Coronavirus Update

Scaun cu urmsinge dupa antibiotic

Intrebare postata de mimi185 cu 10 ani in urma - 5 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Tulburari de somn

In urma unui antibiotic luat pentru inflamatie pelvina am avut scaune cu mucus si singe in amestecam luat si flamexinam mai avut asa ceva dupa indometacin supozitoare.bine scaunul a fost normal nu tare nu diareic dar la inceput si la sfirsit acum am luat ranitidina dar ma simt obosita si fara forta. ce as putea sa iau. multumesc 44 ani

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (5)

Cauza hemoragiei din scaun nu este antibioticul, ci antiinflamatorul (in acest caz Flamexinul) pe care nu il tolerati corespunzator. Este bine sa asociati unui tratament antiinflamator un pansament gastric de tipul Ranitidina, Omeran etc. Semnalati problema medicului care v-a recomandat tratamentul pentru schimbarea optiunii de tratament. Sanatate!

Psih. Antonia Isacu
@Cabinet Individual de Psihologie
Bd. Nicolae Balcescu nr. 7 et. 2 ap. 6
Bucuresti, sector 1
Mobil: 0723.248.708/0757.075.415
E-mail: [email protected]
Web: http://psicabinet.ucoz.com
Te-a ajutat acest raspuns? + 1
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Tulburari de somn.

Inscrie-te aici!
mimi185 (cu 10 ani in urma)

multumescpentru raspuns antibioticul si cu flamexin am lluat cu ranitidina si debridat dar problema a aparut dupa o saptamina de la terminarea tratamentului.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

In orice caz, mergeti sa discutati problema cu medicul care v-a tratat si care va poate recomanda investigatii suplimentare. Nu este bine sa neglijati astfel de probleme. Sanatate multa!

Psih. Antonia Isacu
@Cabinet Individual de Psihologie
Bd. Nicolae Balcescu nr. 7 et. 2 ap. 6
Bucuresti, sector 1
Mobil: 0723.248.708/0757.075.415
E-mail: [email protected]
Web: http://psicabinet.ucoz.com
Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Ionescu (cu 10 ani in urma)

Absolut toate medicamentele pe care le luati sunt toxice si au efecte secundare nocive. Nu puteti anihila o toxina cu alta toxina fara a cauza alte efecte secundare si nici nu puteti proteja ceva cu ajutorul unei toxine chimice. Efectul "protector " de care se vorbeste in mod gresit se bazeaza numai pe anestezierea nervilor ca sa nu se mai simta durerile in timpul administrarii medicamentelor.

Efectele nocive ies la iveala de aceea de abia dupa terminarea tratamentului, ca si in cazul dumneavoastra.
Cu astfel de medicamente chimice nu puteti decat ca daunati sanatatii. De o vindecare nu poate fi vorba in nici un caz. Apelati mai degraba la tratamente naturiste sau homeopate.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
mimi185 (cu 10 ani in urma)

dar care ar fi antiinflamatorul natural sau acel protector natural pentru ca am facut si ceaiuri de coada soricelului si pelin . dar acestea trebue cred pe o perioada mai lunga .ca sa dea rezultate.din nou la medic cu asa ceva nu .o sa treaca si no sa mai iau flamexin .chiar daca atit cit am luat flamexin a fost ok.orcum multumesc pentru raspuns.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.