Help! pentru insomnia mea

Tulburari de somn
Intrebare postata de valentinan cu 9 ani in urma

Si eu am insomnii in urma unui soc.Dorm 3-6 ore pe noapte,cu o medie de 4-5 ore.Sunt mai mult bolnava si cred ca si asta e cauza fragilitatiii generale.Problema dureaza de cca 7 ani,timp in care am scris 3 carti.Acum scriu pe a patra. Am 46 de ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

luminita270 (acum 9 ani)

Buna seara.Interesanta poveste aveti,insa mie imi place cum povestiti toate aceste intamplari,care,magic se termina cu acele miraculoase retete din farmacia boreray.Ciudat,pe alta lista a comunitatii,dvs povestiti cum miraculos v-ati vindecat dupa ce sufereati cumplit de ...candida si culmea,v-ati facut bine cu produse din aceeasi farmacie.Suna cumva a publicitate?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

YUwPRzcRe (acum 8 ani)

!acum, fiindcă frguil face bulboane / şi fiindcă eu seent bolnav şi mă tem, / ca sălbaticul am să-mi fac leul meu pe peşteră, / iar voi să spuneţi: eel veena een fiecare zi! /.../ !acum, finndcă am chiar şaptezeci de ani / cu cei lăsaţi de mama, / eengăduiţi-mi deruta suportabilă / şi bucuraţi-vă de eenţelepţii tineri! . [De profundis, din vol. Rod, Editura Albatros, Bucureşti, 1985).O nota: acest poem a fost scris la varsta de 22 de ani, sub teroarea mortii iminente a mamei sale, grav bolnava. Volumul de debut, Rod, al lui Cezar Ivanescu este coplesitor... Aratati-mi un alt poet care sa fi debutat cu un volum de o asemenea forta... si as completa titlul dvs. ''poetul talpilor albe'' si al mainilor sangerande...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

hz98K5sN8 (acum 8 ani)

That''s really thkining at a high level

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IoyDrlM6ynBh (acum 8 ani)

Yours is a clever way of thniknig about it. http://hrcgxukp.com [url=http://bjdenzyjd.com]bjdenzyjd[/url] [link=http://vynsqfftmj.com]vynsqfftmj[/link]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Hvq3Iq4Q5A (acum 8 ani)

Smdka-cab what I was looking for-ty!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nbmnGE9Sz (acum 8 ani)

Holy Todoel, so glad I clicked on this site first! http://yslkjbsiw.com [url=http://kxzgicvfmxf.com]kxzgicvfmxf[/url] [link=http://vswknbczkgs.com]vswknbczkgs[/link]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ili (acum 8 ani)

Buna ziua ma numesc Ilie Ghe. am 58 ani am facut un infarct in1999 de atunci tot am incercat cu tot ce mi sa prescris de medic cardiolog sau psihiolog medicamente de somn cat am luat a fost bine si dupa cam 3 saptanani dupa iar dorm 3 sau 4 ore pe noapte in reprize ma simt obisit ,nervos .Ce ma sfatuiti sau indrumati? Va multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: