Cosuri si pete pe spate raspuns medic

Boli de piele
Intrebare postata de Anca08 cu 13 ani in urma

Buna ziua!aM si eu o problema!Am cosuri si pete pa spate si as dorii sa stiu ce creme sau tratament sa folosesc sa-mi dispara in mare parte cosurile dar mai ales petele de pe spate si piept!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Dan Mihalache 0724 638604 (acum 13 ani)

Va recomand sa beti si sa folositi extern apa Kangen. Acesta apa miraculoasa este produsa de un echipament japonez, medical, printr-o tehnologie revolutionara.
Stim cu totii ca, orice afectiune externa se datoreaza unei cauze interne. Chiar daca veti gasi un leac extern, in mod sigur problema va reapare. Am gasit nu demult o opinie foarte interesanta a unor oameni de stiinta care, spuneau asa: ce nu ai incredere sa bagi in gura, nu pune pe pielea ta. Pielea este foarte sensibila iar produsele cosmetice si cremele au in mod sigur coloranti si chimicale (se pare, multe din ele cu tenta cancerigena).
Va rogi sa cititi mai multe pe site: apaviekangen.ro
Eu sunt din Constanta si, fiind foarte multumit de beneficiile acestei apei, am hotarit sa dau gratuit apa persoanelor interesate, sa se convinga fiecare daca este buna sau nu. Vreau sa va spun ca, la ora actuala, dau apa la cca 350-400 persoane si rezultatele sunt pozitive in toate cazurile si la mare varietate de boli si afectiuni.
Sunt printre aceste persoane citeva cu probleme similare ca ale dv si problema lor s-a rezolvat intr-un timp relativ scurt, 2-4 saptamini.
Pentru informatii suplimentare, va stau la dispozitie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Probabil aveti o foliculita, (mici bubite cu cap alb ce contin puroi in diferite stadii de evolutie). Probabil ca mai aveti si cicatrice pigmentate sau nu, este posibil sa aveti si keloizi (cicatrice reliefate). Pentru certitudine, ati putea trimite citeva poze la: [email protected] . In functie de aspect v-as putea indica si conduita de urmat.
075dermato
Pentru foarte multe boli (daca nu chiar pentru toate) exista nenumarate leacuri miraculoase ce functioneaza negresit!
Interesant este ca firmele farmaceutice ce sunt specializate in ''acte de caritate'' si nu profit, nu vind aceste produse minunate ce le-ar aduce bani frumosi !
Pentru cine are urechi de auzit, sa auda !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Boli de piele.

pau (acum 10 ani)

si eu am aceeasi problema,nu am niciun cos dar am ramas cu pete maronii pt ca mam epilat pe spate burta..maini..ce crema sa-mi cumpar?pt depigmentarea petelor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei (acum 11 ani)

si eu am aceeasi problema!!! vara cosurile de pe spate dispar cat de cat (eu cred ca sunt acoperite de bronz!)cosurile au inceput sa imi apara pe spate dupa ce am stat 40 de zile iin gips!! (fractura de clavicula!!) au trecut 2 ani de atunci! si tot nu miau disparut! faceam dus in fiecare zi crezand ca vor disparea!! dar degeaba!! (tin sa zik ca pe fata nu am cosuri!!! )am doar pe spate si cateva pe piept!! as vrea un sfat de la dumneavoastra ... imi este rusine sa dau tricoul jos fata de alte persoane,,nici la strand nu ma pot duce !! e foarte nasol !! astept !!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Silvia Stefan (acum 10 ani)

Am avut si eu problema asta cu cosurile si pete pe spate si am reusit sa scap dupa ce am folosit un tratament cu creme de acnee pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Uleiul de arbore de ceai contine compusi antibacteriali si antimicrobiali foarte puternici care ajuta la distrugerea bacteriilor.
Dupa cateva folosire a cremelor, cosurile au inceput sa se usuce si sa dispara de tot.

Pe langa cremele de cosuri am mai folosit si un sapun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation pentru controlul excesului de sebum si pentru distrugerea puternica a bacteriilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lili Craciun (acum 10 ani)

Super bune produsele anti-acnee de la Thursday Plantation, ...Silvia Stefan. Iti multumesc pentru raspunsul tau.

Cand am vazut comentariu tau, am zis sa le incerc si eu. Ai avut dreptate, sunt foarte bune si eu sunt foarte incantat de ele.

Am incercat si sapunul de la ei, pentru excesul de sebum si functioneaza excelent de bine.
Te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriel (acum 9 ani)

Ce de rahat mancati aici. Se vede clar ca faceti reclama firmei respective. Probabil ca tu si Silvia Stefan va si cunoasteti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Loredana (acum 9 ani)

Nu stiu daca cineva face reclama sau nu, dar iti zic din experienta ca am incercat aceste creme pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation mai demult si sunt foarte bune.
Pe mine m-au ajutat sa scap de toate cosurile si punctele negre si le recomand.
Eu am folosit de la ei si chiar recomand spuma naturala, lotiune tonica, crema hidratanta si gelul medicinal anti-acnee.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia (acum 8 ani)

eu însă vă recomand să beți apă filtrată cît mai multa, desigur nu acționează atăt de rapid, dar efectul apare, și e benefică pentru tot organismul, în comparație cu chimia din farmicii )) o zi bună să aveți

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: