Transpiratie abundenta

Transpiratia
Intrebare postata de Zambi13 cu 11 ani in urma

Transpir foarte mult in zona fundului fara sa fiu stresat, nervos, ci pur si simplu.Se intampla de foarte multi ani si in zona fundului si in zona axilara(desi aici mi se pare ceva normal), dar de 2 saptamani simt ca mi s-a accentuat, adica daca pana acum transpiram doar in momente in care eram foarte nervos sau emotionat(ex: un examen dificil la facultate) acum se intampla cand stau pur si simplu in pat la laptop in pat sau sunt cu prietena mea si simt ca sunt ud in zona fundului si fara sa imi dau seama incep sa ma gandesc mai intens si ma inhiba/panicheaza, imi distrage total atentia de la ceea ce fac acest lucru si parca devine mai abundenta incat mi se uda chilotii, ba chiar mai mult simt ca si pantalonii. E posibil sa se fi declansat ceva hormonal ca nu am trecut printr-o perioada buna si au fost multe lucruri care m-au suparat in ultima perioada? desi ma simt calm si echilibrat in interior mai tot timpul,, nu inteleg de ce imi apare transpiratia asta care totusi nu ma lasa sa fiu in largul meu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Kaiiria (acum 11 ani)

Transpiratia abundenta e una din cauzele hipertiroidismului. Citeste si tu pe site despre aceasta afectiune si vezi daca te incadrezi. Daca da, poti face si niste analize ca sa te convingi: T3, T4 si TSH.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miha (acum 11 ani)

E bine sa iei chitosan pt detoxifiere de la www.edenline.ro te inscrii gratuit cu acest cod 89101619 Purcaru Mihaela si poti lua 4/zi , 2 dimineata si 2 sera inainte de masa.
tel 0740 469 668

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Naturopata Madrid (acum 11 ani)

buna Zambi, transpiratia ambundenta poate sa fie cauza multor afectiuni... aici doar un medic poate sati puna un diagnostic.
Un sfat general este sa bei foarte multa apa, sa faci bai alternative, CALDE - RECI si la sinal sa te clatesti cu otet - INTRUN VAS DE UN LITRU CU APA PUNE 6 LINGUR DE OTET SI CLATRSTETE DE LA GAT IN JOS PE TOT CORPUL, ACCECTUAND PE ZONELE AFECTATE... termina cu acest amestec fiacare baie sau dus care il faci sui fa un tratament ve dezintoxicara a ficatului.

Daca vrei sa intri in posesia tratamentului de dezintoxicare scriemi pe: [email protected].

Iti doresc insanatosire grabnica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Criss (acum 9 ani)

Buna , ma puteti ajuta cu un raspuns la problema mea care este identica cu a lui Zambia 13, transpir in zona fundului de dimineata pana seara in continuu, indiferent de stare . Multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cosmin (acum un an)

Posibil infectie urinara. Incercati tratament 5 zile cu Ciprofloxacin.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: