Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

sarcina extrauterina dureri de dupa operatie

Buna,am nascut acum 8 luni un baietel complet sanatos de 4.300kg prin cezariana si acum am ramas insarcinata desi am ovarele polichistice iar menstruatia nu mi a venit regulat .Azi am facut doua teste de sarcina si au iesit pozitive , eu inca alaptez si pe langa asta nu am dat jos kilogramele din sarcina anterioara pt ca am luat 35 de kg si am dat jos doar 8 . Nu stiu ce sa fac nu vreau sa pun in pericol nici viitorul copilas dar nici pe mine . Va rog o sugestie . Maine merg la ecografie sa vad in ce stadiu e.Acum 1 si 5 luni am adresat o intrebare pe aceste site daca sa pastratez copilul sau nu,si raspunsurile oamenilor m-au ajutat foarte mult!As aprecia daca m-ati putea ajuta cu un sfat,multumesc anticipat. [continuare]

Buna. Pe data de 18 august am inceput sa sangerez cate putin, in fiecare zi. Am zis ca trebuie sa imi vina CM, dar nu a fost asa. Ultimul CM a fost pe 8.07.17. Mi.am facut un test de sarcina pe 20.08 si a iesit positiv. La o saptamana am repetat altul, tot pozitiv. Am decis sa merg la medic. Nu s.a vazut nimic la eco transvaginala. Medicul a zis ca nu sunt pt ca nu se vedea nimic. Am decis sa merg la alt medic, acelasi lucru.(la privat). Am facut analize la sange si au iesit pozitive, arata ca sunt insarcinata in 4 saptamani. Eu inca sangerez cate putin. Ce este de facut? Chiar sunt speriata. [continuare]

Buna am 26 de ani si am sindromu ovarelor polichistice am descoperit acum 5 ani, nu am ramas gravida pana acum nici nu miam dorit acum eu si sotu Meu ne dorim un bebe, am avut ultima menstruatie pe 15 august acum inca nu mia venit mia intarziat de cateva zile am dureri de burta de cap si sani Mis tari si sensibili la atingere stiu ca suna a se intampla inainte de a veni menstruatia sa ai aceste simptome da dar nu Mau tinut atatea zile durerile si ma doare si spatele rau, am pofta de mancare mare, care eu nu prea mananc de obicei si uneori stari de voma, va rog ma puteti lamuri? Am programare la medic saptamana care vine dar eu si lucrez dar nu am putut merge la servici din cauza durerilor. va multumesc si astept un raspuns [continuare]

Salut am o problema am făcut vreo 10-15 abdomene după care am simțit in partea dreaptă o tăietură se întâmpla când fac abdomene. După 30 de secunde mia trecut dar continua daca mai incec sa fac alte abdomene. Vreo iede ce s-a întâmplat? [continuare]

Durerile sunt asemanatoare unor lovituri de cap puternice,dar nu m-am lovit niciodata puternic la ceafa si durerile sunt periodice si puternice incât cand ma ating putin de ceva ma doare ceafa (si in dreapta si in stanga).Plus la asta am foarte des stari de lesin(cand ridic scari,cand ma urc la deal,cand privesc in sus ,cand ma intind ,cand casc etc) simt presiune si am furnicaturi,palpitatii pe tot corpul de la nimic. [continuare]

Buna ziua.Am o luna de cand m-am operat de abces perianal,operatia nu s-a inchis pana in acest moment si o tin tot timpul cu pansamnet si betadina.Problema este ca gasesc pe pansamnet un lichid verde tot timpul cateodata mai mult iar cateodata mai putin fara sange,am ramas si cu un nodul in interiorul anusului care este putin jenant. Avand in vedere situatia actuala nu am unde sa ma duc pentru un consult si imi este frica sa nu se agraveze situatia. Imi puteti da un sfat ,este grav ce v-am spus? Va multumesc. [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina extrauterina

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

La cat timp dupa salpingectomie se poate relua viata sexuala? Multumesc! [continuare]

salut... nu am stiut sigur in ce categorie sa introduc acest subiect , insa sper ca este bine si aici . pe prietenul meu il dor destul de rau testiculele dupa ce ejaculeaza ... si a zis ca sperma este mult mai groasa decat de obicei .. el la servici ridica greutati... pe timpul iernii a lucrat la o fabrica ca paznic si a luat destul frig ... sa fie si din acestea? dar tocmai acum sa se manifeste? [continuare]

Buna ziua, In urma unui examen RMN am fost diagnosticata cu multiple hernii intraspongioase toracal inferior. Spondilodiscita acuta L4-L5, disc intervertebral deshidratat L5-S1, L3-L4 cu ruptura partiala de inel si mica herniere T8-T9. Discopatii compresive radicular L4 bilateral si L5 stanga. Am fost operata in luna august:Hemilaminectomie L5 partial L4 stanga si discectomie L4 si L5 stg. Infectie cu stafilococ epidermis dupa biopsie-tratament antibiotic. Intrebarea mea consta in faptul:este suficient doar biletul de iesire din spital cu recomandarile (care mi se par putine avand in vedere gravitatate operatiei) necesar la cabinetul de medicina muncii de la servici, pt a fi scutita de efort fizic ? Am inteles ceva despre un certificat medical cu recomandari stricte...dar dr-ul care m-a operat spune ca nu a eliberat asa ceva. Ma puteti ajuta cu o informatie in acest sens? Va multumesc frumos! Mary Coconet [continuare]

Comunitate medicala

Sex dupa operatie

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Hernie de disc

am o intrebare dupa ce perioada de timp poti face sex daca sunt operat de hernie de disc [continuare]

buna ziua am o interbare si eu mam operat de hernie de disc si ma mai doare din can in cand piciorul e normal?si dupa ce perioada imi pot relua viata sexuala va multumesc [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina extrauterina

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Avortul

Buna de 2 săptămânii ma operat mia închis trompa stânga ca am avut sarcina pe trompa stânga as dori sa știu in cât timp se poate avea contacte sexuale? [continuare]

am 17 ani si acum doua luni am fost operat de apendicita acuta.am tinut regimul o luna cum mi s-a spus si totul a mers perfect.de cateva zile am inceput sa simt o mica durere(discomfort) in zona in care am fost operat.tin sa mentionez ca am mancat cateva seminte de bostan(putin, vreo 10) si am ajutat la strans de struguri ca sa mentionez si efortul fizic facut.se poate ca unul din aceste doua lucruri sa fie cauza?daca da, cam in cat timp o sa revina totul la normal si cam in cat timp as putea de exemplu sa ma apuc de alergat sau sala de forta? am fost operat in 11.08.2013 [continuare]

Comunitate medicala

Sarcina extrauterina

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Sarcina

Buna, vreau doar sa specific ca am 16 ani, acum 6 luni am avut o sarcina ectopica tratata cu metrotrexat. In tot acest timp am fost in supraveghere faceam eco lunar... Acum e randul sa fac HSG si`mi este tare frica daca sunt trompele infundate, daca e vre`o problema ce voi face? Imi este foarte teama sotul, mama soacra toti vor un bebe de la mine si eu imi doresc foarte mult... Niste sfaturi va rog :( [continuare]

Buna ziua ! Va rugam sa ne ajutati ! In urma operatiei de tiroida in august 2014 , sotia si-a pierdut vocea si pana in prezent nu poate sa vorbeasca (vocea ii este soptita , are probleme la inghitirea de lichide - se inneaca uneori , nu are un sunet normal la stranutat , are in permanenta tendinta de a-si "drege vocea" ca si cand ar avea ceva in gat ... Pentru ca are o lipsa de proteina S in sange , ia un anticoagulant SINTROM. Inainte de operatie i s-a schimbat tratamentul pe HEPARINA injectabila. Din cauza pericolului de hemoragie in timpul operatiei , aceasta s-a prelungit pana la aproape 3 ore , si din cauza intubajului lung , una din corzile vocale (dreapta) este mai "lenesa" si nu poate sa "inchida" suficient ca sa vibreze si sa produca sunete (diagnostic ORL). S-a recomandat tratament cu MILGAMA dar fara niciun rezultat pana in prezent. Va multumesc anticipat pentru ajutor ! [continuare]

Buna ziua! Acum un an am avut un accident, o cadere de la inaltime ( aproximativ 4 metri), neamortizata, am cazut drept, in genunchi. In urma acestui eveniment am avut fractura in zona toraco-lombara ( T12- L1). Am urmat un repaus total de 6 saptamani, apoi ,usor, usor, urmand sa imi reiau activitatea. Am facut recuperare (kinetoterapie, fizioterapie, masaj) in jur de o luna, urmand sa continui sa fac exercitiile de gimnastica acasa. Durerile nu incetau sa dispara, nici pana in momentul de fata nu au disparut. Nu pot sta foarte mult in picioare, pentru ca durerile nu intarzie sa apara. Mentionez ca a aparut si o mica " cocoasa" si imi este foarte greu sa stau dreapta. In cazul unei operatii, ce riscuri ar putea aparea in urmatorii ani? [continuare]

Facilitati de tratament

Clinici si cabinete medicale
Doctor Allia Dmour
Ginecologie, Chirurgie plastica microchirurgie reconstructiva, Endocrinologie, 0747619919
Iasi, Bulevardul Carol I Nr. 48, Iași
Medici
Medic primar, doctor în științe medicale ALLIA DMOUR - Doctor Allia Dmour
Obstetrica-Ginecologie 0747619919
Iasi, Bulevardul Carol I Nr. 48, Iași
Servicii si oferte medicale
REJUVENARE VAGINALĂ, LABIOPLASTIE ȘI VAGINOPLASTIE - Doctor Allia Dmour
OFERTE ESTETICĂ GINECOLOGICĂ, REJUVENARE VAGINALĂ, LABIOPLASTIE ȘI VAGINOPLASTIE Vezi detalii

Buna ziua, in urma cu 2 luni, pe 17.11.2016 ap suferit o interventie chirurgicala la laba piciorului si anume hallus valgus si deget in ciocan pentru refacerea tendonului, am avut o brosa pe care am tinut-o 6 saptamani ,degetul ajungand la lungimea normala.Dupa scoaterea acesteia, degetul s-a umflat si asa este si acum,dupa 1 luna. Radiografiile au iesit bine.Am observat ca si degetul, datorita umflaturii de la baza lui, a devenit rigit, laba piciorului fiind si ea mai latita decat cealalta. Este normal?Cat timp dureaza recuperarea si ce trebuie sa fac pentru asta? Va m ultumesc, Gabi [continuare]

Este o operatie traditionala de fibrom uterin. Multumesc! [continuare]

Am stat in ghips cu piciorul 45 de zile si dupa ce mi s-a dat jos ghipsul glezna s-a umflat.Pe timp de noapte se mai desumfla,pe parcursul zilei se umfla la loc.Am 90 de kg,1.80 inaltime,sex fem,varsta 33.Astept raspuns. [continuare]

Mama mea a fost diagnosticata cu cancer de col uterin ai urmeaza sa faca operatie sa o curete din cate am inteles. Mi-a mai spus ca sa nu dea in hemoragie. Vreau sa stiu va rog daca este este posibil si daca este grav. [continuare]

Dupa biopsia facuta de medicul care a operato ,nii sa spus sa facem si... Imunohisochimie 2-4 anticorpi Diagnostic de trimitere a fost : chist voluminos al ligamentului larg drept Piesa trimisa afost ; fragment de chist Microscopie; fragmente tisulare reprezentate de tesut conjuctivo-fibros cu structura chistica se axe papilare de dim marite, tapetate de celule cilindrice cu nuclei bazali usor hipercromi si citoplasma apicala. VIM pozitiva in tesutul fibro conjuctiv ER pozitiv in celule epiteliate WT1 pozitiv in celule epiteliate KI67 pozitiv cu index nuclear de 1% Concluzie ; Chistadenofibrom seros.... Doctorul respectiv a spus ca fiind poziteve este bine , dar cu aceea concluzie nu stim nm [continuare]

Acum 11 zile, m.am operat de varice, la piciorul drept. Acum vreo trei zile, am observat ca, mi.a aparut un hematon de aprox.1,5cm., astazi (dupa 11 zile), am mai observat ca, mi.a mai aparut unul.Ce pot sa fac, pentru a disparea aceste hematoane? [continuare]

Va salut! Prietenul meu zice ca ultimile doua zile de sex, are dureri abdominale iar diminetile acestea nu a avut erectie. Mentionez ca si eu am avut in timpul actului sexual atunci niste adieri de durere in zona abdominala, si atunci a avut si el. El zice ca eram prea uda ultimile 2 ori. Be ingrijoreaza starea lui...ce poate fi? Multumesc. [continuare]

Buna seara, acum 7 zile a suferit o protezare sold si de atunci are greata si stari de voma in fiecare zi, am crezut initial ca este de la anestazie dar este totusi prea mult, este si diabetica, accidente vasculare, tromboflebita (ameliorata momentan) fiere scoasa, a facut metoclopramid injectabil fara niciun rezultat, la 3 zile de la operatie a externat-o. Ce ne recomandati, va rog frumos raspuns urgent, nu stim cauza sau tratamentul adecvat! Va multumesc pt raspuns. [continuare]

Mi-a intarziat menstruatia 3 zile, apoi cand a venit a fost abundenta si am avut ameteli si dureri de cap si dureri de spate si ovare puternice, incat plangeam. Sanii sunt umflati si foarte durerosi, insa cred ca de la microchisturi. Nu tin tratament. Nu am fost la ginecolog pentru investigatii, datorita lipsei de timp. Ce se intampla? Sunt deja in a 9 a zi de menstra. [continuare]

Buna ziua , am 18 ani .. am fost operata acum 3 saptamani (operatie clasica ) chist B lateral .. intrebarea mea este : pot sa merg la munca ? Doamna doctor nu mi a spus inca nimic.. pe 28 fac o luna de la operatie.. Multumesc [continuare]

Atele de la operatie sunt deja scoase si am cojita acolo la rana, este ok sa merg la strand,sa stau in apa si sa inot incetisor? [continuare]

Am fost operat in partea Inferioara a ochiului drept dupa o muscatura de caine(10 zile in urma) Respect tratamentu prescris Insa se extinde in fie are zi cu toate mi-a mai fost prescris aceasi reteta in a 10 zile Orice sau parere e binevenita Va multumesc Dinu [continuare]

Pagina 8 din 34 (1000 rezultate)