Operatie deviatie de sept raspuns medic

Sinuzita
Intrebare postata de lucian_pop cu 12 ani in urma

Buna,

Urmeaza sa mi se faca o operatie de deviatie de sept de catre un doctor O.R.L. din Cluj-Napoca. Am inteles de la domnul doctor ca se va face doar anestezie locala. Intrebarea mea este daca aceasta anestezie este de ajuns pentru o astfel de operatie astfel incat sa nu simt nimic in timpul operatiei. Deasemenea as dori sa va intreb daca o operatie de deviatie de sept poate fi la fel de bine implementata de un chirurg estetic. As avea si aceasta alternativa.

Cu stima,
Lucian Pop

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (81)

Iuli (acum 12 ani)

Eu nu am mai auzit sa s faca anestezie locala pentru asa ceva. Mai cereti o parere de la alt medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Buna ziua,
Va recomand sa alegeti medicul specialist ORL, ce va efectua o septoplastie , sub anestezie locala (sunteti constient in timpul operatiei, dar nu va doare).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sinuzita.

Puiu (acum 12 ani)

Ce v-a recomandat medicul ORL este corect. Eu am fost operat in 2000 in aceleasi conditii si totul a fost OK. Lasati esteticianul cu treburile lui! Succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucian_pop (acum 12 ani)

Am optat in cele din urma pentru doctorul O.R.L. Mi s-a facut anestezie locala si nu m-a durut deloc.
Operatia a decurs bine. Din pacate la 2 zile dupa operatie am racit si deocamdata nu pot respira pe nas. Dar am inteles ca in cateva zile o sa reusesc sa respir pe nas.
Va multumesc tuturor de sfaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aicha (acum 11 ani)

Buna ziua. am facut si eu operatia de deviatie de sept la un spital in bucuresti in urma cu 10 zile, si sunt foarte multumita de prestatia medicului si conditiile spitalului in general (nu la spitalul militar - nu inteleg obsesia generala cu spitalul militar, in fine). dupa ce mi-au scos mesele ( nu a fost dureros deoarece dr a folosit mese din acelea care nu se lipesc, apoi inainte de scoatere le-a injectat cu anestezic, si nu a durut mai mult decat o intepatura de tantar). dupa aceea a urmat procedura toaletarii la spital timp de o saptamana, iar acuma o fac eu acasa cu marimer (spray nazal cu apa de mare care e super ok) si imi ies cojitele care se formeaza dupa operatie. respir normal pe nas, de vreo saptamana, sunt multumita de servicii (raportul cost - calitate excelent). in primele 5 zile de la operatie am luat antibiotic si antialergic (augmentin si claritine), iar in prezent procedez doar la toaletarea nasului. am fost la control, totul e super ok.
cei care suferiti, nu mai amanati! nu merita sa va chinuiti timp indelungat pentru a nu face o operatie minora care sa va aduca beneficii inzecite.
daca vreti si alte detalii, va raspund cu drag.
Doamna doctor mi-a spus ca recuperarea totala se face cam in 3-4 saptamani. eu sunt convinsa ca totul va fi ok.
Sanatate la toti!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana D. (acum 11 ani)

Poti sa-mi spui, te rog, numele medicului si al sptitalului unde ai facut operatia? Trebuie sa fac si eu dar in primavara pt ca nu este indicat sa se faca astfel de interventii in sezonul rece.
Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aicha (acum 11 ani)

Lasa-mi te rog oo adresa de email si iti dau toate detaliile pe mail. succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana D. (acum 11 ani)

[email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Matei (acum 11 ani)

Poti sa-mi spui, te rog, numele medicului si spitalul unde te-ai operat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 11 ani)

Buna! Imi poti da detalii (numele medicului, spitalul unde te-ai operat, costuri), te rog frumos? Adresa mea de e-mail este [email protected]. Multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 11 ani)

buna am si eu o intrebare pentru Aicha. cat tea costat operatia si daca imi poti spune spitalul. ms mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria Daniel (acum 10 ani)

Buna.As dori si eu toate detaliile daca se poate: pret, unde, numele doctorului. Iti multumesc. [email protected] asta este adresa mea de mail

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 10 ani)

cat costa operatia,unde te-ai operat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 9 ani)

Cine a zis ca nu este indicat a se face interventia in sezonul rece ?
Este o interventie care poate fi efectuata indiferent d e anotimp , !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raisa (acum 9 ani)

cat te-a costat operatia de deviatie de sept?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1496560165 (acum 6 ani)

Buna Aicha. Lasa-mi si mie te rog detaliile pe leustean.mihai@ adresa_web_filtrata Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21538321080 (acum 5 ani)

si eu am aceeasi problema. cat te-a costat operatia?
email-ul meu este petrefloria21@ adresa_web_filtrata. spune-mi si mie cum o cheama pe doctora?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sorin (acum un an)

La ce spital mai precis te-ai operat ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
Adelina (acum 11 ani)

buna!imi poti spune si mie te rog,unde te-ai operat si la ce medic.pt ca trebuie sa fac si eu o astfel de operatie.mc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aicha (acum 11 ani)

Buna. lasa-mi te rog o adresa de email si iti scriu toate detaliile. merita operatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 5