Ma enervez si nu am incredere se poate trata? raspuns medic

Tulburari de somn
Intrebare postata de MARIUS TARBOIU cu 11 ani in urma

Intrebare ma enervez usor si as vrea sa stiu daca se trateaza nu am incredere in mine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua,

Este foarte important sa va doriti cu adevarat sa va schimbati. Nu exista nici un medicament miraculos care sa va transforme aceste obiceiuri peste noapte. Va fi nevoie sa lucrati cu dvs. Prin psihoterapie, pe langa lucrul activ cu aceste simptome (da, si enervarea rapida si excesiva este un simptom) sa descoperiti si cauza, astfel schimbarea fiind mai facila.
Este extrem de important sa va doriti sa va schimbati viata in bine si sa nu va mai chinuiti.
Daca sunteti din Bucuresti si doriti sa incepeti un proces psihoterapeutic ma puteti contacta cu incredere.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Tulburari de somn.

Codryn (acum 11 ani)

Eu am avut probleme cu jocurile de noroc in jur de 7-8 ani. Am trecut prin diverse perioade, consilieri, etc nimic nu a dat vreun rezultat cu adevarat. Acum un an si ceva am inceput terapia de grup la Centrul Armonia si m-am dus acolo pentru ca era gratis in primul rand. A fost binisor dar simteam ca revin iar si nu vroiam asta, asa ca am intrat pe tratament la ei. Am facut coaching si psihoterapie, iar la sfarsitul tratamentului mi-am luat o meditatie audio pe care o ascult de fiecare data cand consider ca trebuie. Am in prezent un an de cand nu am mai intrat in cazino, nu am mai jucat la aparate. Mai bag din cand in cand bilete la pariuri, dar nu mai mult de 2-5 lei pe bilet. Nu ma considet vindecat pt ca e o boala grea asta, dar sunt mult mai stapan pe deciziile mele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Codryn (acum 11 ani)

ego-ul eram eu :) vai cate se pot schimba cand iti dai seama de asta. eu am luat http://www.brainsync.ro/magazin/managementul-ego-ului/, am ascultat cam vreo 10 zile cu pauze si mi_am schimbat radical pozitia. ego-ul e bun el asa un pic dar doar un pic, daca picul creste la revedere viata fericita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: