Sinuzita

Sinuzita Neoplasm de os
Intrebare postata de cristina80886170 cu 14 ani in urma

Pt sinuzita cronica exista tratament?ma confrunt cu o sinuzita; am fost la doctor am luat pastile dar ma confrunt cu un corp strain in nas si nu stiu ce e daca e neoplasm sau nu; am facut ct dar nici ei nu stiu ce este decit in momentul in care imi face analize si im este frica sa ma operez este o bucata de carne care e lipita de os si imparte nara dreapta in doua sa; incercat tragerea de ea dar nu a iesit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (72)

raluca (acum 14 ani)

Nu ai cum sa-ti rupi acel corp strain de una singura.
Daca te confrunti cu o senzatie de infundare a nasului, secretie nazala galbena-purulenta, uneori amestecata cu sange trebuie sa te prezinti la medic pentru un control. Nu trebuie sa-ti fie teama, medicul va extrage corpul strain cu pense si carlige speciale, dupa o anestezie a mucoasei nazale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jojo (acum 14 ani)

Am fost diacnosticata acum 2 saptamani cu sinuzita.Am urmat tratament cu antibiotice (biseptol 2 /12 ore)si pinosol,paracetamol sinus si milgama n 10 zile.In urma tratamentului nu am simtit nici un fel de ameliorare.Acum 2 zile am terminat tratamentul iar a2a zi m-am trezit cu fata umflata.Ochi,nas,pometi.AM fost la dr si mi s-a prescris un tratament cu antibiotice mai puternice,imi este frica sa le iau pt k acum ceva vreme am avut candida albicans cauzata tot de antibiotice.Am scapat foarte greu,dupa ani de tratamente si nu as vrea sa recidiveze.Va rog sa ma ajutati!C tratament as putea urma?Am nevoie de punctii?Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vyos (acum 14 ani)

faceti inhalatii cu antibiotic intrebati la farmacie si stie ce sa va recomande este mai bun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gligorie (acum 14 ani)

Am avut sinuzita acuta anul trecut in luna octonbrie iar acum am simtit din nou mirosul acela specific si simt pe partea stinga la ochi si partea superioara la frunte o mica durere,niam si putin infundata narea stinga? Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flavia39 (acum 13 ani)

inainte de punctie, care este destul de incomoda, incearca tratament naturist....eu am luat o enzima numita best serrapeptase timp de 3 luni si sunt ca noua desi sinizita am avut-o timp de 4 ani. Se gaseste la Cluj. ideal e sa iei doze mici de maxim 3-4 ori pe zi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11550226657 (acum 5 ani)

Bună! Oare îmi poți spune unde ai găsit în Cluj medifamentul Serrapeptase??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

multumesc pt raspuns clara nu stiu ce sa zic pt ca la o cautare pe site am incercat sa-mi pun un diagnostic pe sintomele mele de sinuzita insa nu prea erau multe ca nu le am pe toate printre care am gasit si scris de cancer;ca se poate face si treaba asta acum eu am avut un disconfort si frica si nu am inteles bine ce vrea sa-mi faca dotorul dar mi-a atras atentia faptul ca a zis ca vrea sa faca biopsie sau sa o duca la microscop in fine sper sa nu fie nimic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

pt jojo;si eu am sinuzita dar am luat augmentin 2 pastile la 12 h si 3 pastile de paracetamol sinus pe zi si niste picaturi in nas intradevar antibioticul face tot cu paracetamolul dar cit despre candida eu stiu ca scapi de ea usor si mai stui ca si partenerul de viata trebuie sa faca si el tratament pt candida ca alfel scapi tu si iara iei de la el ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stefania (acum 14 ani)

daca tu vrei sa ajungi la operatie nu ai decat sa nu iti iei antibioticul dar credema sunt internata de 4 ori si operata de 3 ori ptr sinuzita , de fiecare data am facut candida ar tot timpul am scapat de ia, am facut spalaturi cu ceaiuri si am luat ovule KLION D 100.
Sfatul meu este sa aveti mare grija cu sinuzita eu stau de 4 luni numai in spital din cauza ei si incompetenta medicilor care m au operat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Georgeta (acum 13 ani)

Sieu m-am tratat tot cu naturiste, cu enzima "best serrapeptase", era destul de incomod, ca trebuia sa o iau inainte de masa cu o ora si cam uitam de ea. dar ma bucur ca acum sunt bine, am luat tratamentul 3 luni pentru siguranta mea desi se face doar doua luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geta (acum 12 ani)

santeti sigura ca aceasta enzima serrapeptaza vindeca sinuzita? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Georgeta (acum 12 ani)

La mine a durat 3 luni pana am scapat complet de sinuzita, dar sunt si care scapa cu sinusurile curate in 2 luni, o prietena de-a mea care a inceput tratamentul odata cu mine, a facut doar 2 luni si e bine.Se gaseste si la noi:
www.naturanoastra.shopmania.biz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina2014 (acum 9 ani)

Am reusit si eu sa gasesc Serrapeptase foarte buna, se ia de 2 ori pe zi, tot din Cluj am luat de la ***.ro , se numeste Serrazimes tel 0747783342

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

pt persoana cu candida am mai zis ca aceasta candida trece exact cum spune stefania

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

iar cit depre mine am exostoza la sinusuri si nu am reusit sa aflu multe despre ce poate fi am cautat dar nu am gasit nimic legat de ce am eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

niki (acum 14 ani)

am si eu sinuzita dar nu am fost la dr ca imi este frica de punctii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

pt niki nu stiu cine te-a speriat dar mai inti trebuie sa vezi ce ai daca ai facut puroi febra si abia atunci sa vb de punctii nu se catalogheaza asa atunci cind vrei sa faci punctii "trebuie sa merg sa fac punctii"esti sigura ca numai curg mucozitati?esti sigura ca ai puroi?mie imi e frica de operatie asta cu punctia e un mizilic nu iti face numic dar in schimb la o operatie se poate conplica daca mai ai si alceva pe linga o operatie de sinuzita; si iti spun ce a zis doctora ca poate fi si mai rau pt mine DUMNEZEU CU MILA pt tine iti recomand ca sa nu se agraveze boala ta sa te duci sa te vada un doctor; apropo la voi mucozitatile au un miros urit pe linga faptul ca au o culoare verzuie galbioara?eu spre ex imi curge numai din nara dreapta mucozitati urit mirositoare parca a canal(nici nu stiu cum sa le descriu)sau a un os mucegait am facut un CT am intrebat daca am puroi si a zis ca nu;acuma ce se intimpla de ce miroase mucozitatile asa urit?este cineva in situatia asta incit sa simta un anumit disconfort ca simte un miros neplacut sau daca sa confuntat cineva cu exostoza la sinusuri?astept raspunsuri din partea voastra .sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia (acum 14 ani)

am sinuzita si medicul mi-a spus ca trebuie sa fac punctii. mor de frica punctiilor ,multi mi-au spus ca sunt dureroase.as vrea sa stiu daca se pot evita prin alt tratament sau alte proceduri mai putin dureroase.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sorin Dudescu (acum 12 ani)

Buna ziua. De unde pot sa cumpar Best Serrapeptase, din cate am citit pe internet acest medicament este foarte bun pentru sinizita. Am gasit ca in Japonia este dat bolnavilor in spital timp de 2-3 luni pentru tratarea sinuzitei fara sa mai fie necesara punctia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florina2014 (acum 9 ani)

Buna Sorin.Eu am avut sinuzita de mic copil, acum am 34 de ani. :) Am incercat o gramada de tratamente dar fara efect de lunga durata.La inceputul anului am citit si eu despre Serrapeptase si am zis "hai sa incerc si tratamentul acesta, unul in plus sau in minus tot acolo, rau nu are cum sa-mi faca, fiind naturist".Asadar m-am pus pe treaba si l-am luat 3 luni de zile.Acum nu regret nici macar o clipa ca l-am incercat.Este extraordinar de bun, m-a scapat de sinizuta. Produsul se numeste Serrazimes si l-am gasit pe site-ul ***t.ro, telefon 0747783342.Multa sanatate iti doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4