Analize anuale obligatorii si gratuite! Da sau Nu ?

Legislatie medicala
Intrebare postata de VallyCobra64 cu 14 ani in urma

Poate sa-mi spuna cineva daca se mai fac ? Intr-un timp se primeau acasa cupoane pentru analize anuale gratuite (in luna nasterii). Intrucat tot mai multi oameni se depisteaza cu cancer in stadiu final cred ca ar fi indicat sa se reia programul national si sa se depisteze boala in stadii incipiente. Dar cred ca programul respectiv a fost tot o pacaleala politica. Am fost la medicul de familie si mi-a spus ca toate analizele se platesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

VallyCobra64 (acum 14 ani)

Aviz Domnilor Guvernanti !!!. Sunteti conducatorii tarii si a romanilor. Daca oamenii sunt bolnavi si tara e bolnava !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

se fac analize gratuite la singe cele normale care le-a dat atunci in plic doctorul te-a mintit du-te peste el si spunei ca cunosti ce analize t-i se cuvin gratuite; analizele la singe gratuite si nu numai la singe este si la nas analize mai amanuntite si la ureche nu numai un simplu consult de rutina se fac secretii si acele secreti nazale pot contine bacterii si asa mai departe intra pe google(eu ti-am dat un ex cu secretiile nazale in cazul meu asistenta il intreba pe doctor daca exudatul nazal intra in categoria gatuita m-am uitat la el si am zis ca da intra si asa mi-a trecut pe foaie pe linga analize la singe si examen sa vad ce microbi sint)si cauta analize medicale gratuite si iti notezi te documentezi cam unde te incadrezi in afectiunea ta pt ca sint site-uri care si iti explica pt ce e aia sau aia succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: