Durere genunghi de aproape 8 luni in urma unei lovituri raspuns medic

Oase si articulatii
Intrebare postata de bebelina2 cu 10 ani in urma

Buna ziua sunt femeie ,am 31 de ani sunt casnica ,mamica de 2 fetite mici ,am 168 cm si 69 de kg ,in luna februarie am suferit un accident casnic ultimul sertar de jos de la congelator a iesit si ma lovit in genunchi ,de atunci au inceput durerile de genunchi care sunt si azi ,am facut o radiografie diagnosticul fiind contuzie la genunchi ,apoi am facut un rmn unde nu sa vazut decat un mic hematom la genunchi si circulatia foarte p***a ,apoi medicul ortoped mi-a facut o infiltratie cu diprofos intraarticular fara xilina pt ca sunt alergica ,apoi au mai urmat 3 infiltratii cu o substanta nemteasca traumer si inca una cu diprofos de data aceasta diprofosul a fost sub piele in genunchi,tratament am luat arcoxia ,lirica si o gramada de unguiente (diclofenac,voltaren,fastum gel,puterea ursului ,lioton gel ,alle gel,deep relief etc -am intrerupt sa ma dau cu ele deoarece in ultima vreme incepuse sa se umfle piciorul de la ele )dar tot nimic durerea nu cedeaza , am facut si 4 ecografii unde sa vazut doar putin hipoecogen insertia in tibie a tendonului rotulian in rest totul pare ok,,am facut si analize de sange aici iar a iesti o usoara anemie din cate mi-a zis medicul si vsh foarte putin crescut in loc de 7 a fost 14 eu fiind si insarcinata in perioada aceea cu o sarcina pe care am si pierdut-o din pacate,asa ca a trebuit sa fac si un chiuretaj mai mult pe viu fiind alergica la anestezie au facut o doza mica de anestezic din alt tip de anestezic la care nu aveam alergie si care nu a prins ,dupa chiuretaj durerea la genunchi a devenit mai intens simteam cum coboara si jos pe tibie ,asta se intampla acum 3 saptamani iar acum de 4 ziel durerea a revenit iar doar la genunchi ,e o durere ca o arsura care e mai intensa in repaus dacat la miscare ,in special daca stau cu genunchiul indoite ma doare mai rau......va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat ca as putea face pt ca sunt disperata si nu stiu unde sa mai merg sa scap odata de aceste dureri.cu stima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

bebelina2 (acum 10 ani)

am uitat sa mentionez ca inainte de accident aveam 59 de kg iar in doua saptamani dupa prima infiltratie cu diprofos am luat 10 kg si am ajuns la 69 de kg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eugenia (acum 10 ani)

Bună ziua. Vreau să vă recomand produse ce au la bază siliciu organic. Nuştiu dacă cunoaşteţi asemenea produse, dar sunt perfecte pentru dureri şi disconfort articular. Le găsiţi pe pagina web al firmei Silicium din Spania. Sau dacă nu înţelegeţi limba spaniolă sau franceză, trimiteţi un e-mail la [email protected] şi vă răspund cu mare plăcere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eu (acum 10 ani)

daca nu faceati tot ce ati facut - adica toate acele MARI p***ai recomandate de medicii orbi care nici nu se gandesc o clipa la ce fac si nici nu stiu ce fac si ce daune aduc pacientului in orbirea lor de a face neaparat ceva - va garantez ca v-ar fi trecut de mult timp aceasta durere. Injectatand tot felul de p***ai in acele zone corpul nu s-a mai putut reface, ca sa nu mai vorbim de efectele dezastruoase a a preparatelor cu cortizon asa cum este diprophosul.

Oamenii numai prin durere invata din pacate. Lectia cu privire la antibiotice nu au invatat-o nici dupa 60 de ani iar acum mai avem si cortizonul ca leac universal impotriva la inflamatii prin care corpul de fapt incearca doar sa se vindece singur.

Acum vindecarea este mult mai grea si in nici un caz nu va mai poate ajuta vreun medic alopat care lucreaza cu medicamente chimice. Acestia va vor dauna si mai mult. Sper ca ati invatat din lectia aceasta dureroasa cu privire le medicina.

Scrieti-mi un email pe yahoo la zan_ebune (insa eliminati linuta din nume), exista remedii vindecatoare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Ar fi bine sa consultati si un medic reumatolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Oase si articulatii.

alexandra (acum 8 ani)

Ma numesc Alexandra ,sunt operata la genunghiul Sting de menisco din luna februarie a.c.si de atunci ma doare mereu si se inflama si subt genunghi ,,nu pot cobori scarile normale,si cind merg mai mult ma doare mai tare ,va rog ce pot sa FAC?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: