complet white blend a me
cum cateva zile am fost diagnostigat cu sindromul WPW, si am inteles ca cel mai bine ar fi sa ma operez la Timisoara! Cum credeti ca ar fi cel mai bine sa fac ? mai jos sunt linkurile de la EKG! http://i72.photobucket.com/albums/i164/free2air/sindromul-wpw/EKG1.jpg http://i72.photobucket.com/albums/i164/free2air/sindromul-wpw/EKG2.jpg http://i72.photobucket.com/albums/i164/free2air/sindromul-wpw/EKG3.jpg [continuare]
Aceasta intepatura se produce destul de rar,cum am precizat,mai mult cand stranut si urinez. Zona de durere este undeva in spatele testiculelor si dureaza 1-3 secunde apoi dispare la fel cum a aparut. La palpare nimic dubios. Ce sa fie ? Cu respect! [continuare]
problema este la incisivii superiori. La inceput dintii au avut smaltul ca si cum ar fi frecat cineva dintele , era mancat mai ales aproape de gingie . De un an i-am scos zaharul , bea ceaiul fara zahar dar dintii tot s-au mancat , iar acum cel din dreapta si cel din stanga s-au mancat pana la gingie si o dor . Stiu ce o sa-mi spuneti de ce nu am dus-o pana acum nicaieri dar am avut probleme cu baietelul cel mare care are nisip la rinichi si va dati seama banii nu imi prisosesc si in plus nu s-a plans mititica pana acum si am crezut ca nu o deranjeaza , ma gandeam ca nu este dantura definitiva si ii vor creste altii sanatosi . Va rog sa ma iertati si va multumesc ! [continuare]
Am facut analizele generale cere se dau o data pe an de la medicul de familie copilului meu (fetita de 9 ani)si azi am luat rezultatele.Ceea ce m-a surprins in mod alarmant,sunt unele valori si anume: limfocite 2.13(2.30-14.4) %limfocite 29.10(46-76) %granulocite 63,10(20-45) hematocrit 41.77(30-40) c.med.de hb.eritr. 30.70 (31-35) fibrinogen 5.40(2-4) Va rog frumos, doresc o explicatie, de ce au iesit ba marite ba scazute unele analize.Va multumesc si astept un raspuns avizat. [continuare]
Scuze,am uitat sa va spun varsta;am 37 de ani.Si vroiam sa va intreb;medicul nu trebuia sa-mi faca obligatoriu aceste analize sa poata pune diagnosticul corect?Daca vreau sa le fac,sunt relevante?Si cred ca sunt scumpe,nu? [continuare]
- Continuarea - În urmă cu o lună de zile m-am prezentat la medic cu dureri foarte mari de stomac, în capul pieptului, balonări, constipație și stări de greață (nu foarte puternice). Mi s-a spus rapid că am o formă ușoară de ulcer și mi s-a dat tratament cu Emmanera, Ibutin și alte două tipuri de pastile irelevante, întrucât nu și-au făcut niciunul efectul. După ce luam Emmanera, simțeam înțepături în stomac care dispăreau după câteva minute. După terminarea tratamentului de o lună (am ținut și regim, în mare parte doar cartofi fierți, carne fiartă, morcovi fierți - rar -, paste făinoase) durerile de stomac persistă, ba chiar parcă sunt mai grave. Acum simt o oarecare arsură slabă la nivelul stomacului care se ridică până în piept - inimă. + oricâtă apă aș bea (aprox. 2L pe zi), tot simt că îmi este sete. Problema este că, pe timpul tratamentului, s-au înrăutățit anumite lucruri, precum dureri severe de gât, ori... [continuare]
Dr. fanica blendea
Dr. marius vasile blendea
Dr. dinu adrian blendea
Dr. f. luminia gabriela blendea
Dr. corneliu dan blendea
Dr. daniela blendea
Dr. dorina blendea
Programează-te rapid la medicii recomandați de SfatulMedicului.ro prin serviciul de programări Clickmed
Găsești peste 7500 de medici cu program disponibil
Alege medicul potrivit pentru: Stomatologie , Parodontologie .


Urmareste Sfatul Medicului
Aboneaza-te la Newsletter