Hipertiroidie

Dezechilibrele hormonale Preventie migrena
Intrebare postata de Petre2287233 cu 16 ani in urma

Buna ziua, am si eu o intrebare daca poate cineva sa imi raspunda.Am fost diagnosticata cu hipertiroidie de 1 saptamana si iau thyrozol si metroprolol.Am slabit ff. mult am 50 kg.Am inteles ca ar trebui sa ma ingras de la medicamente, daca stie cineva in cat timp da rezultate (adica sa ma ingras) va rog sa imi spuneti.Mentionez ca TSH ESTE,<0.005.Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

lily1 (acum 16 ani)

Buna ziu.as vrea sa aflu daca exista posibilitatea de a face analizele pt glanda tiroida la un pret redus si daca da ce acte imi trebuie?va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petre2287233 (acum 16 ani)

da ptr. analize la glanda tiroida mergeti cel mai bine cu trimitere de la medic, adev. salar si copie CI la Institutul Parhon din Bucuresti.Sunt cei mai buni medici din tara.La ora 7 am trebuie sa fiti acolo ptr. programare la un dr.Cel mai bine dati un telefon acolo dar va spun ca asa e, eu am fost de 0 saptamana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona8093479 (acum 16 ani)

la valoarea pe care o mentionati pt tsh, eu am fost operata de glanda tiroida. dar la mine erau noduli pe ambii lobi, si nu a mai fost alta solutie. daca nu prezinta noduli si e totul normal, prin tratament ar trbui sa ajungeti la o valoare mai mare pt tsh si astfel sa va fie bine. mergeti la medic pt control amanuntit, e o glanda f importanta care produce mari dereglari. multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irina224 (acum 15 ani)

Buna,
Eu am fost diagnosticata cu basedow acum 6 luni, cu un grad foarte ridicat de toxicoza, am luat 4 saptamani thyrozol de 10mg, cate 4 pastile pe zi, si in felul acesta m-am ingrasat cu 12 kg, lucru de care nu am fost foarte multumita, asadar acum am renuntat la tratament, si incerc sa am o viata ordonata...multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nathalie86 (acum 11 ani)

Thyrozol ingrasa??? Ma faceti sa nu il mai iau! Am fost diagnosticata cu hipertiroidie , am facut si TRAb si mi-a iesit 1.58 deci ar fi Graves. Mi-a dat sa iau Thyrozol dar nu mi-a zis ca o sa ma si ingras! Daca observ ca ma ingras o sa spun stop! Nu de alta dar am deja foarte multe kg in plus si nu vreau sa ajung la 200 de kg!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 10 ani)

da in doua luni jumate de tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 10 ani)

da in doua luni jumate de tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: