clasa i a de ris
Buna ziua! M-a rugat un prieten care nu are acces la internet, sa va intreb despre boala lui, ce ar trebui sa faca. Diagnosticul este: - ICC clasa 3+ NIHA - CHD ischemica - Sechele IM anevrism apical ventricul stang - Steatoza hepatica gradul II. Spunea ca se simte foarte slabit, fara putere, si spera sa gaseasca pe internet niste opinii, sfaturi. Orice indrumare este binevenita si o sa il ajute chiar si numai la nivel psihologic. Va multumesc in numele lui! [continuare]
Se poate face vaccinul in clasa 1 daca ii curge nasul? Nu are febra ,nu tuseste numai ca ii curge nasul si cateodata raguseste.Cu ce as putea trata ca sa nui dau antibiotice??nasul ii curge din cauza streptoccocul pneumoniae si am facut de 2 ori tratament cu antibiotic si am inteles ca se trateaza cam greu acest streptococc. Daca nu are rosu in gat ,nu are febra,doar ii curge nasul se poate face vaccinul??? [continuare]
Am un baiat an clasa 1si mergem cu el la logoped
invatatoarea nu ar trebui sa faca cu el separat sau sa fie notat separat,, [continuare]
PREZENTA COCI GRAM + ALTELE : METROPLAZIE SCUAMOASA MATURA ENDOCERVICALA CE TRATAMENT TREBUIE SA URMEZ ? [continuare]
Mi s-a realizat o disjuncţia intermaxilară (desfacerea suturii mediopalatine, având drept urmare mărirea transversală a maxilarului superior). Deci mi s-a practicat osteotomii maxilare cu fixarea si activarea dispozitivului de osteodistractie. In urma activarii dispozitivului de osteodistractie am "ramas" cu o diastema de 7mm.In cateva zile mi se va repune arcul aparatului dentar(taiat in timpul interventiei chirurgicale) Intrebarea mea este:"in cat timp se va inchide aceasta diastema, sau mai bn spus in cat timp se "strange" fiecare mm al acesteia?" Va multumesc pentru raspunsuri. [continuare]
beneficii si reactii averse la vaccinul elevilor din clasa1 [continuare]
buna...fetita este racita ii curge nasul,nu tuseste ,nu are febra, are tratament cu Bioparox si ma intereseaza daca poate fii vaccinat daca ii curge nasul si daca are acest tratament ?dupa cat timp se poate vaccina daca terminam Bioparox-ul? fetita are si streptococcus pneumoniae in nas de care nu am scapat dupa 2 ture de antibiotice ?este bine sa fie vaccinata???astept raspuns !!! va multumesc [continuare]
buna dimineata va rog frumos sa-mi spuneti si mie daca acest cancer este invaziv sau daca e vre.o sansa dupa operatie sa nu ma revina va rog frumos sa-mi spuna cineva urgent [continuare]
Buna ziua, Tata a fost diagnosticat de peste 2 ani cu BPOC. In decursul acestui timp, situatia lui s-a agravat. S-a lasat de fumat in mometul cand boala a fost depistata, traieste o viata mai sanatoasa, se hraneste adecvat, face exercitii. Cu toate acestea rezultatul verificarii mi se pare ingrijoratoare: Disfunctie ventilatorie mixta, restrictie severa pe tot arborele bronsic, reducerea VEMS cu 83% VEMS [continuare]
- « Pagina precedenta
- Pagina urmatoare »
Programează-te rapid la medicii recomandați de SfatulMedicului.ro prin serviciul de programări Clickmed
Găsești peste 7500 de medici cu program disponibil
Alege medicul potrivit pentru: Medicina generala , Medicina de familie , Ecografie .


Urmareste Sfatul Medicului
Aboneaza-te la Newsletter