Transpiratia la copii

Transpiratia
Intrebare postata de orsy27 cu 13 ani in urma

Buna,am o fetita de 1 an si 8 luni si transpira foarte tare,degeaba o imbrac subtire ea tot transpira mai ales cand mergem undeva cu masina sau noaptea cand doarme si atunci toata-i uda ,din ce cauza ma ajuta cineva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

mihaela (acum 13 ani)

buna poate sa fie o lipsa de calciu si e cel mai bine sa o inbracati numai cu bumbac si schimbata mereu.Crestere frumoasa si usoara

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crisitina (acum 13 ani)

Buna ,si baietelul meu de la un an jumate transpira cu orice il imbracam transpira si vara si pe timpul iernii!!Am mers cu el la medic si i-au facut analize si au descoperit ca e anemic,lipsa de fier,am urmat tratament cu fier si acum e bine !!Recomandarea mea este sa-i faci niste analize si atuncvi vezi ce se intampla,multa sanatate va doresc!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lorena (acum 13 ani)

Buna ,
Ma numesc Lorena si am o fetita in varsta de doi ani si jumatate si intampin aceleasi probleme cu ea ca si tine .Medicul pediatru care s-a ocupat de ea inca de la nastere m-a asigurat ca nu este nimic grav si m-a atentionat ca ar fi bine ca de la varsta de un an si pana la varsta de 13 ani ,din luna septembrie si pana in luna aprilie sa ii dau calciu timp de zece zile pe luna ,deoarece prin transpiratie se elimina calciu.

Sincere salutari!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tony (acum 13 ani)

incercati sa-i dati vitamina D . Aceasta ajuta la fixarea calciului, care intr-adevar , poate fi responsabil pentru aceste transpiratii. Si nu uitati de vizita la medic !! Multa sanatate va doresc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crys (acum 13 ani)

mamicilor nu va mai luati dupa toti dr incompetenti caci transpiratia la copii nu e normala ea trebuieste tratata si calea cea mai naturala e homeopatia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 13 ani)

Poate e prea cald, atat in casa cat si in masina...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cami (acum 13 ani)

sa stii ca si fetita mea transpira mult
mai ales cand doarme
e toata uda
si mai ales la cap
a fost anemica
am luat fier o perioada
acum to vreau sa ii mai fac niste analize
dar am tot amanat din lipsa de timp
doctorul pediatru din spital mi-a zis sa stau calma ca nu are bebe nimic
offfffffffff
sincer in afara de anemie
mai stie altcineva cauze ale alor boli legate de existenta transpiratiei
?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ela (acum 13 ani)

fetita mea are 4 ani .cum o pun in pat adoarme si imediat incepe sa transpire.e toata uda pe cap si pe burtica .i camera nu e cald e temperatura normala .ce ma sfatuiti sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel (acum 13 ani)

avem si noi o fetita de 1 si 4 luni si transpita cand ne jucam cu ea cand doarme si cand se joaca singura ce sfaturi ne dati nu am fost la doctor anca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: