Foliculita - generalitati

Boli de piele
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

De circa 2 saptamini mi-a aparut la ochiul drept ,o umflatura la baza ochiului, , cu dureri, mincarimi, dupa care lacrimez, des .de citiva ani am avut la baza ochiului cu pricina un neg mic ,care nu ma deranja , nedureros..acum spe linga punga colectoare de lichid, s-a marit dimensiunea negului.Am folosit unguient cu kanamicina, dar nu cedeaza .Ce pot face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

iute (acum 15 ani)

draga geta,mergi urgent la oftalmolog ...acest neg de care spui tu se va mari cu timpul si vei ajunge la operatie ,e foarte periculos sa umbli la el .Multa sanatate si nu mai amana du-te la medic!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

va rog din suflet sa ma ajutati ca sincer nu stiu ce tratamente sa mai fac pentru a scapa de un stafilococ localizat la radacina firului de par mai bine zis pe tot scalpul.am urmat cam toate tratamentele posibile inclusiv CANTASTIM VACCIN STAFILOCOCIC SI MULTE CURE CU ANTIBIOTICE FOARTE PUTERNICE CUM AR FI AVELOX AUGUMENTIN SI CIPROCIN MULTE CE SA MAI ZIC............... MULTUMESC DIN SUFLET SI ASTEPT SFATURILE DUMNEAVOASTRA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

de 3 zile mi-a aparut in spatele piciorului, cu mult deasupra genunchiului, o pata rosie, de cca. 1 cm si care are in mijloc un punctulet negru. este putin crescuta,imi da o senzatia de mancarime si o simt calda la atingere. Am pus tinctura de iod dar a ramas la fel. peste 3 zile plec la mare si nu stiu daca e bine sa stau la soare. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Va rog sa ma ajutati, sotul meu are o ciuperca in zona pubiana, care sa extins si putin pe picioare,culoare vinetie.A-si vrea sa stiu daca a luat asta de la o persoana cu care a avut contact sexual.Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: