Cum va simtiti dupa operatie?

Dezechilibrele hormonale
Intrebare postata de suzi147065 cu 13 ani in urma

Buna seara. Imi poate spune cineva (dintre cei care s-au operat -tiroidectomie totala-cum se simte dupa op?eu obosesc si daca merg fara sa ma grabesc, uneori simt ca nu respir cum trebuie chiar si atunci cand stau.A m slabit dupa operatie desi trebuia sa ma ingras cel putin asa am sperat.M-am ingrasat 1.500kg iar de3 saptamani am inceput sa slabesc(1.300).Am 161 si 40kg200gr.Sunt dezamagita .Imi pare rau ca m-am operat.As vrea sa pot trimite ACESTE RANDURI UNUI MEDIC DAR NU MAI REUSESC.
CE SA FAC SA IAU IN GREUTATE?M-am operat in 22 martie 2010 si de atunci iau Eutirox 100mg la indicatia medicului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

LIGIA MAN (acum 13 ani)

Am 2 ani de cand m-am operat si nu vreau sa te necajesc dar nu ma simt bine nici acum. As putea sa spun ca imi este mai rau ca inainte, am o multitudine de stari( ameteli, depresie, la inceput am slabit apoi am devenit obeza...). Trebuie tinut sub control TSH-ul, din martie pana acum nu esti reglata hormonal, e nevoie de 3 luni de tratam. ca sa iti revii. Oricum iti scriu si adresa de mail daca vrei tinem legatura. [email protected] Multa sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

suzi147065 (acum 13 ani)

Buna seara LIGIA MAN imi pare rau ca nici dupa 2 ani de la operatie nu-ti este bine.Ce medic te urmareste? cine te-a operat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

virgil sorin (acum 11 ani)

eu m-am operat in oct 2012 ,am scos glanda tiroida in totalitate, ma simt bine ,iau euthyrox 150 de luni pana. vineri si sambata si duminica 100,singura problema este ca sunt ragusit , mai ales acum cand este perioada virozelor, parerea mea este ca mi-a fost atins nervul laringeu atunci la operatie ca sunt diagnosticat de un orl-ist si cu paralizie de coarda vocala dreapta.va rog daca mai are cineva aceasta problema sa ma contacteze la adresa de mail "[email protected]" . va doresc multa sanatate tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: