratament anti-acnee cu creme naturale pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai (tea tree oil ) de la Thursday Plantation. In foarte scurt timp efectele s-au vazut. Tenul a devenit mai curat si apoi treptat cosurile si punctele negre s-au uscat complet.
Le recomand cu ceea mai mare incredere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Oana (acum 9 ani)

Diana Joian sa stii ca am incercat aceste produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si chiar sunt incredibil de bune, le recomand.
Deci eu am folosit de la firma asta urmatoarele si le recomand mai departe o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.
Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: