Caderea parului

Remedii naturiste
Intrebare postata de Elena492 cu 14 ani in urma

In ultima vreme imi cade parul cam rau.Cred ca de vina este si stresul prin care am trecut in ultima perioada. Stie cinava sa-mi spuna cam ce ar trebui sa fac?......remedii naturiste????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

raluca (acum 14 ani)

Buna,
Pentru caderea parului incearca ceva foarte usor si bun din; 2 linguri ulei de masline + 1 galbenus de ou + cateva picaturi de lamaie (o fiola de vitamina C care intareste parul); toate acestea se omogeniza apoi se aplica pe parul curat, se acopera cu o casca de baie sau o punga de plastic si se sta 45 min. dupa care se spala cu sampon si se clateste cu balsam. Succes si sa ma tii la curent

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria C (acum 14 ani)

Incearca sa masezi scalpul cu ulei de ricin sau masline 1-2 ore inainte de spalare si apoi acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Acest tratament trebuie urmat timp de 2 saptamani.Mult succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Retete naturiste sunt multe dar acum depinde daca vor avea efect si la tine
Poti incerca:
- Masca din 2 galbenusuri de ou, 15ml ulei de ricin, 15 mil ulei de masline 2 fiole vit A uleioasa. Se aplica pe parul ud si se tine cel putin 3 ore
Am inteles ca si masca pe baza de usturoi ar da rezultate dar e mai greu cu mirosul ca si cea pe baza de gaz

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maya( (acum 14 ani)

Caderea Parului | Tratament pentru caderea parului | Produs impotriva caderii de par. poate ca nu dai importanta dar acest produs te va ajuta.numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona28 (acum 14 ani)

Exista un remediu naturist pe baza de aloe vera, cu efecte foarte bune.
Tratamentul se face pe o perioada de minim 3 luni urmat apoi doar de intretinere.
Pentru a putea avea mai multe informatii ma poti contacta la adresa de email [email protected].
Pot spune ca aloe vera barbadensis este o planta folosita de pe vremea egiptenilor si are efecte uimitoare asupra organismuilui, nu numai in caderea parului ci pot spune ca in aproape orice suferinta. Eu, din practica, pot spune ca are efect asupra parului, regenereaza si intareste radacina. Cauza caderii parului nu este numai stresul ci si cu te speli pe cap
( sampon, sapun, balsam) Este cazul sa mai remunti la acestea care sunt nocive si care agreseaza parul, si sa incerci tratamentul de la firma Forever.
Toate produsele sunt facute in SUA si sunt livreate prin depozitele proprii din 147 de tari,de 30 de ani. La noi in Romania sunt 6 centre iar comenzile se pot face fie direct, fie prin internet, fie prin comanda.Pentru mai multe informatii astept emailul tau. Pot spune ca mai bun decat aloe vera nu vei un gasii remediu pentru tine, eu sunt foarte multumita, asa ca, te astept.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Mare atentie si la vopseaua de par, sa fie de calitate si sa nu aiba termenul de garantie depasit,lucru mai putin probabil de urmarit in cazul vopsirii la coafor. Mi s-a intamplat si a durat ceva timp pana s-a vindecat,adica nu a mai cazut. A trebuit sa renunt la vopsitul parului. Nu indraznesc sa incerc din nou...........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ghe117525 (acum 14 ani)

Si eu am avut aceeasi problema anul trecut ! Dupa vizite la medic, tratamente care mai de care mai scumpe , am gasit leacul : tamponari cu gaz la radacina parului o data pe saptamana, stai cu gazul pe par 1-2 ore si apoi te speli . Este un leac babesc dar care da rezultate . Cel mai greu este sa gazesti gazul ! In general pe la tara mai au batranii !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bunicuta55 (acum 14 ani)

un leac babesc verificat in timp dar mai mirositor...se amesteca intr-o sticluta ulei de ricin si petrol lampant in parti egale. odata la doua saptamani,inainte de baie se pone de amestec pe un tampon de vata ,se tmponeaza pielea capului si parul cu solutia,se maseaza putin,se acopera cu plastic si se sta asa cam 1 ora. apoi se spala parul cu samponul obisnuit si se clateste cu otet indoit cu apa. parul nu va mirosi! succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Incearca sa-ti faci din ulei de masline fierbinte, o lingura de miere, o lingurita de scortisoara pudra o pasta pe care sa o aplici inainte de baie, si sa o lasi sa actioneze aproximativ 15 minute, dupa care iti spali parul. S-a demonstrat ca remediul este eficient si daca se pastreaza timp de 5 minute. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: