Coronavirus Update

Este vorba de vreo boala?

Intrebare postata de georgeta2115 cu 8 ani in urma - 4 raspunsuri MExista raspuns de la medic
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Tulburari de somn

Buna ziua,
va scriu pentru ca o cunostinta de a mea are ceva probleme sau asa le numeste ea
de cateva zile ii s-a intamplat un lucru foarte ciudat, in timpul somnului a urinat pur si simplu fara a fi treaza si a constientiza decat in urma unui vis in care facea acelasi lucru.
tin sa mentionez ca are varsta de 24 ani.
este vorba de ceva grav , ceva boala sau pur si simplu stresul de la munca si ore foarte putine de somn au cauzat acest lucru?1

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (4)

Alexandru (cu 8 ani in urma)

Emisia involuntara de urina noaptea se numeste enuriazis, iar ziua incontinenta urinara.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Cauzele incontinentei urinare pot fi variate si de cele mai multe ori , neintelese pe deplin. Este indicat sa efectueze un consult medical cu un sumar de urina, cistoscopie, teste urodinamice, etc.
Va recomand sa va adresati unui medic urolog pentru a exclude o cauza anatomica , ulterior unui neurolog, pentru completarea investigatiilor.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Esti medic si vrei sa te promovezi?

Raspunde intrebarilor din grupul Tulburari de somn.

Inscrie-te aici!
ilie (cu 8 ani in urma)

In urma cu 2 ani am avut tulburari de somn si depresii destul de puternice.Medicul psiholog mi-a prescris o reteta cu tritico,depachine si covulex,am tinut tratamentul 1 an jumate ,am dormit relativ bine dar aveam dureri de cap si ameteli.Dupa terminarea tratamentului tulburarile de somn si depresiile au reaparut si in momentul de fata am aproape 2 saptamani de nopti nedormite,ma simt foarte obosit ,uit foarte repede,lipsa de concentrare si fara chef de viata.Am fost la acelasi doctor si mia zis ca o sa incep acelasi tratament cu aceleasi pastile.Nu stiu ce sa mai fac, am dubii in privinta eficacitatii tratamentului.Daca ma puteti ajuta cu un sfat vas fi foarte recunoscator fiindca sunt la capatul rabdarii si epuizarii fizice.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Buna ziua Ilie,

Doctorul care v-a prescris medicamentele era psihiatru deoarece psihologii nu pot elibera retete. Va recomand sa urmati in paralel cu medicamentia si sedinte de psihoterapie care va vor ajuta sa identificati cauza simptomelor pe care le acuzati si apoi sa puteti sa o inlaturati.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal 

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

 
Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.