Mana si picior stang amortit

Oase si articulatii
Intrebare postata de toti cu 13 ani in urma

Buna ziua!de o luna de zile am inceput sa-mi simt mana si piciorul stang amortit.pur si simplu, ieri nu ma puteam sprijini pe picior.nu am facut efort,nu m-am enervat,nu am tensiune(iau medicamente si o tin sub control).sunt pensionara si am 61 de ani.astept sfatul d-voastra.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Iuli (acum 13 ani)

DE O LUNA DE ZILE SI NU ATI FACUT NIMIC?!!!!!!!! Consultati de urgenta un medic neurolog!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adddina 35 (acum 13 ani)

Sfatul meu este sa va faceti niste radiografii si sa va duceti la un centru de recuperare. Ce mai puteti incerca este o metoda de terapie noua, cea cu unde de soc, ESWT care te scapa de dureri de calcai, de mana de sold , de umar de cot si care nu e dureroasa. Iti spun de aceasta terapie pentru ca am auzit de ea de la la o colega de servici si din ce am auzit nu mai are probleme cu mana stanga.
Terapia de care ti-am spus se face in Piata Dorobanti.
Multa sanatate iti doresc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

ESWT nu este indicata decat atunci cand cauza bolii este o calcifiere si aceasta cauza este f. putin probabila la simptomele aceste. La aceste simptom exista multe alte cauze, printre care si toxine in sange, afectiuni biliare, cauze neurologice, afectiuni cardiace si ale sangelui, etc.
Puteti incerca si un tratament homeopat la un medic bun, caci se cunosc aceste simptome in homeopatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marius Uscatu (acum 13 ani)

Buna seara!
D-voastra descrieti un sindrom compresiv radicular (de tip hernie de disc sau stenoza canalului vertebral), ce necesita imperativ un consult l specialistul neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

shoparlitza (acum 13 ani)

Neurologie - este faza preliminara a unui accident vascular cerebral, care poate fi cu sechele urate. Procesul s-a declansat deja, mai poate fi doar ameliorat, dar nu evitat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mada (acum 4 ani)

Stii tu sigur ceea ce ai afirmat?Mie imi amorteste mana si picioru stang intr-una de 3 ani si inca nu am paralizat...!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion maria (acum 11 ani)

Buna ziua,am 44 de ani ,slava domnului pana acum nu am avut nici o durere dar de cateva zile mi-am schimbat serviciul,aici depun efort fizic dar....nu exagerat, am simtit dintr-o data o durere intensa in soldul stang. De atunci ma doare ingrozitor tot piciorul si nu ma pot sprijini in el . daca depun un pic de efort i-mi revin ,adica nu mai simt durerea.
Alta este problema ...tot de atunci, noaptea imi amorteste mana stanga ,dar am niste dureri ingrozitoare.
Si asta se intampla tot noaprea.
Ce fel de simtom este acesta si din ce cauza este? Nu ma pricep deloc.....nu am timp sa merg la medic
Care credeti ca ar fi cauza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Octavian (acum 10 ani)

Este posibil sa aveti cancer pulmonar daca va amorteste mana si piciorul stang.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

any (acum 9 ani)

cam de doua saptamani,au reinceput amortelile,la mana stanga si piciorul stang,dar uneori nu pot sa zic ca sunt amortite uneori a si zice ca nu mi le mai simt? unde ar trebui sa merg? mentionez faptul ca am 24 de ani! multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alissa. (acum 8 ani)

Buna ziua. Am o matusa care acum 3 saptamani a cazut pe mana dreapta. A fost la medic si a spus ca ii este deplasat umarul , l-au pus la loc iar de 3 zile a spus ca i-a paralizat mana de la cot in jos. E ceva normal? O sa isi revina treptat? Care e cauza si ce trebuie sa faca? Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alissa. (acum 8 ani)

Am uitat sa mentionez ca are 57 de ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

magda dodu (acum 8 ani)

Imi amorteste picioru sting si mina ce e de facut

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: