Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului

consola de perete consola cap pat pittura art

Pe capul peninsulei mi-a apărut o pata mica de culoare roșie am mai avut astfel de pete însă mi-au trecut [continuare]

buna, dupa ce am facut sex neprotejat 2 ore incontinuu am rezolvat partea cu contraceptivele dar dupa 2 zile asta fiind marti, mi-a aparut pe capul penisului o pata rosie mai mare si nu dispare, se micsoreaza, se mareste.. ce ar putea fi? multumesc [continuare]

Am si eu o intrebare am o pata rosie pe capul penisului nu prezinta mancarimi sau alte simptome este vizibila doar cand penisul este in erectie cand nu este aproape ca nu se vede , sau de multe ori dispare [continuare]

buna seara, asi vrea sa imi spuna si mie cineva daca o migrena vegetativa poate avea si rotatii de pereti??? adica in momentul cind ma uit in sus sau ma pun pe partea dreapta prima simptoma este o durere puternica in cap in frunte apoi ameteli cu rotirea pertilor,aceste rotatii imi provoaca stare de greata si vomit.Intrun principiu mau tratat de vertij poroxistic pozitional benign dar degeaba acele particule de calciu nu erau in canalele din urechea interna.La rmn de cap creer si cercical totul este ok dar euu sint la fel de rau ca si in 2007 debutul acestor rotatii si durerri de cap.Daca cineva a trecut prin aceeasi experienta neplacuta va roog indrumatima si pe mine ca nu stiuu unde sa mai merg.Multumesc si multa sanatate [continuare]

am 17 ani si am facut sex pentru prima oara si am o pata rosie in varful capului penisului si la baza [continuare]

Am o mica pata rosie pe capul penisului. parca ar fii 2 cosuri la inceput.. nu am intretinut relatii sexuale niciodata.. am 16 ani.. o fii doar o iritatie? [continuare]

Buna ziua!Azi dimineata cand m-am trezit am vazut o mica pata rosie pe capul penisului si as vrea sa stiu ce ar putea fi.Mentionez ca nu am mai avut contact sexual de ceva timp si cand a fost a fost protejat.De asemenea,acum ca e vara,dorm doar in pantaloni scurti fara boxeri,e posibil sa fi facut o iritatie sau ceva de genu e la franjurile alea (care ii strangi)de asemenea nu ma doare nu am nimic.Sau poate fi o mica alergie de la mancare? [continuare]

Ce poate fi? nu ma ustura nu ma mananca nu ma deranjeaza deloc. doar ca e acolo si nu inteleg ce ar putea fii.. Astept un raspuns..daca se poate.. Multumesc! http://i60.tinypic.com/ra2s76.jpg (poza cu pata de pe capul penisului) [continuare]

Salut. Am 16 ani si acum 2 zile mi.a iesit o pata mare si niste punctulete mici si rosii pe capul penisului. In urma cu 2 luni am fost la escorte dar am facut totul protejat inafara de oral (muie). De ce? Vreau un raspuns cat mai repede si daca se poate sa imi spuneti niste retete. [continuare]

M-am spalat cu sapun special de zona intima apoi dupa 2 zile mia aparut o pata pe capul peniaului pata are culoare alba dar nu intensa adica ca sapunu.Multi zic ca e de la faptul ca nu m-am spalat bine și asta cred si eu nu stiu ce sa fac DACA E CINEVA CARE MA POATE AJUTA I-AȘ FI RECUNOSCĂTOR adresa de email e ***@gmail.com MULTUMESC [continuare]

Buna ziua.am o problema cu glandul ,am o pata rosie cam de 1cm si zona este seaca doar ca nu ma deranjeaza in sensul ca nu ma doare ,nu ma ustura si un ma manancace ar putea sa fie si cu ce se trateaza .Imi este frica cand fac sex cu sotia ca se poate transmite.ea un stie de problema asta. Va Multumesc si un bun salut [continuare]

Buna ziua, Azi dimineata m-am trezit pe partea dreapta. Incercand sa mai dorm, m-am intors pe partea stanga, dar au inceput brusc ameteli si o senzatie de greata. M-am ridicat isi am mers la toaleta pentru a voma. De azi dimineata ma simt slabit. Pe toaleta am stat de doua ori si fac foarte, foarte moale. Am tot inercat pe parcursul zilei sa stau lungit cu capul pe partea stanga, dar nu pot. Ametelile incep imediat cum ma asez pe partea stanga si imi dau senzatia de greata. Deoarece sunt in afara tarii, m-am gandit sa scriu aici pentru ca nu mi-e usor sa beneficiez de ajutorul unui medic. [continuare]

dupa un act sexual fara prezervativ..a doua zi mi''a aparut o pata rosie pe penis...este grav...ce tratament ar trebui sa urmez??? [continuare]

Mise vătăma capul penisului și am și mâncărimi și miros urat și când fac sex mise rupe pielita [continuare]

De aprovimativ 8 ani am o puternica durere la cap, undeva in spate stanga, sus. Am facut tomografie, RMN si nu mi-au gasit nimic.Am facut control la ochi, la coloana si nimic nu mi-au gasit Durerile nu sunt legete de vreme, menstruatie. Se manifesta ca un fel de zvacniri dintre interiorul capului spre exterior, teasta, parca ar coace ceva. Durerile sunt foarte puternice si sunt insotite de varsaturi dese. Ma tin de la 1-3 zile si trebuie sa stau in casa, in pat. Am stari de somnolente foarte mari. Pot sa apara saptamanal, sau o data pe luna, sau chiar o data la 2 luni. am incercat sa le tot leg de mai multe cauze dar nu am reusit. Am facut foarte multe controale. Au fost medici care au spus ca am migrena, altii ca din cauza bilei care este spiralata si dublu septata, altii ca am prins o raceala puternica, etc....insa toate tratamentele care le-am luat nu m-au ajutat cu nimic. Durerile continua si atunci cand le am nu imi trece cu nimic. De fapt si o cana cu ceai de beau in... [continuare]

Comunitate medicala

Durere de cap

Intrebari de la utilizatori

Comunitate > Migrena

Am dureri de cap de cca 6-7 ani. Sunt din Baia Mare. Am 25 de ani.Acum 9 ani am avut o viroza cu meningism, 4 ani mai tarziu am avut parte de niste llovituri in zona capului dupa care durerea de cap nu a mai trecut.la Un an dupa lovituri am facut tomograf, EEG, EMG dar nu a iesit nimic.Tratamente faceam cu Ketorol, apoi Quarelin.Acum imi trece cu Reuprofen 400 pe care le iau doar cand durerea devine insuportabila.singurele medicamente ce le iau zilnic sunt Euthyrox 25, dimineata si la pranz cate una.Sunt mamica de aproape 8 luni.De la nastere pana in ziua de azi am observat anumite schimbari(poate unii o sa rada, dar eu vb foarte serios)Am nascut cu cezariana, anestezie totala.Dupa ce am venit acasa cand vream sa mananc ceva fierbinte(supa ciorba, sau poate sa beau un ceai fierbinte)simt miros de amoniac.Credeam ca mi se pare, dar de cand a venit vara si urcau temperaturile la 30 G patesc la fel, acelasi miros.Dimineata cand ma trezesc, abia pot sa ma ridic din pat de cat de tare... [continuare]

Pagina 2 din 34 (1000 rezultate)