Buna ziua raspuns medic

Remedii naturiste
Intrebare postata de adiusk cu 10 ani in urma

BUNA ZIUA! ajutati-ma va rog k am neaparat nevoie de un sfat de la dvs,de trei zile nu ma pot misca din pat,nici macar sa ma intorc dupa o parte pe cealalta din cauza unei dureri de rinichi sau ovar nu stiu exact deoarece am dureri pe ambele parti(fata-spate),lasandu-se pe picior pana la genunchi(pe partea stanga),lucru care nu imi da voie sa fac miscare,nici macar la serviciu nu pot merge.va rog daca se poate sa imi dati un sfat cu privire la medicatie,fie chiar si naturist care ar putea sa imi amelioreze durerea,deoarece nu am medic de familie si nici macar nu mi-as permite sa stau in conc medic,fiind angajata doar de cateva luni.!va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

antoneta142936 (acum 10 ani)

eu cred ca durerea vine de la coloana ... dar vorbesc doar din experienta. Un consul t la medic se cere obligatoriu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adiusk (acum 10 ani)

multumesc ptr raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Petre Muresan MDr. Petre Muresan este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Pentru inceput puteti lua Aulin 2 tablete pe zi , dupa mancare.Aceasta in situatia in care nu aveti vreo problema cu stomacul si suportati medicamentele de acest fel . Daca nu cedeaza, trebuie neaparat sa mergeti la medic pentru consult si investigatii. Cu stima :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Remedii naturiste.

zin (acum 10 ani)

Remediul homeopat Bryonia 30 CH
cate doua bilute sub limba, la nevoie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicu (acum 10 ani)

dom doctor va rog ajutatima am o problema de ceva timp am o stare de frica cand vreau sa plec de acasa ma ia o tusa seaca sim vine sa vomit daca stau acasa nu am nimic sant sofer de meserie si a trebuit sa ma las de servici an afara de aceste simtome nu ma doare nimic va rog din suflet ajutatima.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Petre Muresan MDr. Petre Muresan este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Pentru Domnul Nicu ! Problema dumneavoastra poate fi tratata homeopat. Va recomand sa apelati la un medic homeopat din orasul dumneavoastra pentru un consult si tratamentul necesar. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nina M (acum 10 ani)

Am o mare problema cu ficatul; la 13 ani am avut hepatita A cu spitalizare aproape o luna, regim si totul a fost in regula.Binenteles ca am fost mereu sensibila la tot ce nu este bun pentru ficat.Acum la 56 de ani analiza enzimelor la ficat arata ca si a unuia care a baut zdravan toata viata si nu stiu sigur daca si doctorul ma crede ca nu am baut si nu beau, nu am fumat , am 1.58 si 63 de kg.Este drept ca nu fac xercitii fizice , si in fiecare zi imi spun ca o sa incep de maine , dar nu este de gluma si o sa incep. Singurul medicament pe care mi l-a dat a fost vitamina E intre 1000 si 2000 IU , o pastila pe zi ; dupa cateva luni enzimele au mai scazut dar tot prea sus sunt . Stiti ce inseamna asta , ce ar trebui sa fac ?
Multumesc anticipat Nina M

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lilly (acum 9 ani)

unchiul meu de 85 de ani are un blocaj la tuse cand bea lichide se ineaca chir si la mancare lichida ce imi sugerati la acceste sintome as vra ceva homopat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorina morcea (acum 8 ani)

buna ziua d- doctor am si eu o problema va rog ajutatima ma dor rinichi pe ambele parti ma doare si stomacul vomit nu pot manca ce sa fac d doctor va rog ajutatima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: