Umflatura a picioarelor

Oase si articulatii
Intrebare postata de MIhaela694509 cu 15 ani in urma

Buna!
Am si eu o problema:mi se umfla picioarele de...nu mai mi se cunoaste nici glezna. e un lucru f urat ca nici numi mai vine sa port fusta scurta pt ca mi se vad picioarele prea umflate. dimineata le am putin mai desumflate dar ... nu cat ar trebui. eu muncesc la o alimentara si stau 8 ore in picioare... dar chiar asa de mult sa mi se umfle picioarele? colegei mele spre exemplu nu i se umfla si sta la fel de mult ca si mine in picioare... de ce se intampla asta? ce trebuie sa fac ca sa scap o data? multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

tor (acum 15 ani)

ceau!
s-ar putea ca problema ta, sa vina de la o posibila luare in greutate?!:-??
in 2 ani, am pus pe mine 24 Kg, si de atunci am avut mereu greznele umflate! dar am reinceput jogging-ul,si se pare ca picioarele isi revin incet, la normal.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Buna,
Serviciul tau poate fi motivul pentru care te confrunti cu aceasta problema.
Este posibil sa ai probleme cu circulatia periferica, care de multe ori sunt ereditare.
Ca si tratament, ai putea sa incerci Detralex.
Sunt niste pastile p[e care le iau atunci cand mi se umfla picioarele.
Ai putea sa consulti un medic, care sa te lamureasca.
In general, cele mai bune remedii sunt sportul si dusurile scotiene, renuntarea la sare, etc.
Numai bine

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 13 ani)

buna...de multi ani mama mea are o problema la degetul de la picior lanaga unghie i se umfla mereu si face rana..a fost si operata si a luat si pastile si sa dat si cu unguente ..dar degeaba acum are degetu umflat...dak putei sa ma ajutati va rog:D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

niculae mariana (acum 13 ani)

buna fetelor sunt meri si mi se umfla picioarele rau de tot ce sa fak invatati ma ceva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

narcisa22 (acum 13 ani)

Si mama mea are o umflatura tare in talpa piciorului care a ainceput sa se mareasca de acum o jumatate de an.Ce poate sa fie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: