Nevralgie intercostala raspuns medic

Sinuzita Nevralgie Nevralgie pudendala
Intrebare postata de ramo mada cu 10 ani in urma

Ce analgezice sunt eficiente pt nevralgia intercostala?cat dureaza pana la vindecare?cat este de grava aceasta boala?poate reveni dupa vindecare? multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Tratamentul este pe baza de antiinflamatoare ( de ex diclofenac, sau ibuprofen, etc) la care puteti asocia paracetamol timp de 7-10 zile. Nu este o afectiune grava si se vindeca fara sechele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sinuzita.

ramo mada (acum 10 ani)

multumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 10 ani)

in fiecare zi cate un ibuprofen si cate un paracetamol timp de 7 zile?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Puteti administra ibuprofen de 400 mg cate 3 cp pe zi si paracetamol cate 2-3 cp pe zi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 10 ani)

Va multumesc frumos! Am luat de ieri 1 ibuprofen si 1 paracetamol si deja ma simteam mai bine. Vad cum ma simt dupa masa si daca e cazul iau!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana pascal (acum 10 ani)

buna ziua . mama mea acuza dureri an zona coastelor an partea stanga o doare si o ustura anauntru a luat mai multe calmante dar degeaba . va rog daca puteti sa ami dati un sfat ce as putea sa fac cu ea ca medicamentele care iau fost recomandate de medic nu asi fac efectul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum 8 ani)

Buna ziua! Am o durere groaznica in partea dreapta , durere ce pleaca din dreptul vertebrei T 4 - T 5 si pleaca pe langa omoplat pana in fata . Am facut fizioterapie mi.a fost bine 3 zile, am facut si tratament cate 10 zile o data cu vimovo si tramadol si a 2a oara cu tador si arcoxia , dar degeaba. Credeti ca este o nevralgie intercostala sau altceva mai grav?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: