Antidepresive+suplimente nutritive pentru cresterea masei musculare raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de Stiffler cu 14 ani in urma

Buna seara, am o intrebare. Iau de aproximativ 4 ani antidepresive(paluxetil 20mg/zi, dimineata) si mai nou m-am hotarat sa cumpar niste suplimente nutritive pentru cresterea masei musculare.Pot sa le iau daca iau si antidepresive?sa nu fie vreun efect adevers sa mor :) Acestea este "prospectul" suplimentului :

contine un matrix de 13 g de AnabolPro TM este o compozitie speciala din proteina din zer si soia,care rezulta un profil de aminoacid perfect pt culturisti.Complexul anbolic SynerMax(creatina,glutamine ,taurina si arginina)maximizeaza cresterea masei musculare,a fortei si sinteza de proteina. Mass Giner este o formula extraordinara pt cresterea masei musculare Indicatii:(1) in primul rand dupa antrenament; (2)oricand pt completare a continutului de proteina a meselor. Cantitatea:Folositi 3 masuri (100g); Se dizolva :cu apa,lapte sau suc de fructe; Profilnutritional:calorii380kcal,grasimi1g;SynerMax(creatina,glutamine,taurina,arginina)500mg,natriu 270mg,caliu 20mg,carbohidrati(maltodextrina&dextroza)80g,zahar 40g,proteine 13g.
Astept un raspuns...multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Psihoterapeut Adina Demian MPsihoterapeut Adina Demian este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Buna ziua Stiffler,

Cel mai in masura sa-ti ofere raspunsul la intrebarea ta, este medicul medicul psihiatru care ti-a prescris antidepresivele si sa-l intrebi pe el daca combinatia de antidepresive cu suplimente nutritive poate cauza efecte adverse. Daca nu-l mai gasesti pe el, intreaba un alt specialist, tot medic psihiatru.
Totodata, impotriva starilor depresive, pe langa medicatia psihiatrica, antidepresivele pe care le iei deja, iti recomand si cateva sedinte de psihoterapie, in urma carora sa ajungi sa ai un control mult mai bun asupra acestor stari ale tale. Pentru mai multe detalii, referitoare la depresie si cauzele ei, citeste articolul: http://www.psihosolutii.ro/content/index.php/tulburari-psihice/16-depresia-si-cauzele-ei

Succes si sanatate multa!

Numai bine si o zi frumoasa iti doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

Victor Richard (acum 13 ani)

N-ar trebui ca antidepresivele sa aibe reactii adverse in contact cu niste substante nutritive, totusi sa nu existe o potentare a efectului antidepresivelor in contact cu una dintre componentele substantelor nutritive... Pune o itnrebare la medicul psihiatru care ti-a oferit medicatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 10 ani)

Eu pentru cresterea masei musculare folosesc suplimentul Probolan50!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vali (acum 9 ani)

Atât timp cât vei continua să susţii în mintea ta imaginea schimbărilor pozitive pe care ţi le doreşti, acestea vor continua să se petreacă în viaţa ta. Asta scrie celebrul Bob Proctor în cartea ”Te-ai născut bogat”. Căutăm urgent colaboratori part-time care vor să câștige bani în timpul liber, într-un proiect unic la nivel mondial. Oferim contract de comision. Pentru mai multe detalii, trimiteți mesajul PROIECT la adresa de email : [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: