Va rog sa ma ajutati!!depresie in dragoste

Depresie
Intrebare postata de carmennn21 cu 12 ani in urma

Am 21 de ani si abia m-am despartit de prietenul meu.Am fost impreuna de un jumatate si ne-am certat dintr-o p***ae..e foarte orgolios..l-am cautat 1 saptamana jumatate nu mi-a raspuns deloc , si mi-a dat mesaj sa fac ce vreau sa stau ci cine vreau.Eu am iesit cu fostul prieten la un suc si m-a urmarit,A sunat-o pe mama sa se planga ca vai ce am facut..Precizez k totul a fost facut la nervi si ca intre mine si fostul prieten nu s-a intamplat absolut nimic,Acum nu mai raspunde deloc la telefon..Sunt disperata, nu dorm, nu mananc, ma gadesc numai la el.Relatia noastra a fost una foarte frumoasa..Stiu ca m-a iubit foarte mult si toata lumea imi spunde ca ma iubeste si acum,,Are 28 de ani si el zice ca sunt prima persoana pe care a iubit-o cu adevarat!ce sa fac?da-ti mi un sfat!imi este foarte greu fara el..il sun intr-una dar degeaba...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Iuli (acum 12 ani)

Nu-l mai suna! Faci o mare greseala. Asa pari disperata. Fa in asa fel incat sa nu mai stie NIMIC despre tine. Sa nu stie ca te simti rau, ca plangi dupa el, etc. Daca vrea sa te urmareasca treaba lui, inseamna ca ii pasa. Nu plange in public, nu face nici un gest care sa ii arate lui ca esti mai mult decat un pic necajita (sa nu stie ca esti absolut distrusa). Daca te iubeste cu adevarat, te va cauta. Daca nu, inseamna ca nu te-a iubit niciodata. Daca il vei cauta in continuare, risti sa il indepartezi de tot. E greu sa rezisti, stiu, dar nu rezolvi nimic asa. Gaseste-ti ceva activitati ca sa nu stai numai cu gandul la asta, pana cand iti va da el un semn (cel mai probabil iti va da, in vreo saptamana).
Bafta si tine-ne la curent.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmennn21 (acum 12 ani)

tocmai m-a sunat dupa atatea zile..sa-mi spuna ca nu ma mai iubeste desi imi este imposibil sa cred lucrul asta.. ca si el este foarte nervos ca nu suporta nici un zgomot in jurul lui,dar ca nu mai are rost sa ne impacam...sa am grija de mine si ca daca e sa fim impreuna vom fi si peste ani..sa nu mai plang ca se simte vinovat si nu mai suporta.. ca nu mai poate sa conduca de nervi...nu il voi mai cauta..mi-a zis sa-mi refac viata dar mi-a mai zis 1 data si cand i-am zis ca asa fac m-a urmarit!
Macar a avut curajul sa vorbeasca cu mine..acum tot ce ramane de facut este sa astept,,,multumesc iuli,,,imi este foarte greu ..ma rog intr-una la Dzeu sa ma pot abtine,,,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Te-as sfatui sa astepti o zi sau 2, sa te mai calmezi un pic, si sa ii scrii un mail frumos. Sau o scrisoare. Nu telefon, nu sms. Ceva pe care sa il poata citi si reciti. Fara acuze, ranchiuna, doar lucruri frumoase, amintiro frumoase, fara sa te intinzi pe 60 de pagini. Ceva care sa il atinga la suflet, sa inteleaga ca ai tinut si tii mult la el, ca a insemnat si inseamna mult pentru tine si ca vei ramane numai cu amintirile placute daca va fi cazul sa nu va mai vedeti. Nu folosi persoana a doua (daca TU vei decide sa, daca TU nu o sa mai vrei sa) ca sa nu il pui in pozitie dominanta, dar nici prea mult persoana 1. Nu stiu sper ca intelegi ce vreau sa zic. Scrie din sufletul tau un mesaj. Trimite-l. Mingea va fi apoi in terenul lui. Daca nu iti va raspunde sau nu va percuta, asta este si mergi mai departe. Daca insa il va atinge... Tin pumnii :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popica87 (acum 12 ani)

si te-ai dus la intalnire cu fostu sa te uiti in ochii lui nu? :)) asa a fost buna;nu vreau sa ma amestec unde nu imi fierbe oala dar daca cineva a gresit trebuie sa suporte si consecintele,nu?daca el ar fi iesit cu fosta tu ce ai fi facut?asta inseamna ca el are o personalitate puternica si il felicit pt asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lung.raluca (acum 12 ani)

stai! din ce cauza v-ati certat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lung.raluca (acum 12 ani)

stai. din ce cauza v-ari certat? o fi fost vreun gest facut din partea unui dintre voi, chiar asa de neiertat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

parerea mea (acum 12 ani)

Inca nu sti ce vrei , iubire si respect ori libertate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela22120678 (acum 12 ani)

Calmeaza-te, mai sunt barbati pe lumea asta. Daca l-ai sunat o saptamana si nu ti-a raspuns inseamna ca te strezezi prea tare si nu te merita. Tu ai putea sa faci asa ceva? cauta pe cineva care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmennn21 (acum 12 ani)

popica87 el a iesit un week cu prietenii lui, in timp ce eu am stat acasa si el este gelos pe niste comm pe facebook.am iesit pt ca a iesit si el si nu mai suportam sa stau in casa..ne-am certat pentru ca a baut un pic mai mmult cu un prieten si 2 fete ..toti 2..si eu ma uitam la ei(nu beau) dupa care tot el s-a enervat ca de ce ma supar eu...eu m-am suparat ca nu-mi placea compania celor doua fete care aveam impresia ca cocheteaza cu el..deci , repet, el nu a iesit cu fosta dar un week intreg a iesit cu prietenii fara sa raspunda la telefon.
Mihaela..eu nu as putea sa nu-i raspund la telefon, evident!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmennn21 (acum 12 ani)

toti 4* rectific

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

popica87 (acum 12 ani)

imi cer scuze daca am vorbit ce nu trebuia...mai lasa-l sa isi limpezeasca mintile,nu insista cu telefoane si mesaje.....daca te iubeste o sa se intoarca la tine(sa fi sigura de asta).o seara buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmennn21 (acum 12 ani)

popica87 nu trebuie sa iti ceri scuze, tu ti-ai zis parerea care intr-un fel sau altul ma ajuta.Oricum, multumesc pentru sfat!O seara buna si tie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Roxana (acum 7 ani)

Am nevoie de un sfat simt ca ma sufoc M-am despărțit de prietenul meu ne-am certat iar eu i-am vorbit foarte urat iar el nu sa mai putut abține si a dat in mine iar eu mi-am făcut bagajele si am plecat bine-nțeles cu ajutorul lui si el ma ajutat la bagaje a trecut o săptămana de la despărțire imi e greu pentru ca insist sa il iubesc chiar daca nu merita familia,prietenii imi spun ca odată ce a dat in mine o va face mereu dar ma gândesc ca eu am fost de vina eu l-am provocat si sufăr pentru ca văd din partea lui o dispariție totala oare aici e finalul relației nostre va rog da-timi un sfat ce sa fac??sa il caut sa ma duk la el acasă sau sa ma abțin ca si pana acum si sa las timpul sa decidă pentru noi ??poate lăsându-l in pace il voi face sa se gândească pentru ce a făcut si sa regrete si sa ma caute?nu stiu ce e in capul lui tare mult as vrea :(

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: