INGRASARE raspuns medic

Remedii naturiste
Intrebare postata de miluza cu 12 ani in urma

BUNA,ma numesc emilia am 39 ani,inaltime 1,72,greutatea inainte 69 kg,acum 74 kg,si de 2 luni nu depun nici un efort doar stictul necesar,plimbari,cumparaturi, intrebarea este,as dori daca este eficient medicamentul ACAI CLEANSE,as vrea sa dau ceva kg jos prin produsul de slabit,il iau de o saptamina dar neclaritatea mea este ca produsul scade pofta de mincare,dar la mine am pofta imensa de mincare,sa specific cum iau capsulele cite 2 pe zi inainte de masa de prinz cu 15 minute inainte,dumneavoastra ce ma sfatuiti ! acest produs poti scapa pina la 7 kg pe luna !! va multumesc si astept sfatul dumneavoastra,va multumesc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ALIMENTATIA RATIONALA (ECHILIBRATA) DACA ESTE POSIBILA CU SCADEREA FAINOASELOR SI DULCIURILOR p***aNCENTRATE SI A GRASIMILOR ANIMALE ASOCIATA CU ODIHNA ACTIVA SI CEVA SPORT FAC MAI MULT DECAT CHELTUIALA PE MEDICAMENTE IMPOTRIVA KGRAMELOR .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Remedii naturiste.

ochi negri (acum 12 ani)

Eu as zice sa renunti la medicamente.La 1.72 nu e chiar foarte mult 74kg,asa ca mai bine fa un efort sa te abtii de la mancare si mai fa unul de-a merge la o sala de sport.E mult mai sanatos,medicamentele alea nu pot face minuni cand tu stai pe loc,sa fim seriosi!Ele actioneaza pe sistemul nervos inhiband foamea in sine,altfel nu -mi imaginez cum ar putea functiona,dar exista un ''''revers al medaliei'''' care nu e tocmai bun:apar dezechilibre de tot felul,ficatul poate sa se ''''supere'''' asa ca...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria Calinescu/educatoare (acum 12 ani)

Toti copiii de 3 ani plang in primele zile,unii chiar si o luna ,doua.De obicei plang pana pleaca parintele.Eucatoarea impreuna cu parintii trebuie sa-l ajute pe micut/a sa constientizeze,ca asta e menirea lui ,cum parintele trebuie sa mearga la servici ;educatoarea sa gaseasca metode de al distrage pe copil de la gandul si dorul de parinti,si sigur se va obisnui.Doar penru faptul ca plange,un copil nu trebuie izolat.Puterea sta in mainile educatoarei si a parintilor.Pentru parinti ,va sfatuiesc ,cand o duceti dimineata ,nu va lasati impresionati,scurtati-i rugamintile,altfel spus ,o lasati si plecati.Astfel va intelege ca oricum si cu plans si fara,tot o sa ramana la gradinita.Mult succes!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: