Stare febrila cauza necunoscuta

Leucemie Tricofita
Intrebare postata de paul_petras cu 13 ani in urma

Buna ziua. Ma numesc Rusu Paul sunt bolnav de leucemie limfatica din 2000 si in ultimul timp ma confrunt cu o problema serioasa. In luna iunie la un picnic am fost muscat de o capusa. A doua zi am facut febra 40,5. M-am internat in spital unde am facut ampicilina si genta injectabila. Starea mea s-a ameliorat dar dupa o saptamana febra a revenit . La 39 am mers la spital am facut iar ampi si genta dar fara mari rezultate. Dupa o saptamana cand a revenit febra m-am internat in alt spital mai mare si mai dotat. Am facut tazocin si starea mea sa ameliorat dar dupa o saptamana iar mi-a revenit febra. Mentionez ca tusesc productiv ca nu mi s-a facut antibiograma si ca nu stiu daca febra mea e de la intepatura de capusa sau un virus luat in aceeasi zi , ac***a in vedere ca am stat pe pamant eu racind foarte usor de cand am leucemie. Daca printre dvs este un doctor de la Matei Bals il rog sa-mi spuna daca pot fi internat in acest spital numai cu trimitere de la medicul de familie. Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

sari (acum 13 ani)

Ai incercat ceva naturist?
Cauta sa-ti intaresti imunitatea, si poate si un sprijin psihologic te-ar ajuta mult, caci esti foarte speriat. Virusi sunt peste tot in natura, dar exista unii cu efecte bune si unii cu efecte mai putin bune.Pentru febre eu folosesc ceaiuri, cu miere multa si cu lamiie multa, fagure se gaeste acum pe piata sau capacele de la fagure, contine polen, laptisor de matca si propolis, cele mai puternice antibiotice naturale, ceapa si usturoiul.
Poate pe viitor si ceva bai in apa de la Ocna Sibiului, este o adevarata sursa de vindecare, cu tot ceea ce exista acolo, aer curat, liniste,namol, apa cu iod, care creste imunitatea si structura lichidelor care circula prin corp

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul_petras (acum 13 ani)

Eu am cerut un raspuns de la un doctor. Ori dumneata sigur nu esti doctor si nici vreun specialist in tratamente naturiste. O sa-ti spun si de ce cred asta. In primul rand poate ca sunt un ignorant dar nu cred ca exista virusi folositori in natura. In al doilea rand nici un doctor n-ar recomanda combaterea starii febrile [ 40,5 ] cu ceaiuri, fara sa incerce sa depisteze cauza. Sunt apicultor de peste 25 ani si pot sa va spun cu siguranta ca fagurii sau capaceala nu contin laptisor de matca sau propolis. Laptisorul de matca se gaseste numai in botca unde creste viitoarea regina se recolteaza intr-un anumit timp si se depoziteaza in anumite conditii , nu intru in detalii. Propolisul este substanta produsa de albine intr-o anumita perioada a anului in cantitate mai mare cu scopul etanseizarii stupului in apropierea iernii. Toate aceste produse sunt bune pentru albine . Nu mai comentez mai departe dar sper ca ati inteles ce-am vrut sa spun cu asta. Am cancer de peste 10 ani dar consum regulat produse apicole de peste 25 .Comentariile sunt de prisos. Nu stiu de unde ati scos chestia cu sperietura . Va dau o informatie gratis : pe un bolnav de cancer de atatia ani nu-l mai sperie nimic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ina (acum 13 ani)

paul, sari a incercat sa te ajute, aceasta este o comunitate unde toti au dreptul sa dea sfaturi indiferent de experienta lor. E alegerea ta de care ti cont si de care nu.
Inteleg ca ai o problema pe care nimeni nu te ajuta sa o rezolvi dar orice sfat cred ca ar trebui apreciat. Unii isi pierd timpul sa scrie acele sfaturi si asta doar sperand ca te poate ajuta.
Nu mai fi asa revoltat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Cautati un medic infectionist cat de repede. Aveti febra butonoasa de la muscatura de capusa (am avut si eu mica fiind). Din cate stiu nu ajunge trimiterea de la medicul de familie, ci trebuie de la medicul specialist din policlinica de care apartineti teritorial, insa nu sunt sigura. Interesati-va. Sunati la Bals. Numai cat mai repede. Sunteti si asa o persoana tarata din cauza afectiunilor pe care le aveti si imunitatea presupun ca e sp***a. Nu lasati sa treaca mult timp ca sa va adresati medicului. Puteti incerca si la spit. Victor Babes, cred.
Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul_petras (acum 13 ani)

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

albina (acum 13 ani)

Daca nu ai fi consumat din produsele stupului nu o mai duceai atat. Desi esti de meserie nu stii nimic despre produsele stupului, mai mult dezinformezi deoarece analizele chimice facute de specialisti asupra produselor stupului te contrazic. Cit despre muscatura de la picnic freaca locul bine cu ....gaz! Sa vezi cat de repede o sa-ti treaca!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul_petras (acum 13 ani)

Poti sa-mi dai numele unui specialist care a facut analize chimice asupra produselor stupului? Sunt foarte interesat sa discut cu el .Eu acum am venit de la matei bals unde am stat internat,iar febra mea are o cu totul alta cauza, muscatura a fost doar o p***ancidenta si de altfel locul sa vindecat de atunci fara complicatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul_petras (acum 13 ani)

ca sa fiu mai clar. Cunoaste oricine analizele chimice facute de specialisti.In orice carte de specialitate scrie exact din ce e compusa mierea etc.Dar unii fanatici naturisti lasa sa se inteleaga ca daca consumi miere, propolis, laptisor de matca etc in anumite combinatii poti vindeca multe boli inclusiv cancerul. Exact aia dezinformeaza pop**atia din niste interese meschine. Eu cunoscand de atatia ani aceste produse pot afirma ca produsele naturiste in general si ale stupului in special pot aduce un aport de vitamine in organism, de energie, pot fi luate ca niste suplimente alimentare dar niciodata nu vor vindeca boli grave cum este cancerul.Daca cunosti vreun specialist care a descoperit vreo substanta anume in produsele stupului ce ar putea vindeca vreo boala, tu cel care te ascunzi in anonimat sub pseudonimul albina te rog sa mi-l spui si mie pentru ca sunt direct interesat.Acum sper ca am fost suficient de clar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

albina (acum 10 ani)

MNEZO

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: