Tratament naturist scadere valoare trigliceride raspuns medic

Colesterol
Intrebare postata de tulic cu 14 ani in urma

Buna,la analize a iesit colesterol 294 si trigliceridele 598 am primit tratament cu lipantil nu am inceputinca, aveti si un tratament naturist glicemia e buna 92 ,am 39 ani 1,65 inaltime,greutate72

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Dr. Medicina Interna MDr. Medicina Interna este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Fara respectarea regimului alimentar si a recomandarii medicale de a urma tratamentul dislipidemia nu poate fi corectata. Valorile grasimilor din sange sunt mari, daca nu vor fi corectate in timp relativ scurt pot aparea complicatii, una dintre cele mai severe este pancreatita.
la aceasta varsta poate fi incriminat si factorul genetic (dislipidemie familiala).
Regimul fara grasimi animale este corect insa in cazul persoanelor care genetic sunt predispuse la hipercolesterolemie nu este suficient, de obicei. Colesterolul din organism provine din 2 surse - din alimentatie - sursa ce poate fi influentata de noi, insa nu este foarte importanta si din sinteza hepatica de colesterol - care este dependenta de zestrea noastra genetica - cu care ne-am nascut. Pentru a scade sinteza se dau medicamente, care, in unele cazuri trebuie luate toata viata.
Va recomand inceperea unui regim alimentar cu evitarea grasimilor animale (carne de porc, carne de vita, lactate cu continut ridicat de grasime, untura, oua), dieta bogata in legume si fructe proaspete.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Colesterol.

Adinuzza (acum 14 ani)

Buna seara. Ati putea incerca un tratament cu capsule de ulei de peste (minim 3 luni dupa care faceti din nou analizele si apoi continuati daca e cazul). Se iau de 3 ori pe zi inainte de mese sau in timpul meselor. Va recomand cele de la Nature's Way sau Nature's Bounty si se gasesc la magazinele naturise. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 14 ani)

Ati incercat sa luati omega3, omega6 si omega 9 ? ati putea sa luati sa vedeti ...exista un produs pe piata ulei de crevata ( krilloil) la mine a avut un efect foarte puternic e situl: www.kriiloil.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lupu luminita (acum 9 ani)

Va rog frumos reveniti cu detalii despre aparatul ala, este vorba despre tomograf?
Cu respect,
tel.0764916699

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 13 ani)

in ce oras se poate face aceasta analiza cu acest aparat ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tanta (acum 10 ani)

in ce oras se poate face aceasta analiza cu acest aparat ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: