Nas infundat raspuns medic

Sinuzita
Intrebare postata de eugeniaclau cu 10 ani in urma

BUNA ZIUA .AM O FETITA DE 4 ANI SI 3 LUNI SI AVEM PROBLEME LA BOLILE RESPIRATORII,ADICA: DE CAND A INCEPUT GRADINITA (SEPT. 2012)AVEM MARI PROBLEME CU RACELILE ,CAND AMIGDALE ,CAND PUROI PE AMIGDALE ,CAND RACELI SIMPLE,DAR ACUM O LUNA AM FACUT NAS INFUNDAT CU TUSE URATA SUERATOARE (MED.DE FAMILIE A SPUS CA ARE BRONSITA ASMATIOFORMA ,A DATA TRATAMET :CECLOR 250,FLUIMUCIL 100,2/ZI ,SALBUTAMOL 5ML,3/ZI) ,AM TERMINAT TRATAMENTUL DAR DUPA 3ZILE DE GRADINITA AU REVENIT ACELEASI SIMPTOME SI AM REPETAT ACELASI TRATAMENT LA INDICATIILE MEDICULUI,NE-AM REVENIT ,DAR ACUM SAMBATA 20.04.2013 A INCEPUT DIN NOU NASUL CU MUCOZITATI VERZI ,DIN DIPERARE AM AJUNS LA ORL SI MEDICUL A DAT URMATORUL TRATAMENT: AUGUMENTIN 2flacoane ,nurofen 3zile 5ml,si un preparat picaturi pentru nas ,dupa care vom reveni sa vedem daca avem pilipi .
Sper sa depistam cauza acestor raceli foarte frecvente ,dar va rog ra imi raspunde-ti si dumneavoastra de ce fetita mea raceste asea de des si toate racelile incep cu nas infundat ,dupa care se complica mai mult .
VA MULTUMESC !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

buna (acum 10 ani)

Pai copiii sunt majoritatea alimentati gresit, toti vaccinati, adica inoculati artificial cu boli diverse si in plus au mai luat si o multime de antibibiotice care le-au slabit si mai mult sistemul imunitar.
Ce sa apara atunci cand la gradinita vine un copil bolnav ?
Microbul trece la ceilalti caci aui deha condiitile propice de inmultire.
De vina pentru treaba asta sunt mamicile care au lasat lucrurile sa se intample cat si medicii care v-au recomandat si facut aceste vaccinuri si tratamente. Acum i-ati dat iara copilului antibiotice si medicamente
fara sa va ganbditi ca acestea nu pot face nimic bun ci doar un rau de lunga durata. Daca continuati asa copilul va sta si mai mult si mai des bolnav caci dupa fiecare tratament sistemul imunitar se slabeste si mai mult. La urma doctorii care v-ar recomandat astfel de "tratamente" vor da din umeri si dvoastra si copilul veti suferi. Cine nu invata cu mintea invata din suferinta. Pana cand vreti sa urmati orbeste sfaturile extrem de proaste ale aceste medicinii oarbe ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Este recomandat sa consultati medicul ORL-ist pentru a exclude formatiunile adenoide(polipii) care pot fi sursa de infectii repetitive.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: